Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Zomiren nie chroni mnie przed napadami lęków. Dlaczego? Ile czasu musi upłynąć od zażycia tabletki aby być wolnym od lęków. Jak szybko działa ten lek i jak długo o ile w ogóle działa. Komuś to pomogło?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniek, własnie o lęki chodzi. Mam w domu i alprazolam i clonazapam, wlasnie chciałabym któryś wziąć aby uniknąć wieczornych napadów lęków. Co wg Ciebie lepiej? Więcej alprazolamu (mam na myśli i tak małą dawkę, bo na 0,5-0,75 sie skonczy) czy ryzykować z clonazepamem którego nigdy nie stosowałam?

 

-- 09 wrz 2011, 18:28 --

 

Druga sprawa, boję się że mimo klona najdą mnie lęki i i tak bede musiała wziać alprazolam. Nie wiem czy moge tak mieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy zaczyna tak do 30 minut i dziala kilka godzin, brales na noc? :lol:

Tak teraz biorę na noc bo w dzień mnie usypiał. Kiedyś jednak brałem go na dzień i było ok, była to tabletka szczęścia dopóki nie przestała działać.

Jaką dawkę Zomirenu można w miarę bezpiecznie przyjmować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniek, własnie o lęki chodzi. Mam w domu i alprazolam i clonazapam, wlasnie chciałabym któryś wziąć aby uniknąć wieczornych napadów lęków. Co wg Ciebie lepiej? Więcej alprazolamu (mam na myśli i tak małą dawkę, bo na 0,5-0,75 sie skonczy) czy ryzykować z clonazepamem którego nigdy nie stosowałam?

 

-- 09 wrz 2011, 18:28 --

 

Druga sprawa, boję się że mimo klona najdą mnie lęki i i tak bede musiała wziać alprazolam. Nie wiem czy moge tak mieszać.

 

Alprazolam zadziala o wiele lepiej i szybciej na leki. I nie wolni tak se wedlug wlasnego widzimisie laczyc dwoch benzo naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś poleci jakiś dobry lek zamiast Zomirenu ? miałem 30 tabletek 0,5mg i wyjadłem je w 1,5 miesiąca no i teraz jak mi się skończyły to od 5 dni mam często zawroty głowy - Zomiren pomagał no ale piszecie o nim że jest mocno uzależniający więc może polecicie coś innego zanim udam się do jakiegoś lekarza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzialem 14 mg przed chwila lekki luz i spokojnie nic mi nie bedzie pare razy juz tak zrobilem chwilowo troche inaczej sie poczuje za 2h lekko mnie zmuli i pojde spac

 

Niezła dawka. Ja byłbym pijany po takiej dawce. W sumie zapasów tylko na jakieś dwa tygodnie by mi starczyło w takim tempie, dlatego biorę małe dawki do 2-4mg (tak, dla mnie małe).

 

A co do Clonazepamu a Alprazolamu, Clonazepam nie zamula tak bardzo, aczkolwiek w moim przypadku trzeba go więcej brać. I cena, cena i jeszcze raz cena. Alprox 20zł, Clonazepam 5zł (na "P" 0zł). Mimo tego, że stać mnie spokojnie na Clona to jednak nie biorę go dużo. A mieszanie tego i tego....raczej bezcelowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o moje widzi mi się. Po porstu mam wrażenie że Alprazolam nie działa już na mnie tak jak kiedyś, wiec psychiatra w zamian zaproponował clonazepam, a że biore od czwartku Escitil+Trittico to trochę mi ciężko... Same efekty uboczne jak narazie. Klona brać nie będę jak narazie postanowiłam, biore sobie na wieczór alprę na zapas, nie doraźnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję. Nagłe odstawienie tego leku jest bardzo ciężkie. Ja odstawiałem go kiedyś kilka miesięcy dzieląc tabletki na małe części. Po miesiącu brania masz na pewno objawy odstawienne, które nie są przyjemne.

Skoro wytrzymałeś 5 dni to wielkie brawa, ale ja bym pobiegł do lekarza i poprosił o dawkę 0,25 żeby obniżyć skutki odstawienia. Objawy odstawienne tego leku pojawiają czasem jeszcze później i wtedy jest ciężko. Słuszne jest jak najszybsze odstawienie tego leku ale nie tak drastyczne. Dawka 0,5 niby nie duża ale jej brak organizm odczuwał będzie przez długi czas.

