Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tematy natrętnych myśli, a ich przyczyny


anonymity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że jest temat konkretnie o natręctwach myśli, ale pozwolę sobie założyć konkretnie z moją sytuacją.

 

Mam od pewno czasu wakacje, więcej wolnego i natrętne myśli zwiększyły swoje nasilenie. Dotyczą nielubianych przeze mnie osób (teraz jednych, wcześniej dotyczyły innych),z którymi miałem nieprzyjemne sytuacje. Myśli są często kompletnie absurdalne, poniżające i upokarzające mnie. W sumie nerwicę natręctw mam od kilku lat. Najpierw dotyczyła przymusu mycia rąk, wykonywania jakiś głupich rytuałów. To pierwsze jeszcze mam, ale w dużo mniejszym stopniu, tego drugiego już nie. Udało mi się sobie wytłumaczyć, jakie to bez sensu i przeszło. Potem pojawiły się w głowie nieprzyjemne myśli dotyczące rodziny. To też szybko przeszło, bo nie przejmowałem się tym. Leki brałem dość dawno, anafranil. Pomagał, a po odstawieniu objawy wróciły, ale w dużo mniejszym nasileniu.

 

Czy tematy natrętnych myśli mają bezpośredni związek z ich przyczyną? Np. dotyczą owych osób. Jeśli z nimi byśmy się nigdy nie zetknęli, to natrętne myśli w ogóle nie powstałyby czy przybrały jakiś inny temat? Wydaje mi się, jakby mój mózg jakby sam "wyszukuje" takie tematy, które będą dla mnie najbardziej uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×