Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wizyta u psychiatry


nicram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś konsekwencje wizyty u psychiatry? Czy leczenie psychiatryczne może zaszkodzić mi w karierze zawodowej? Głównie interesuje mnie w jaki sposób uniknąć odnotowania wizyty u psychiatry. Rodzice wmawiają mi, że zdyskwalifikuje się u mojego przyszłego pracodawcy, po jednej wizycie. Chciałbym pracować w administracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po samej wizycie nie, jak Ci postawi jakąś diagnozę to może. A konkretniej nie będziesz: policjantem, żołnierzem, pilotem, strażakiem i możliwe że lekarzem choć jest np. jakiś tam psychiatra ze schizofrenią (ponoć dobry, napisał wiele publikacji, i to nie w Polsce). W internecie ciężko coś znaleźć konkretnego na ten temat, także nie wiem. Boli mnie np. to że nie można być pilotem bo marzyło mi się porobić kiedyś kursy i latać... ehhh :(

 

A co do pracy w Administracji to nie powinno być problemów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nicram, twoi rodzice się bardzo mylą, po pierwsze nerwica a inne choroby psychiatryczne to zupełnie dwie inne sprawy, osoba z nerwicą jest w pełni poczytalna, poza tym jest wyleczalna. Byc może w naszym kraju leczenie psychiatryczne ma złą opinię, ale to jakieś poglądy ze średniowiecza. Nerwica/depresja jest jest jedną z najczęstszych chorób!

A to co lekarz sobie wypisuje w karcie, nie idzie nigdzie dalej, tylko zostaje w klinice... kiedy jesteś przyjmowany do pracy, masz wstępne badania lekarskie (krew, mocz itd) plus wywiad na co chorujesz, nawet nie musisz wspominać o nerwicy. Ja miałam takie badania robione, o nerwicy wspomniałam, ale nie było to żadną przeszkodą żebym dostała zaświadczenie o zdolności do pracy (w biurze). Tak więc nie bój się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za bzdury z tym lataniem? Na badaniach lotniczych na pierwszą klasę (pilot cywilny) nie robią testów psychologicznych. Na badaniach dla pilotów wojskowych są testy na inteligencje i testy z pytaniami typu 'czy dobrze dogadujesz się ze znajomymi?', 'czy pijesz dużo alkoholu?', 'czy boisz się śmierci?', jest też rozmowa i pytają o dużo rzeczy w tym czy byłeś kiedyś u psychologa/psychiatry, ale wtedy mówisz, że nie i z głowy. Nikt nie będzie prześwietlał Twojej historii choroby, kontaktował się z psychiatrami, u których byłeś czy coś w tym rodzaju.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

 

Znalazłem dość fajną pracę. W związku z nią zostałem skierowany na badanie psychiatryczne. Jest ono konieczne ze względu na jakieś dziwne przepisy (praca z technologiami wojskowymi itd). Trochę się szczerze mówiąc tego badania obawiam. Czy przyznawać się do leczenia, gdyby padło takie pytanie? Czy ktoś może to sprawdzić jeżeli byłem wyłącznie na wizytach prywatnych? O co może głównie chodzić w takim badaniu? Martwi mnie to, gdyż nie chcę stracić stanowiska, gdyby mi badanie nie wyszło :( Dodam, iż jest to zwykła praca przy biurku, gdzie nawet broni nie będę miał w rękach, więc chyba nie będzie wymagane super dokładne badanie...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×