Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy mam szanse na takie zycie jak kiedys??


zagubiony83

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie jestem w stanie isc do pracy , to jak mam pracowac??.. ja nie jestem w stanie nic robic nawet siedzenie przy pc mi sprawie problem wiec jak tu pracowac ?? nie da sie isc do pracy gdy jestem w takim stanie to nie takie proste jak piszesz.. gdyby takie bylo proste juz bym pracowal

 

[Dodane po edycji:]

 

12 dzien nowych lekow , czuje tylko sama chorobe , wenla calkowicie mi zeszla bo ledwo juz siedze i czekam na dzialanie obecnych lekow , mocna kawa i trzeba przetrwac ale sil brak..

 

[Dodane po edycji:]

 

nie ma nadal poprawy jest wrecz coraz gorzej.... niewiem co robic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie teraz o ciezkiej depresji. co wy mowicie? jak zle sie czuliscie i ktos wam mowil, zebyscie sie wzieli w garsc to czy to wam pomoglo? nie. bo to tak samo jakby powiedziec choremu na zapalenie pluc: wez sie w garsc, oddychaj. jak ma sie nie skupiac na rzeczach negatywnych jak jego mozg tak pracuje, jest dostrojony na rzeczy negatywne. i co gadaniem cos naprawicie? sami wiecie ze to leki was z dola wyciagnely a nie jakas psychoterapia, no chyba ze byliscie w lekkiej depresji. ale wy mowicie ze to psychoterapia was wyciagnela z dola. nie kazdego da sie uzdrowic wiara. jeden bedzie mocno wierzyl, bo wierzy we wszystko co mu sie powie,a drugi w nic nie wierzy, bo musi najpierw cos sprawdzic zeby stwierdzic ze cos dziala. przewodnictwo uwarunkowane niewlasciwa neurochemia w mozgu szwankuje. dlaczego ludzie wierza w zbawienna moc psychiki czlowieka? bo to daje nadzieje, jest proste do zrozumienia, nie trzeba zadnej wiedzy specjalistycznej, bo przyswojanie wiedzy wymaga czasu i wysilku. zdobywanie wiedzy jest kojarzone z nuda, ktora odpycha. ogolnie nie trzeba wkladac zbytniego wysilku i pieniedzy, zeby sie uzdrowic. jak czlowiek slyszy, ze wystarczy myslec o dobrych rzeczach to psychika sama sie naprawi to na ten czas czujecie, ze ta idea wprawia was w dobry nastroj, a dobry nastroj kojarzony jest z moca do dzialania, pokonywania przeszkod, bo czlowiek wtedy jest pelen energii zeby ja spozytkowac jak w tym przypadku do poprawy samopoczucia. mozg jest jak radio. dziala na pewnych czestotliwosciach. sa czestotliwosci, na ktorych czlowiek postrzega swiat w dobrych barwach, po prostu postrzega swiat optymistycznie, wierzy ze wszystko mu sie uda, nie poddaje sie pomimo porazek. przyklad: zakochani ludzie. tak samo z negatywnymi emocjami. przyklad: starzy ludzie, ktorzy mowia ze zaraz umra pomimo tego ze przezyja jeszcze 10 lat. problem jest w tym zeby dostroic mozg do emocji, ktore chcemy uzyskac. odpowiedz: tabletki ktore zmienia przewodnictwo mozgu, ale tabletki ktore sa skuteczne, a nie ktore sa reklamowane. to tak jakby porownywac srodki do zmniejszenia tarcia. macie smar i maslo. maslo jest dobre ale na krotka chwile. za to smar to jest to czego szukalismy, bo jest skuteczne i starcza na dluzej. malo mowi sie o skutecznych tabletakch, bo wiedza ze predzej czy pozniej znajda sie klienci ktorzy beda przez dluzszy czas kupowac ten skuteczny lek. kazdy czlowiek inaczej reaguje na te same leki i dlatego psychiatrzy nie wiedza jak na dany lek zareagujesz. to jakby pokazac 2-óm petentom znaczki. 1 spojrzy i zero reakcji. a 2 podejdzie do klasera, zacznie je ogladac i sie bedzie podniecal. i tak samo jest z lekami. jeden preferuje takie leki, a drugi inne. gdyby czul sie dobrze to od razu poszedl do pracy kase bic. bo czlowiek zdrowy cos chce robic, chce byc aktywny, chce spelniac swoje ambicje. zagubiony83 tez tak mialem jak ty. lezalem w lozku calymi godzinami, bo bylem zmeczony. doslownie nic nie robilem, poza tym ze czasem przysiadlem do komputera, bo jak mozesz cos robic jak nie masz kompletnie zadnej motywacji do niczego. ze zmuszaniem sie w tym przypadku to jak z uprawianiem sexu na sile. jak nie macie motywacji (nie jestescie napaleni) to nie bedziecie uprawiac sexu pomimo tego ze super laska (dobrze platna praca) siedzi obok was i jest chetna zeby ja zerznac, nie zrobicie tego, bo nie macie motywacji (nie jestescie napaleni). nie przejmuj sie rodzina w ogole, bo oni sobie sami dadza rade. nie przejmuj sie tym ze rodzina cierpi gdy za wszelka cene sie staraja ci pomoc i nic z tego nie wychodzi. chlopie skup sie na swoim zdrowiu, bo zdrowie to wszystko. nie ma zdrowia, nie ma nic. bedzie zdrowie, beda checi, bedzie ciezka praca i bicie kasy. bo to kasa ludzi kreci. zmien priorytety, cele. na razie cale swoje dzialanie kieruj na poprawe zdrowia, bo tylko tyle masz sil. ludzie byliscie w tak ciezkim stanie jak zagubiony83? tak, nie? bo, jesli nie to nie zrozumiecie o co chodzi. to tak jakby tlumaczyc czym jest sex czlowiekowi ktory nigdy go nie uprawial. na dola i na mysli samobojcze polecam amitryptyline. stary lek, ale skuteczny, bo jest silny. mowia ze ma liczne skutki uboczne. ale jakbym mial sie patrzec na skutki uboczne kazdego leku to zadnego bym nie bral. nie sprobujesz nie dowiesz sie.

