Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to jest nerwica lękowa? Proszę pomóżcie!


inga1304

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dopiero ostatnio po przeczytaniu jakiegoś artykułu przyszło mi na myśl, że mogę mieć nerwicę lękową. Proszę oceńcie to, postaram się najzwięźlej opisać co mi dolega. Wszystko miało swój początek gdy miałam 15 lat i moja mama zmarła. Wtedy dostałam pierwszy raz takiego ataku, że kompletnie nie mogłam oddychać. Później powtarzało się to wiele razy gdy się zdenerwowałam. Teraz zdarza się to bardzo rzadko, ale męczy mnie co innego. Mam 27 lat i bez przerwy prześladuje mnie myśl, że coś złego może się stać komuś z moich bliskich. Mam małe dziecko i w mojej głowie non stop pojawiają się czarne scenariusze z synem w roli głównej. Nie lubię oddawać go pod opiekę babci czy dziadkowi bo zawsze się boję, że go dobrze nie przypilnują. Na razie mały ma rok, ale na myśl, że kiedyś będzie starszy i trzeba będzie go wypuścić z domu samego dostaję histerii już teraz. Całą ciążę histerycznie bałam się, że coś pójdzie nie tak. Wiem, że każda kobieta się tego boi, ale u mnie to było straszne. Do tego stopnia, że nie planuję 2 dziecka, bo nie wiem czy zniosę taką psychiczną męczarnię drugi raz. Inna kwestia, która mnie martwi to to, że mój mąż w pracy dużo jeździ samochodem i ciągle widzę w głowie wypadki samochodowe. Gdy nie odbiera telefonu przez pół godziny ja zaczynam się trząść, dostaję biegunki i nie jestem w stanie racjonalnie myśleć. A wisienką na torcie jest już to, że od jakiegoś czasu boję się wychodzić między ludzi. Boję się np. iść do urzędu coś załatwić, boję się pojechać na uczelnię spotkać z promotorem. Nie wiem czego się boję, to jakiś irracjonalny lęk. Stany depresyjne oraz impulsywne i agresywne reakcje też zdarzają mi się bardzo często. Po prostu mam wrażenie, że zdziczałam, dostaję świra, najlepiej czuję się w domu i w sieci. Mam już tego dość, strasznie mnie to męczy, czuję się bezwartościowa, nieszczęśliwa, nie wiem co robić. Proszę, napiszcie co sądzicie o moim przypadku... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podaję bloga, który w sposób natychmiastowy mi pomógł okiełznać lęki i ataki. Opisana jest tam choroba, objawy i ich funkcja ( tak, tak każda reakcja naszego organizmu jest po coś) i najważniejsze co robić, aby z tego wyjść. Osoba pisząca bloga ma za sobą wygraną z tą ciężką chorobą. Naprawdę polecam mi pomogła bardzo, czasem jeszcze zdarza się zła myśl, ale stosuje metody z bloga i najważniejsze działa :)

 

http://moja-nerwica.republika.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to napewno ta choroba mam yo samo od 11 lat biore xanax czego nie polecambo pomagal a pozniej szkodzi na wszystko codziennie inne fobie agorafobia to lęk wychodzenia z domu do ludzi tez to mam zresza wszystko to co ty tylko to jest nerwica lękowa na tle depresyjnym co ty masz bo ja sie boje tylko o siebie ze zaraz umre itp. i wtedy ataki hiperwentylacji i co ucieczka w xanax to gowno tak mnie uzaleznilo ze biore 14mg na dobe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×