Skocz do zawartości
Nerwica.com

co jest?


DDRR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem i nie wiem jak tak do końca go nazwać. Byłabym wdzięczna za podobne historie, czy określenie co to właściwie za diabelstwo. Wydaje mi się, że nerwica natręctw, ale nie jestem pewna. Problem polega na tym, że przed wyjściem z domu czy przed pójściem spać towarzyszą mi od lat pewne schematy. Przykładowo: jak zbieram się do spania stojąc przy drzwiach wygląda on tak - w kuchni wszystko zrobione, w toalecie byłam, w łazience też, brat śpi, mama śpi, drzwi do domu zamknięte. Siódmym pomieszczeniem jest mój pokój i kolejna porcja, od drzwi w prawo: ubrania na miejscu, kalendarz uzupełniony, okno zamknięte i rolety zasunięte (wiem, komedia całkowita), grzejnik wyłączony i komputer też (bo oczywiście nie widać, że ono jest zamknięte, a gdzie tam). W najlepszym przypadku gramolę się do wyra. W gorszym (wystarczy, że się pomylę, to cała jazda od nowa). Jak mam zły dzień, to zaczynam od nowa parę razy, aż prawię ryczę. Co to jest ??? Schemat dotyczący wyjść równie komiczny. Im później wyjdę z domu, tym większy stres. Co oznacza więcej powtórek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDRR, wysoki poziom lęku najprawdopodobniej powoduje te opisane przez Ciebie schematy.

Nerwica natręctw czyli obsesyjne kompulsje mają swoją przyczynę. Jeśli jesteś zdiagnozowanym przypadkiem brzydko mówiąc DDRR, to nn może być następstwem, przyczyną w/w syndromu DDRR.

Myślę, że ulgę przyniosłaby terapia pod tym kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Monika*, dziękuję. Terapia, kurczę i tu kolejne ale. Nowe osoby, nowy obowiązek. I jak to pomieścić w schematach. Szkoda, że nie można przeklinać, bo aż się ciśnie parę słów. Mam nadzieję, że masz rację i dorosnę do tej decyzji :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×