Skocz do zawartości
Nerwica.com

Daje do myślenia.


siódmy

Rekomendowane odpowiedzi

paradoksy, wiesz takie porównanie może odrobinę pokazać nam miejsce naszego mniemania o sobie ..ze niby jesteśmy tak wyjątkowi .

 

A takie rzeczy dają do myślenia czy nie ?

http://www.przebudzeniduchowo.fora.pl/swiat-planeta-matka-natura-czlowiek,23/rumunia-las-hoia-baciu-transylwanski-trojkat-bermudzki,495.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy

Myślę że coniektórzy zastanowią się nad tym głęboko i może wyciągną wnioski (nie ma czasu i sensu na żalenie się nad sobą! rozumiesz),ale są też tacy których obchodzą tylko sprawy przyziemne (zjeść,zażyć tablety,załatwić się,poczytać o stękaniu innych,iść spać) i niech tak zostanie.ave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle budowa układu słonecznego jest poniekąd podobna do modelu atomu....a może cały nasz układ jest atomem? Może jesteśmy tylko taką tycią częścią całości.....

Dlatego uwielbiam filmy o eksploracji kosmosu ...Star trek...Seaquest...i takie tam głupoty :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siódmy, :lol: a co to daje do myślenia? i to ma komuś pomóc?

 

 

ed:

 

no dobra, poczułam się w ciula mała

 

idzpanwchuj.gif

 

Przeczytałem

Ciut mała to dużo przesadzone ;) nas poprostu nie ma ;)

 

W ogóle budowa układu słonecznego jest poniekąd podobna do modelu atomu....a może cały nasz układ jest atomem? Może jesteśmy tylko taką tycią częścią całości.....

Dlatego uwielbiam filmy o eksploracji kosmosu ...Star trek...Seaquest...i takie tam głupoty :mrgreen:

 

Mówi się że co u góry to i na dole może być tak jak piszesz.;)

 

Tylko, że jak mnie boli brzuch, to wszechświat tego nie odczuwa tylko ja, i co więcej nawet nie jest tym zainteresowany.

Przekaz nie trafia.

 

Przepraszam Cię ale tu nie chodzi o zwykły ból brzucha a o coś niewyobrażalnie większego ;)

Pzdr

 

-- 03 lut 2011, 15:17 --

 

A tu jeszcze małe sprostownie do słów;

"co u góry to i na dole"

 

http://www.youtube.com/watch?v=dvTe1-a6Pdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to widze tak ;

Skoro nasze słońce jest piłeczką pingpongową w porównani z innymi(przeciętnymi ) gwiazdami ...

...a Tych innych przeciętnych jest jak mówią fachowcy więcej we wszechświecie ,niż ziarenek piasku na ziemi .

I każde słonce prawie każde ,posiada układ planetarny ...To faktycznie jesteśmy tak maciupcy ...i tak mało wiemy ,ze włosy się jeżą z rozpaczy .

A z tym podobieństwem do atomu to fakt ...z jednej strony uczy nas się na poziomie podstawowym o braku granic i ogromie wszechświata .

A później dowiadujemy się ,że on się rozszerza wiec ma granice ...że możliwe jest istnienie innych skupisk materii ,innych alternatywnych wszechświatów ..dowiadujemy się o strunach ,o nieskuteczności praw fizyki na poziomie subatomowych .

 

Fascynuje mnie dużo teorii opartych na fizyce kwantowej ,struny,fraktale ...i ten śmieszny szczegół ; Atom składa się w 10 % z materii i 90% z niczego ,wiec cała materii to tylko sposób jej postrzegania . ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie daje do myślenia kodeks etyczny Indian Północnoamerykańskich..

 

 

 

1. Wstawaj wraz ze wschodem słońca, aby się pomodlić. Módl się w samotności, módl się często. Wielki Duch będzie słuchał, jeśli tylko będziesz mówił.

 

2. Bądź tolerancyjny dla tych, którzy są zagubieni na swojej ścieżce. Ignorancja, zarozumiałość, gniew, zazdrość i chciwość wynikają z zagubienia duszy. Módl się o prowadzenie dla nich.

 

3. Poszukuj siebie i dla siebie. Nie pozwól innym tworzyć twojej ścieżki dla ciebie. To twoja droga i tylko twoja. Inni mogą iść z tobą, ale nie przejdą jej za ciebie.

 

4. Przyjmuj gości z szacunkiem. Daj im najlepsze jedzenie, najlepsze posłanie i traktuj z szacunkiem.

 

5. Nie bierz tego, co nie twoje od innej osoby, społeczności czy natury. Nie zostało ci to podarowane, ani na to nie zapracowałeś, nie jest więc twoje.

 

6. Szanuj wszystko, co istnieje – czy to ludzi czy rośliny.

 

7. Szanuj myśli innych ludzi, ich słowa i pragnienia. Nigdy nie przerywaj, nie kpij i niegrzecznie nie przedrzeźniaj. Pozwól każdemu wyrazić się na jego własny sposób.

 

8. Nigdy nie mów w zły sposób. Negatywna energia, którą wysyłasz we wszechświat powróci pomnożona do ciebie.

 

9. Wszyscy popełniają błędy. Wszystkie błędy da się wybaczyć.

 

10. Złe myśli powodują, że umysł, ciało i dusza chorują. Praktykuj optymizm.

 

11. Natura nie jest dla nas, jest częścią nas. Jest ona częścią twojej globalnej rodziny.

 

12. Dzieci są nasionami nas w przyszłości. Posiej miłość w ich sercach i podlewaj mądrością i naukami życia. Kiedy rosną, daj im przestrzeń na ten wzrost.

 

13. Unikaj krzywdzenia serc innych. Trucizna bólu, jaki zadałeś wróci do ciebie.

 

14. Zawsze bądź prawdomówny. Szczerość jest testem woli w tym wszechświecie.

 

15. Utrzymuj się w równowadze. Twój intelekt, duchowość, emocje i ciało – one wszystkie muszą być silne, czyste i zdrowe. Trenuj ciało by umocnić umysł. Rozwijaj ducha, aby uzdrowić bolesne emocje.

 

16. Podejmij świadomą decyzję o tym, kim chcesz być i jak reagować. Bądź odpowiedzialny za swoje własne czyny.

 

17. Respektuj prywatność i osobistą przestrzeń innych. Nie dotykaj własności innych – zwłaszcza świętych lub religijnych przedmiotów. Jest to zakazane.

 

18. Bądź prawdziwy w stosunku do siebie. Nie możesz pomagać innym, jeśli nie potrafisz pomóc sobie.

 

19. Szanuj wierzenia religijne innych. Nie nakłaniaj innych siłą, aby podzielali twoje wierzenia.

 

20. Dziel się swoim szczęściem z innymi. Udzielaj się charytatywnie.

Indianin.jpg.1248d5564427ee4ce8021edcab9170f8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×