Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psycholog kliniczny online


Gość Anna Maria

Czy skorzystalibyście z porad psychologa online  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy skorzystalibyście z porad psychologa online

    • nie
      7
    • tak
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kolege który jest psychologiem klinicznym.Zastanawia się czy nie utworzyć strony internetowej z poradami online za przystępną cenę.

Pytanie czysto teoretyczne.Czy skorzystalibyście z takiej formy pomocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pomoc psychologiczna online polega na rozpoznaniu problemu i wyslaniu na odpowiednia terapie do odpowiedniego specjalisty w realu.. i tylko tyle. Nie skorzystalabym z pomocy kogos kto nie widzi klienta, nie ma z nim bezposredniego kontaktu, nie odczytuje mowy ciala i nie bedzie w stanie kontrolowac przebiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale na zasadzie rozpoznania problemu, broń boże jako "miejsce" prowadzenia terapii, taki psycholog powinien namawiać na terapię, pomagać przy wyborze stacjonarnego terapeuty, ewentualnie doradzić pójście do psychiatry. Natomiast fakt - pomoc online jest zbawieniem dla ludzi z daleko posuniętą FS czy lękami przed wyjściem z domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pomoc psychologiczna online polega na rozpoznaniu problemu i wyslaniu na odpowiednia terapie do odpowiedniego specjalisty w realu.. i tylko tyle. Nie skorzystalabym z pomocy kogos kto nie widzi klienta, nie ma z nim bezposredniego kontaktu, nie odczytuje mowy ciala i nie bedzie w stanie kontrolowac przebiegu

 

 

Zgadzam sie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że skorzystalibyśmy z takiej pomocy.

Z tym, że był już taki portal e-psychologowie.pl , chyba?

luknijmy: http://www.e-psychologowie.pl/

 

moda proszę o usunięcie adresu strony, jeśli to podpada pod reklamę.

 

No tak rozmowa przez video-chat niewiele się chyba różni wiele od kontaktu

z magistrem psychologii w jego gabinecie.

Spróbowałbym. Tylko tamci spece nie specjalizują się w poważnych sprawach,

które by mnie interesowały tylko w "michałkach". A szkoda.

Czy ów psycholog kliniczny z tematu miałby w swej ofercie np. "depresje" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z takiej terapii od końca marca. Jestem bardzo zadowolona. Z tym że nie ukrywam, że od początku nastawiona jestem na to by dotrzeć do gabinetu i jestem tego coraz bliżej. Na pewno nie jest to forma pomocy na stałe, ale dla osób które miały taką sytuację jak moja jest pomocna, żeby zrobić wszystko by przejść na normalną terapię. Bez tego byłabym nadal w czarnej d..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowa i mam ogromną potrzebę podzielenia się moimi doświadczeniami..niestety tymi złymi które niszczą mnie każdego dnia! nie wiem co mi jest i męczę się tak od 4 lat,to straszne kiedy czujesz się tak jakbyś miała umrzeć za jedną chwile ! proszę chcę z kimś porozmawiać :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowa

i wiem o istnieniu wątku powitalnego....

I wiem o istnieniu wątku o objawach depresji...

i wiem o wielu rzeczach, ale udaję, że nie wiem,

by nomorewods43 miał okazję udawać mądralę?

 

Fajnie jest mówić / pisać na forum, ale dobrze czasem też posłuchać / poczytać innych.

Poprzeglądać fora tematyczne. Może się coś fajnego znajdzie, co akurat pasuje pod dolegliwość?

Czytanie innych czasami pomaga.

Na pewno też wiele osób pogada z Tobą przez gg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałam zgłosić się na terapie on-line, ale mi to odradzono. Uzasadnieniem był brak możliwości nawiązania osobistej interakcji z terapeutą, co powinno być podstawą terapii.

 

Zgłosić się na terapię online ZAMIAST forumowania czy ZAMIAST psychoterapii stacjonarnej?

W przypadku możliwości terapii stacjonarnej wybrałbym stacjonarną, ale widziałem wiele postów typu:

 

"Co środa boli mnie lewa pięta, co robić? czy to depresja?- donek"

 

I taki donek ( fikcyjna postać) oczekuje od forumowiczów fachowej porady,

do psychologa stacjonarnego iść nie może np. bo jest osobą publiczną.

Dla niego psycholog online to jakieś wyjście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się pomysł podoba. Nie jestem ubezpieczony i problemem dla mnie jest iść do lekarza i bulić 5 dych za wizytę, a o psychologach nie wspominam, bo cenią się koszmarnie. Uważam, że przydaloby się coś takiego, choćby po to, by zadac parę pytań, opisać co nieco i dowiedzieć się rzeczy, ktore mnie interesują. Jeśli cenowo byłoby to konkurencyjne dla psychologa w "realu", to czemu by nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałam zgłosić się na terapie on-line, ale mi to odradzono. Uzasadnieniem był brak możliwości nawiązania osobistej interakcji z terapeutą, co powinno być podstawą terapii.

 

Zgłosić się na terapię online ZAMIAST forumowania czy ZAMIAST psychoterapii stacjonarnej?

W przypadku możliwości terapii stacjonarnej wybrałbym stacjonarną, ale widziałem wiele postów typu:

Zamiast stacjonarnej. Na stacjonarną nie mam szans, bo połowę roku spędzam za granicą. Ale przyznam, że forum dużo mi daje, przypomina trochę terapie grupową. Można opowiedzieć o sobie, posłuchać opinii innych i ich komentarzy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psycholog online w znaczeniu doradztwa tak, psycholog stricte KLINICZNY - NIE.

Online można dawać porady z zakresu komunikacji, związków, relacji międzyludzkich, rozwoju, motywacji, ble ble ble - z tych wszystkich kategorii raczej społecznych. Ale nie można LECZYĆ online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×