Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy


Waleria

Rekomendowane odpowiedzi

przestańcie....ja też tak myślałam kilka miesięcy jeszcze jak wy....:(

 

teraz kończę psychoterapię i polecam każdemu , przechodzi jak ręką odjął:)

 

-- 16 kwi 2011, 14:53 --

 

jakubkowa ale ja się tak strasznie boję ;( już miałam kilka dni spokoju i znów mnie złapało wczoraj...i dziś mam takie straszne uciski po bokach, że aż mi niedobrze i mam takie uczucie jakby od choroby lokomocyjnej...juz nie wiem co robi ;( a do tego tk tak daleko....ja nie wytrzymam...jestes pewna, ze to nerwica? nic innego?:(

 

jestem pewna:)

czym prędzej na terapię , na pewno będzie lepiej, bez tego się nie obejdzie, trzeba zlikwidować przyczynę tych objawów!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ból głowy zaczął się w styczniu.Bolała głowa tuż przy karku i promieniowało aż do czubka głowa.Ból był okropny,wylądowałam na pogotowiu,facet powiedział,że to kręcz szyi.Po tygodniu bóle minęły,potem znów wróciły.To nie jest taki ból,który wymaga tabletek przeciwbólowych,ale jest dziwny,taki uciskająco-pulsujący i tylko po prawej części głowy. Zauważyłam,że ból się zmniejsza,gdy się położę,zrelaksuję,zamknę oczy i nie napinam mięśni szyi. Co najdziwniejsze,boli mnie gdy ucisnę palcem głowę po prawej stronie od czubka głowy.Byłam u neurologa,uważa,że to nic niepokojącego i sama się domyśliła,że mam nerwicę,bo mam słabe odruchy. Powiedziała,,że jeśli nic w okolicach głowy mi nie drętwieje,nie mrowieje,że nie mam żadnych nudności czy innych zaburzeń to nic złego.Pewnie,że się martwię,że to jakiś tętniak czy co,ale z drugiej strony,głowa mnie boli od stycznia i nic mi się nie dzieje. Chodzę na psychoterapię,bardzo mi to pomaga,bo dosyć szybko zgłosiłam się do psychologa od pierwszych objawów nerwicy lękowej.A jak zaczyna mnie boleć,to się kładem,włączam Gossip Girl i przechodzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a ja właśnie mam inne zaburzenia, mdłości, zaburzenia widzenia ;( więc moja neurolog sie pomyliła jednak? pomocyyyyy :why:

 

ja też mam wiele innych jeszcze rzeczy - drętwienia głowy, strzelania, też zaburzenia widzenia, mdłości, mrowienia, coś mi przeskakuje czasem w głowie, także spokojnie to " tylko nerwica"..;)

nawet wymioty miałam przy bólu głowy i straszne zawroty - dosłownie mi pokój wirował.... i to nie oznacza przecież że jestem chora a byłam też u neurologa i to u kilku nie jednego więc nie mogło się pomylić kilku nie?

 

nerwica potrafi " udawać " wszystkie dolegliwości, więc wcale nie jest powiedziane że jak się ma te rzeczy o których wyżej koleżanka pisze że akurat jest coś groźnego, jeśli lekarz zbadał i na podstawie wywiadu nic nie stwierdził to są to objawy nerwicy:)

