Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłam od terapeutki.....pogadałyśmy sobie.... i w konsultacji z psychiatrą mam odstawić leki :shock:

Terapeutka powiedziała, ze jestem już w takiej fazie pracy nad sobą, ze trzeba spróbować zapanować nad tym tylko terapią......ile się da....poza tym, dawka którą brałam (fluoksetyny) - 10mg tak jakby "nie miała prawa mnie wyleczyć" tylko na zasadzie placebo psychicznego wbić mnie w lepszy stan z terapią...a tak naprawdę to efekty samej terapii i pracy własnej.

Poza tym dowiedziałam się, ze i depresja i nerwica są na pierwszej osi - i są najłatwiejsze do wyleczenia pośród wszystkich zaburzeń...tylko, ze niemal nigdy nie występują same - są zwykle skompilowane z zaburzeniem osobowości, a to już nie jest takie łatwe, wymaga dużo większego zaangażowania i dłuższej pracy - ale się da.

Poza tym wypytałam się o schizofrenię ( dla wszystkich bojących się jej ;) ). Nerwica daje dużo więcej objawów z ciała (uciski w klatce piersiowej, DD itd które sprawiają, ze chory ma większą ich świadomość i odczuwa to bardziej niż naprawdę jest, zaś chory na schizofrenię nie ma poczucia choroby....a jest ona dużo poważniejsza....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal do mnie nie dociera diagnoza, a jeszcze dzisiaj mam terapeutę.

Już nic nie będę pisać, bo musiałabym powtórzyć milionowy raz, że rzygać mi się chce na to życie. Amen

 

Anusiu, ale to przeciez nie wyrok... :roll: Tez mam bpd i nie uwazam tego za jakas najwieksza tragedie, przeciwnie, aktualnie ucze sie dostrzegac plusy swojego polozenia, z tym da sie zyc, naprawde, tylko najpierw trzeba sie z tym troszke oswoic, no i bezwzglednie potrzebna jest terapia, zeby nauczyc sie funkcjonowac z bpd i poprawic jakosc swojego zycia. Rozumiem Twoj pierwszy szok, ale zobaczysz, ze gdy sie z niego otrzasniesz to nie bedzie tak zle. Bedzie lepiej, tylko walcz o siebie. Trzymam za Ciebie goraco kciuki. :*

 

linka, jestes dzielna i madra dziewczyna, dasz sobie rade bez lekow, duzo juz osiagnelas, wlasnie wlasna praca nad soba, za Ciebie tez kciuki obu lapek trzymam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj do pracy.

W dalszym ciàgu,mam uczulenie,ktore rozprzestrzenia siè na calym ciele,wcinam wapno,smaruje masciami ale nic nie pomaga.Nie mam jak dziisiaj skoczyc do lekarza,wièc muszè pomèczyc siè do jutra.Paskudnie to wyglàda i okropnie swèdzi!nie mam pojècia co to za dziadostwo :? Noc nieprzespana;.lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natusiu, dziekuje za pamiec, kupilam Rywanol, opuchlizna troszke zeszla i ucho tak nie boli, nie paskudzi sie juz tak bardzo, goi sie, tak wiec bardzo dobrze mi poradzilas, tylko martwie sie, bo ta ropa zostala w srodku w dziurce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coma, -asia-, jesteście kochane.

Czytałam o bdp, wiedziałam, że podejrzewa, widziałam u siebie zachowania na nie wskazujące. Teoretycznie powinnam być przygotowana na to, a tu dupa blada.

Żałuję tylko, że 4 lata temu pewna mądra pani psychiatra wyniuchała jedynie anoreksję, a i tak mnie z niej nie wyprowadziła jak powinna. Może dziś byłoby inaczej? Mniejsza, trzeba się dalej użerać, tylko smutno mi trochę, że mając 17lat jestem chodzącym zaburzeniem i własna psychiatra opisała mnie jako ciężki przypadek.

Damy radę. (?)

 

linka, apropo schizofreni: nie będę opisywać całej sytuacji, ale znajomej leżącej na neurologii pielęgniarka powiedziała, że 90% depresji kończy się schizofrenią :roll:8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki-dzieki:*:*

Okazalo siè,ze dziisaj po pracy mogè spokojnie pojechac do lekarza-bèdzie na mnie czekal :D

Nie uzywalam ostatnio nowego proszku,nie jadlam nic nowego..jedynie wiècej mandarynek.I co jest dziwne-ta wysypka jest tylko na brzuchu,w oklicach bikini i piersi.

Oczywiscie naczytalam siè w necie roznych rzeczy zwiàzanych z wysypkami i teraz panikujè.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze to faktycznie od mandarynek? wiadomo, ze raczej troche w nich chemii jest...

 

Aniu, damy rade, damy! Mnie tez przez kilka lat leczono na sama anoreksje 10 lat temu... A potem wpadlam w nia drugi raz... No i w koncu sie okazalo, ze ana to tylko objaw czegos glebszego. :pirate: Trzymaj sie Sloneczko, bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chojrakowa, witaj w klubie borderowców. ja też mimo podejrzeń i tego, że powinnam być przygotowana, byłam bardzo przybita po otrzymaniu diagnozy. ale da się z tym oswoić, z tą myślą, że się to ma. potem trzeba zacząć oswajać tego bordera w sobie i to jest najtrudniejsza część pracy - głównie na terapii. trzymaj się dzielnie :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panna_Modliszka, wiesz,ze tez tak pomysllam w pierwszej chwili??ale tego jest za duzo na potowki i za bardzo swèdzi.

Wyczytalam w necie,ze tak objawia siè glista ludzka :evil: moze od kota zlapalam albo co?no nic.Doktorek powiedzial,ze zobaczy co to i jak cos to pobierze mi krew.

aaa wyczytalam rowniez,ze kobiety w ciàzy po 30-tce tez majaà takie objawy,i mimo,ze mam obecnie @ to przeciez ona nie wyklucza ciàzy.tak wièc trzeba bèdzie zrobic tescik,bo moze jestem jednak w ciàzy??co prawda nie ma typowych objawow jak mdlosci itp..ale jestem ospala i ciàgle zmèczona.I mimo diety moja waga cos nie spada.. :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×