Ja teraz zmuszony jestem zwiększyć Zomiren, bo lęki mnie chcą zabić. Jak wrócę do formy to będę powoli odstawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła dawka. Ja byłbym pijany po takiej dawce.

To dobry przyklad jak mozna znalezc sie w takiej sytuacji: wiele lat picia w polaczeniu razem z lekami... moze moja sytuacja da komus do myslenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła dawka. Ja byłbym pijany po takiej dawce.

To dobry przyklad jak mozna znalezc sie w takiej sytuacji: wiele lat picia w polaczeniu razem z lekami... moze moja sytuacja da komus do myslenia...

 

No ja akurat jestem abstynentem. Tzn. okazyjnie pije, wiec jak biore duzo bezno np. wzialbym 10mg to bylbym jak po alkoholu. lekow z alkoholem nie lacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

err,

Masz na mysli 10mg na raz? jezeli tak to oczywiste jesli zazywasz 2-4 na dobe, ja biore ok 10 na dobe i moze zabrzmiec to smiesznie lub przerazajaco ale ograniczam sie z ta dawka,

organizm domaga sie wiecej ale biore "tylko" 10 zeby przetwac do odwyku, nie chce mi sie od nowa opisywac swojej historii, gdzies tu powinny byc jeszcze moje stare wypowiedzi pod tym samym pseudo. Dobrze ze tylko okazyjnie pijesz, zycze Ci zeby tak pozostalo i zeby tych okazji nie bylo coraz wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 6 dniach zawroty ustąpiły - tzn są ale tylko gdy jestem wśród dużej ilości ludzi a w domu już jest ok - najgorzej że w najbliższych dniach będę miał kilka stresujących sytuacji (nowa praca) i chyba wrócę do Zomirenu, no albo poszukam na forum jakiegoś innego leku zamiast benzo ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..dzień dobry..

Mam pytanie..

Po wizycie u lekarza z silnymi stanami lękowymi dostałem Afobam. Po wizycie u specjalisty dostałem dodatkowo mianserynę 10 mg na noc..1 tabletkę. Afobam 0,5 brałem przez miesiąc...1 tydzień po 1 tabletce 3 razy dziennie..następne 1 rano i 2 razy po połówce. Po miesiącu lekarz zapisał dalej mianserynę , a afobam kazał brac dorażnie. Po mianserynie śpię dobrze , natomiast mam kłopoty z funkcjonowaniem w ciągu dnia. Czuję się jakbym nie spał , generalnie mam kłopoty ze wstaniem i mój stan uważam za dosyc dziwny.

Po zestawie mianseryny i Afobamu dolegliwości minęły jak z bicza strzelił. W zasadzie prawie normalnie czuję się dopiero wieczorem. Nie bardzo wiem co robic. Nie wiem czy mianserynę można samoistnie odstawic...a boję się żeby nie powrócił koszmar z początku sierpnia.

Chciałem dodac zę po zestawie mianseryny z Afobamem czułem się świetnie ( długie jazdy rowerem, poprawa nastroju) i myślałem że problem mam z głowy..zupełnie, a teraz czuję się podobnie jak przez całą kuracją, z tym że udaje mi się zasnąc. Po odstawieniu Afobamu mam delikatne stany lękowe zlokalizowane w kończynach...jak wezmę połowkę tabletki ( a staram się nie brac) wszystko powoli mija. Czy mój obecny stan to jakiś efekt odstawienny, czy też lek zawierający mianserynę ma na mnie niedobry wpływ? Nie chcę się uzależnic, a jestem na etapie poszukiwania pracy którą starciłem , a poprzednio pracowałem jako kierowca...

Do lekarza udałem się ponieważ miałem podobny stan kilkanaście lat temu i nie chciałem dopuścic do stanu jaki wtedy mnie spotkał.

Powodem tego "całego zamieszania" był stres który przeżywałem przez ostatnie miesiące, a jego skutki to kłopoty ze snem, brak apetytu ( z wagi "schodziełm" po 1 kg dziennie...ale mam z czego :D ) , skoki ciśnienia na które także się leczę. No i suma sumarum doprowadziełm się do takiego stanu ,że musiałem skorzystac z wizyty w pradni..Lekarz wyznaczył mi wizytę za ok. 2 miesiące, ale jak ja mam szukac pracy gdy niezbyt jestem do tego zdolny.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×