u mnie nerwica nawet zasymulowała mi raz wylew, że aż zasłabłam i ciśnienie miałam 200 na 140 i co ty na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,te inne objawy,które wymieniłam,a sama ich nie mam nie oznaczają,że coś się dzieje złego w organizmie,ale z drugiej strony najgorszą rzeczą jest wkręcanie sobie,że coś Ci jest. Milka,musisz zacząć inaczej myśleć,bo to Twoje myśli powoduję u Ciebie lęki.Jestem pewna,że nic Ci nie jest,ale nie możesz się dręczyć,że masz tętniaka.Uwierz mi,gdyby to było to,to już dawno coś by Ci się stało,masz nerwicę,a jak pisała Jakubkowa,ona może dawać różne objawy. Jest piękna pogoda,niedziela,wyjdź na spacer,rozkoszuj się wiosną,naturą,rozwijającą się zielenią wokół,ciesz się młodością,bo sugeruję po Twoim nicku,że masz 22 lata,czyli tyle co ja ;) I zobacz taką zależność:prawie każda osoba mająca nerwicę ma bóle głowy i każda boi sie guzów,tętniaków,wylewów i Bóg wie czego jeszcze i zobacz,każdy z nich idzie na Tk i co?I nic;)Pomyśl o tym,że nie jesteś sama,wiec wielu ludzi takich jak Ty,borykających się z takimi lękami,bólami,cierpieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czytając wasze posty widze że nie tylko ja się borykam z bólami głowy przy nerwicy. Ale mogę spokojnie stwierdzić że też panikowałam że to coś poważnego, zaczełam u neurologa też miałam tk głowy bo oczywiście guz mózgu sobie wmówiłam i jeszcze tysiąc różnych chorób.Wylądowałam u różnych lekarzy u kardiologa również byłam bo twierdziłam że zawał mnie czeka tak fatalnie się czułam. Wszystkie najgosze scenariusze przychodziły mi do głowy bo nigdy tak fatalnie się nie czułam. Mam całą teczke badań jedyne co znależli to tarczyce. Przez okropny ból głowy postanowiłam jechać na pogotowie myślałam że głowa mi pęknie, zostawili mnie na badania i zbadali wzdłuż i szerz. Diagnoza brzmiała:Napięciowe bóle głowy a reszta badań ok. Czyli stres potęguje ból dostałam tabletki na stosowanie dorażne kiedy nastąpią mocne bóle. I powiem szczerze że kiedy mnie ten ból dopadnie biore tabletke i przechodzi.Pewnie gdybym umiała się uspokoić do bólu by nie doszło i nie mósiałabym brać tabletki. Ale niestety jeszcze tego nie potrafie i radze sobie tak. Za niedługo zaczynam terapie może tam się czegoś naucze i jakoś z tym uporam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się teraz przeniosło do strach przed alkoholem koniec świata;) dwa dni temu na kacu mnie dopadł ucisk i cały dzień lewa strona głowy mi odpadała i trzaski , że za chwile złapie jakąś padake i sie zatelepie na smierć ;) i jak nigdy ostatnie dni to ciągle ten ucisk mi nawraca nie mogę sie go pozbyć chcoasz dosłownie o niczym nie rozmawiam w myślach to i tak moja głowa sie samocynnie odpala i nakręca ;DDDDDD teraz mam faze , że chyba jednak mam cos w tej głowie ale jak weszłam na forum to sie uspokoiłam :) Całe życie twierdziłam , że jestem "wariatką" a tutaj NERWICA LĘKOWA ;) tyle dobrego , że bliskim oznajmiłam i nawet przy zakupach w sklepie mi pomagają kiedy powiem "wrócę za 2minuty" bo sie uspokajam oddycham przy bocznej półce ;) KOSMOS !

 

-- 19 kwi 2011, 21:25 --

 