 

zagubiony83 czujesz emocje, masz uczucia? wiem ze cie korci zeby sie ewakuowac z tego swiata. niech cie twoja kobieta pilnuje czy bierzesz leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowie teraz o ciezkiej depresji. co wy mowicie? jak zle sie czuliscie i ktos wam mowil, zebyscie sie wzieli w garsc to czy to wam pomoglo? nie. bo to tak samo jakby powiedziec choremu na zapalenie pluc: wez sie w garsc, oddychaj. jak ma sie nie skupiac na rzeczach negatywnych jak jego mozg tak pracuje, jest dostrojony na rzeczy negatywne. i co gadaniem cos naprawicie? sami wiecie ze to leki was z dola wyciagnely a nie jakas psychoterapia, no chyba ze byliscie w lekkiej depresji. ale wy mowicie ze to psychoterapia was wyciagnela z dola. nie kazdego da sie uzdrowic wiara. jeden bedzie mocno wierzyl, bo wierzy we wszystko co mu sie powie,a drugi w nic nie wierzy, bo musi najpierw cos sprawdzic zeby stwierdzic ze cos dziala. przewodnictwo uwarunkowane niewlasciwa neurochemia w mozgu szwankuje. dlaczego ludzie wierza w zbawienna moc psychiki czlowieka? bo to daje nadzieje, jest proste do zrozumienia, nie trzeba zadnej wiedzy specjalistycznej, bo przyswojanie wiedzy wymaga czasu i wysilku. zdobywanie wiedzy jest kojarzone z nuda, ktora odpycha. ogolnie nie trzeba wkladac zbytniego wysilku i pieniedzy, zeby sie uzdrowic. jak czlowiek slyszy, ze wystarczy myslec o dobrych rzeczach to psychika sama sie naprawi to na ten czas czujecie, ze ta idea wprawia was w dobry nastroj, a dobry nastroj kojarzony jest z moca do dzialania, pokonywania przeszkod, bo czlowiek wtedy jest pelen energii zeby ja spozytkowac jak w tym przypadku do poprawy samopoczucia. mozg jest jak radio. dziala na pewnych czestotliwosciach. sa czestotliwosci, na ktorych czlowiek postrzega swiat w dobrych barwach, po prostu postrzega swiat optymistycznie, wierzy ze wszystko mu sie uda, nie poddaje sie pomimo porazek. przyklad: zakochani ludzie. tak samo z negatywnymi emocjami. przyklad: starzy ludzie, ktorzy mowia ze zaraz umra pomimo tego ze przezyja jeszcze 10 lat. problem jest w tym zeby dostroic mozg do emocji, ktore chcemy uzyskac. odpowiedz: tabletki ktore zmienia przewodnictwo mozgu, ale tabletki ktore sa skuteczne, a nie ktore sa reklamowane. to tak jakby porownywac srodki do zmniejszenia tarcia. macie smar i maslo. maslo jest dobre ale na krotka chwile. za to smar to jest to czego szukalismy, bo jest skuteczne i starcza na dluzej. malo mowi sie o skutecznych tabletakch, bo wiedza ze predzej czy pozniej znajda sie klienci ktorzy beda przez dluzszy czas kupowac ten skuteczny lek. kazdy czlowiek inaczej reaguje na te same leki i dlatego psychiatrzy nie wiedza jak na dany lek zareagujesz. to jakby pokazac 2-óm petentom znaczki. 1 spojrzy i zero reakcji. a 2 podejdzie do klasera, zacznie je ogladac i sie bedzie podniecal. i tak samo jest z lekami. jeden preferuje takie leki, a drugi inne. gdyby czul sie dobrze to od razu poszedl do pracy kase bic. bo czlowiek zdrowy cos chce robic, chce byc aktywny, chce spelniac swoje ambicje. zagubiony83 tez tak mialem jak ty. lezalem w lozku calymi godzinami, bo bylem zmeczony. doslownie nic nie robilem, poza tym ze czasem przysiadlem do komputera, bo jak mozesz cos robic jak nie masz kompletnie zadnej motywacji do niczego. ze zmuszaniem sie w tym przypadku to jak z uprawianiem sexu na sile. jak nie macie motywacji (nie jestescie napaleni) to nie bedziecie uprawiac sexu pomimo tego ze super laska (dobrze platna praca) siedzi obok was i jest chetna zeby ja zerznac, nie zrobicie tego, bo nie macie motywacji (nie jestescie napaleni). nie przejmuj sie rodzina w ogole, bo oni sobie sami dadza rade. nie przejmuj sie tym ze rodzina cierpi gdy za wszelka cene sie staraja ci pomoc i nic z tego nie wychodzi. chlopie skup sie na swoim zdrowiu, bo zdrowie to wszystko. nie ma zdrowia, nie ma nic. bedzie zdrowie, beda checi, bedzie ciezka praca i bicie kasy. bo to kasa ludzi kreci. zmien priorytety, cele. na razie cale swoje dzialanie kieruj na poprawe zdrowia, bo tylko tyle masz sil. ludzie byliscie w tak ciezkim stanie jak zagubiony83? tak, nie? bo, jesli nie to nie zrozumiecie o co chodzi. to tak jakby tlumaczyc czym jest sex czlowiekowi ktory nigdy go nie uprawial. na dola i na mysli samobojcze polecam amitryptyline. stary lek, ale skuteczny, bo jest silny. mowia ze ma liczne skutki uboczne. ale jakbym mial sie patrzec na skutki uboczne kazdego leku to zadnego bym nie bral. nie sprobujesz nie dowiesz sie.

