Skocz do zawartości
Nerwica.com

Boje się wyjść z domu


rafi29

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Kompletnie nie wiem co się dzieje. Boję sie jak diabli, ludzi na ulicy, boję ze mi zrobią krzywdę że zostanę zamordowany.. jak robię zakupy to tylko wsiadam w taksówkę i wybieram sklepy gdzie nie ma nikogo w pobliżu i musi sklep być pusty...czas jaki osiągam od sklepu do taksówki (musi być zaparkowana przed wejściem) spokojnie nadaje się na olimpiadę w chodzie sportowym. Mieszkam w domu jednorodzinnym i poza moją bramą dopiero czuje ulgę. Czasem aż musze kucnąc żeby ochłonąć. Poza bramą czuje jakiś totalny strach paraliżujący moje myślenie działanie, pomijając pocenie i drżenie rąk i to nieprzyjemne uczucie w brzuchu jakbym miał zwymiotować. Mam tak od 2 lat odkąd wróciłem z UK, wcześniej nie było tak. Zupełnie nie wiem jak sobie z tym poradzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwica :( . U mnie to wystąpiła odwrotność twojego przypadku, poza domem czuję się bezpiecznie, a w domu gorzej. Musisz zacząć działać.

 

Najpierw musisz znaleźć przyczynę, moze to byc niedobór magnezu, kwasu Omega-3, lub innych substancji odżywczych. Poczytaj sobie trochę o tym na internecie, szczególnie o objawach niedoboru (poza nerwicą są inne objawy, z których możesz nie zdawać sobie sprawy). Jeżeli to nie jest niedobór, to może być jakaś choroba np. niedoczynność tarczycy, tutaj najlepiej pójść do lekarza na badania. Jak wszystko okaże sie w normie, nie masz niedoborów, ani chorób "fizycznych" to wtedy zgłoś się do psychologa.

 

U mnie przyczyną są (przynajmniej w dużej mierze) niedobory magnezu i Omegi-3 - tutaj opisałem jak się czułem wcześniej, i co się poprawiło :): post561676.html#p561676

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze że, zdrowo sie odżywiam nie pije, nie palę, nie zażywam narkotyków...więc niedobory mogą teoretycznie odpaść.

 

Może być np za dużo kawy,herbaty czy napojów gazowanych. W każdym razie mi pomógł te artykuły:

http://www.nerwica.vegie.pl/niedobor_magnezu.html

http://www.nerwica.vegie.pl/omega_3.html

 

przeczytać nie zaszkodzi :). Na tej stronie jest tego zreszta więcej. Najlepiej przeczytać wszystko. Jeżeli nie podejrzewasz, że coś ci dolega z tego to wtedy idź do psychologa :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za rady..zacznę od badań ciała. Jesli tam bedzie wszystko w porzadku, będe leczyć dusze. A co do napoi to tylko soki i woda niegazowana z ciepłych gorąca czekolada z mlekiem. Wiec napoje gazowane odpadają:) Zobaczymy. Mam nadzieje że obejdzie się bez leków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×