milka89 a TY chodzisz na jakąś psychoteriapię coś? jakie masz sposoby na uspokajanie się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pumcial chodzę do pani psycholog i zazywam velaxin er od psychiatry, ale z pania psycholog nie przerabialam nigdy zadnych sposobo na uspokajanie sie... ciagle tylko chce sluchac omoich emocjach, wyciaga ode mnie moje emocje, a ja chce mowic o moich objawach o tym ,ze umieram, chce zapewnien od niej ,ze nic mi sie nie dzieje, a ona tylko o tych emocjach i ignoruje moje bóle i cierpienia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie wierzę w to, że może mnie tak boleć głowa, szumieć mi może w uszach, czuje uciski, mam bóle żołądka i mdłości, kłucia w plecach od psychiki, nie wierze,ze to jest możliwe...nie wierze, ze jestem fizycznie zdrowa...bo ja umieram, coś mi jest, tylko wszysy to ignoruja, bo maja mnie za wariatke ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tk głowy czekam do 22 czerwca, wiec na pewno mi cos sie stanie do tego czasu...zoladka nie badalam, bo boli mnie od niecalego tygodnia dopiero....mialam robiona miesaic temu morfologie i wszystko wyszlo ok, ale teraz sie boje, ze w ciagu miesiaca cos sie moglo stac i juz ta morfologia nie wazna....np. o dtabletek antykoncepcyjnych robi mi sie zakrzep cos jest nie tak i wtedy bylo ok wiec w morfologii nie wyszlo, ale teraz juz jest inaczej...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milka 89 mam podobnie ale nie wkręcam się , że umieram tylko że jestem nieuleczalnie chora. Mój chłopak ogólnie ciągle mi gada bym szła na badania a ja mu tłumacze że mam nerwice lękową i że to moja psychika wariuje i ciezko mu to zrozumieec jak mu mówie by poczytał mówi oj tak wiesz w internet eh.......... wczoraj miałam taki atak w sklepie , że się popłakałąm =/ !!!!! jak zawsze mam ucisk po lewej stronie nagle mnie dopadło z prawej masakra!!!!!! jakby mi ktoś skronie zgniatał i do tego nie mogłam oddychać gardło mi sie zatykało nigdy nie miałąm czegoś takiego i uczucie , że zaraz zemdleje =/ nie wiem czym to było spowodowane ale wątpie iż wyjdę do sklepu ... dziś niby panuje nad tym ale mając ucisk po dwóch stronach naprawde wariuję ;( nie wiem czy iść do psychiatry czy co robić ... kocham ten strach przed strachem i to błędne koło !!!! =/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam tak, że wszytsko jest ok i nagle zaczynam gorzej widzieć robi mi sie niedobrze, czuje sie tj. przy chorobie lokomocyjnej w aucie...mam takie dziwne uczucie w głowie...to też nerwica? ma ktoś tak?

 

-- 22 kwi 2011, 20:26 --

 

a teraz sobie wymacałam jakby małego guzka na czole zaraz przy lewej brwi....to dokładnie to miejsce, gdzie mnie najczesciej pobolewa głowa i teraz sie boje ,ze wymacałam guza jakiegoś :( pani neurolog niby mi dotykala czola badala i nic nie wyczula, ale ja mam wrazenie, jakby to sie teraz pojawilo, powiekszylo...i ze to powiazane z tymi bolami glowy, bo to w tym miejscu boli gdzie guzek czuje......boje sie strasznie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 22 lata,od paru lat cierpie na nerwice takze natrect.Biore seroxat. Wczoraj miałam pulsowanie w głowie z prawej strony przy czym lekki bol a takze przy wstawaniu i gwałtonych ruchach zawroty.Byłam na pogotowiu w nocy ,cisnienie w normie tylko tetno wysokie,ekg dobre. Prosze Was odpiszcie mi czy macie takie pulsowanie z zawrotami,dodaje ze nie zdarza sie to czesto moze 2 razy w miesiacu.Czy przy nerwicy wystepuja te objawy? Z gory dziekuje za kazda odpowiedz.:)

prosze nie kasujcie tematu narazie to dla mnie bardzo wazne

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko że one nie zlikwidują przyczyny nerwicy i objawów jedynie " uśpią " , " zamamroczą " człowieka...
Żeby to jeszcze chciało działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej:P

 

a u mnie znowu to samo....czuje sie tak od 2 lat....2 lat atemu mialam tomografie... od czasu do czasu chodze do neurologa i nic. co jakie sczas, 2- 3 miesiace mam ten dziny stan w glowie....jakby ucisk, czuje sie jakbym miala kaca, byla pijana... jakby krecilo mi sie w glowie. to samo przychodzi, samo przechodzi nie wiem kieedy , nie wiem od czego zalezy, nie wiem jak sobie z tym radzic:( jestem ospala zmeczona:( pomozcie nie wiem juz moze to od kregoslupa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paulik - znam to mam podobnie, tych bóli się nie da nawet opisać ....a do tego zawroty głowy - masakra jakaś :(

 

jestem po psychoterapii i polecam, znikną lęki i zniknie lęk przed chorobami i przestaniesz szukać i wątpić że to nerwica, a to pierwszy krok do wyjścia z tej " francy "...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×