 

zagubiony83 czujesz emocje, masz uczucia? wiem ze cie korci zeby sie ewakuowac z tego swiata. niech cie twoja kobieta pilnuje czy bierzesz leki.

dzieki za tak dluga wypowiedz rozumiesz mnie chlopie , ja chce wszystko robic ale nie moge czyje sie zablokowany jakby bez sil w glowie do robienia czegokolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile dajecie sobie czasu? tzn ile chcecie przeznaczyc czasu na leczenie? bo moze tak byc ze leczenie moze trwac np 7 lat i dalej nic. co wtedy zrobicie? przeciez nie mozna siedziec w domu 10 lat, wpiepszac tabletki, chodzic na terapie kiedy widzicie wyraznie ze zycie wam ucieka. pracujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja siedze na chorobowym bo nie jestem w stanie pracowac , chorobowe sie wkrotce skonczy i nie wiem co dalej... jak z tego nie wyjde w pol roku to bede musial sie zabic wyjscia nie widze bo z glodu zdechne a nikt mi renty nie da bo jak mnie zobacza to powiedza ze sciamniam...

 

[Dodane po edycji:]

 

15 dzien na tych lekach zero dzialanie , czuje sie jak wrak czlowieka gorzej niz zanim zaczelem to jesc ,ktory chodzi z kata w kat lezy przelacza tv i czeka az ktos przyjdzie z rodziny z pracy zebym nie byl sam tak sie fatalnie czuje od dzis podniesiona dawka lekow ktore biore na max czyli 20 mg, kiedy te pieklo sie konczy albo choc troche sie smniejszy prosze cie panie daj mi swiatlo w tunelu bo bladze i nie widze dla mnie szansy...

 

[Dodane po edycji:]

 

16 dzien i nadal nic znowu od rana masakra ledwo siedze przy kompie , podniesiona dawka ale to nic narazie nie daje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby ciut lepiej sie czuje ale sam nie wiem czy to od lekow czy poprostu lepszy dzien bo sie przyzwyczailem do lekow , powiedzcie mi jak to dziala jak sie poprawia stan moj to odrazu bede czul sie duzo lepiej czy stopniowo np co pare dni ciut lepiej az dojdzie do dobrego samopoczucia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby ciut lepiej sie czuje ale sam nie wiem czy to od lekow czy poprostu lepszy dzien bo sie przyzwyczailem do lekow , powiedzcie mi jak to dziala jak sie poprawia stan moj to odrazu bede czul sie duzo lepiej czy stopniowo np co pare dni ciut lepiej az dojdzie do dobrego samopoczucia??

