Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy wierzycie w opętanie i posiadanie szatańskie?


Magi43

Rekomendowane odpowiedzi

Gadales jezykiem, ktorego nigdy sie nie uczyles ? :shock: Tego chyba nie da sie naukowo wytlumaczyc.

 

Szczególną formą glosolalii jest ksenolalia, w której dochodzi do mówienia językami istniejącymi, ale nieznanymi mówiącemu. Badania wykazały, że jest to zjawisko déjà entendu (już usłyszane). Powtarzane są wówczas fragmenty obcojęzyczne niegdyś zasłyszane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś na wycieczce szkolnej tak sie najebałem że zarwał mi się film. Leżałem na łóżku i nagle podniosłem tułów, wypowiedziałęm ciąg liczb, ale nie wedłóg kolejności, po czym obróciłem głowę w lewo i puściłem pawia na podłogę, potem spowrotem, połorzyłem się. Niczego następnego dnia nie pamiętałem,powiedzieli mi o tym koledzy, nawet żałowali ze nie zapisali tych liczb, bo może to była wygrana w totka ( durza kumulacja) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ksiądz puszczał nam na lekcji religii filmy o opetaniu to potem cżłowiek nie mógł spać po nocach bo się bał że ktoś go może opętać... Ja jestem katoliczką i myślę że katolików może diabeł nie opęta... Nie wiem czy w to wierzyć czy nie. Różne się historie dzieją na świecie, ale naprawdę boję się pomyśleć że to może spotkać kogoś z moich bliskich czy coś takiego. Po prostu nie wiem co mam myśleć o naszym nauczaniu kościoła..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam takie beznadziejne myśli że może jestem opętana czy coś takiego. Bo wyczytałam że trzeci stopień opętania to różnego rodzaju natręctwa a chyba większość z nas ja ma. I gdzieś zobaczyłam że połowa ludzkości jest opętana. Masakra. Jak się przed tym bronic? Na przykład nie mam problemu z chodzeniem do spowiedzi, chodzę często i do komunii i do kościoła co niedziela. codziennie też mówię różaniec w intencji nienarodzonych dzieci. Ale czasem na przykład w snach zło mnie dręczy i budzę się taka przerażona że nie wiem co mam ze sobą zrobić. Czy depresja i nerwica może być skutkiem opętania? Jak mam złe myśli to mówię sobie idź precz szatanie i w ogóle, nie zajmuje się magią, kiedyś chcieliśmy wywoływać duchy ale jak przyszło co do czego to po porstu uciekłyśmy stamtąd z siostrą i nie chciałyśmy się tym zajmować. MYślę że opieka Matki Bożej może pomóc ja często zamawiam mszę w swojej intencji o opiekę Matki Boskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiolkas6

To że połowa ludzkości jest opętana to przesadzone stwierdzenie :lol: . Jednak z tego co zrozumiałam z rozmowy z katechetą i jego znajomym księdzem egzorcystą mogę Ci powiedzieć że jeśli potrafisz pocałować krzyż to nie jesteś opętana bo podobno osoba opętana by nie pocałowała krzyża.

 

linka

Nie tylko osoby wierzące w Boga mogą zostać opętane. Istnieje wiele kultur wierzących też w duchy i demony, w niektórych kulturach jest to mocno zakorzenione i tam do rzekomych opętań dochodzi częściej.

No ale ja tak tylko słyszałam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lalka20, jak nie wierzysz, że istnieje coś takiego jak demony czy diabły to nie możesz być opętana....dla osoby nie wierzącej nie ma takiego słowa w słoniku :smile: a jełśi wykazuje objawy podpne do tych "opętanych" to uważa (czemu się nie dziwie) że to choroba psychiczna.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×