Skocz do zawartości
Nerwica.com

powitanie i pytanie


Jonasz

Rekomendowane odpowiedzi

1. O mnie:

Jak nowy witam wszystkim na forum; krótkie info: 30 lat, nerwica lękowa zdiagnozowana 2 mies. temu - mirzaten 30 mg (dopiero od miesiąca, ale jednak pomaga); główne lęki: choroby nowotworowe, ale nie tylko :)

 

2. wyniki różnych badań na ogół dobre (morfologia, różne usg itd.), lecz

przy okazji badań krwi - wyszły podwyższone transaminazy (głównie ALT); dodatkowo na usg brzucha wyszło "podwyższona echogeniczność wątroby jak przy stłuszczeniu" - jednakże brałem wtedy hydroksyzynę, nolicin oraz jakieś ziołowe uspakajające; Oczywiście jako "zawodowy" hipochondryk poleciałem zaraz do gastroenterologa (wybrałem oczywiście uznanego), który po krótkim zbadaniu mnie (naciskanie i osłuchiwanie brzucha) stwierdził, że nic się nie dzieje, wątroba dobra, a transaminazy podwyższone od leków; zalecił lepszą dietę i zbadanie się "na czysto" (czyli bez uspokajaczy i antydepresantów" za 3-6 mies. I tu jest pies pogrzebany - wyniki badania krwi, jak najbardziej mogą być gorsze w czasie farmakoterapii nerwicy, która musi jeszcze potrwać.

Ciekaw jestem czy ktokolwiek z Was miał/ma też ten problem - tj. interpretacja wyników badań?

Pozdro,

J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×