 

Mi się wydaje że przyzwyczajenie do leków zanim zacząłem brać leki nic innego nie robiłem siedziałem tylko w swoim pokoju w nerwach i rozpaczy dwa dni po braniu leków nagle jak by mi się nastrój pojawił lepszy uśmiecham się częściej itp ale wiem że to nie dogłębne działanie leków jeszcze tydzień i minie trzy tygodnie odkąd biorę więc powinny działać i tak samo się zastanawiam czy leki i terapia pomoże mi być szczęśliwym i pomoże mi przełamać aspołeczność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ty myślisz nie tylko ty masz przejebane(wezmiesz pigułke i będzie ok).Tak pisząc prawdę potrzebny ci jest taki kop żeby ci siły dodał.Wyjdz na dwór napij się piwa zajmij sie swoim hobby.Takie użalanie się nic ci nie da.Uprawiasz sport?Tak z ciekawości jakie leki brałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ty myślisz nie tylko ty masz przejebane(wezmiesz pigułke i będzie ok).Tak pisząc prawdę potrzebny ci jest taki kop żeby ci siły dodał.Wyjdz na dwór napij się piwa zajmij sie swoim hobby.Takie użalanie się nic ci nie da.Uprawiasz sport?Tak z ciekawości jakie leki brałeś?

 

nie pisz czlowieku w moich postach jesli nie potrafisz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagubiony83,

 

Z badan wynika, ze na redukcje neurotyzmu, wrazliwosci i nabranie nieco dystansu do problemow trzeba czekac co najmniej kilka miesiecy i dlatego trzeba sie leczyc co najmniej 6-10 miesiecy.

 

Oczywiscie terapie kontynuuje sie jesli lek w przez pierwsze 4-8 tygodni zaskoczyl, czyli nie ma uciazliwych ubokow i jest chocby symboliczna poprawa w pewnych kwestiach.

 

 

Jaki lek teraz bierzesz od 4 tygodni i w jakiej dawce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagubiony83,

 

Zatem bierzesz spora dawke leku.

 

Warto poczekac, bo z doswiadczenia swojego i innych forumowiczow - poprawa nie przychodzi nagle tylko stopniowo nabiera sie dystansu do problemow i przez poprawia sie nastroj.

 

Jednak czasami jest tak, ze monoterapia zwyczajnie nie wystarczy...

 

Czasami trzeba brac 2 albo 3 leki zeby osiagnac satysfkacjonujaca poprawe.

 

Chodzisz na terapie ? Moze terapia moglaby nieco spotencjalizowac farmakoterapie ?

 

Jakie masz objawy choroby ? Czujesz lęk, niepokoj, napiecie, masz klopoty ze snem, z apetytem, zaparcia, biegunki ?

 

Wiesz, leki te to niestety nie sa cudowne kapsulki i czasami sa w stanie tylko zredukowac m.in. powyzsze objawy a na poprawe nastroju trzeba dlugo czekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam fatalne samopoczucie , czuje ciagle smutek jakby brak sil od rana najwiecej , bardzo duze klopoty ze snem , lęków ani zadnych fobi nie mam czysty stan depresyjny mam czyli fatalne samopoczuucie , czuje sie taki zablokowany na zycie , oderwany od swiata jakbym widzial swiat z przygnebienia zza szyby jakby... ciarpia moje oczy jakby tak to moge nazwac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagubiony83,

 

Czyli sen nie ulegl poprawie po 4 tygodniach na Esci ? To to moze bardzo potegowac zle samopoczucie, gdyz nie ma praktycznie szans na to, zeby udalo ci sie wyjsc z depry bez dobrego, spokojnego snu.

 

Zatem musisz jak najszybciej isc do lekarza i powiedziec o kloptach ze snem.

 

Dr pewnie da ci np Lerivon czy cos innego i wtedy zobaczysz, ze twoj nastroj sie poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jadlem lerivon ale po tym sie jeszcze gorzej czulem na drugi dzien , juz nie mam problemow bo jem jakis neurlopetyk na noc , wlasnie wrocilem od lekarza dodawkowo zapisal mi do kuracji bioxetyne mam ja brac w poludnie , teraz moje chemia wyglada tak: rano 20 mg escytalopram, w poludnie 20 mg fluoksetyna a wieczorem neurlopetyk na poprawienie snu.. ciekawe co bedzie sie ze mna dzialo jak bede lączyl te leki .. lekarz tak kazal oby mnie nie zniszyczyl do konca...

 

[Dodane po edycji:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×