Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja -pobyt w szpitalu czy w domu


060882m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Mam kilka pytań odnośnie depresji po porodowej. Moja żona jest w szpitalu. Trafiła tam 1,5 tygodnia po urodzeniu dziecka. wtedy jej stan uległ zmianie w ciagu jednego dnia. Teraz minie 6 tydzień jak jest w szpitalu. Widać poprawę. Trapią ją wyrzuty sumienia, jak ona mogla do tego dopuścić. Sprawa jest dziwna bo sądzę że w domu wśród rodziny gdzie nigdy nie była by sama, doszła by szybciej do siebie. Pewnie tez biorąc leki. W szpitalu siedzi i myśli i zabija się myślami i wyrzutami sumienia. Opieka ?? Jak opieka śniadanie obiad kolacja i może raz w tygodniu rozmowa z psychologiem. Taką opiekę to mogę zapewnić w domu. Tu będzie miała się czym zająć. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś ma doświadczenie w takiego typu przypadku czy można wypisać się ze szpitala na własne rządzanie i czy to lepszy skutek.

 

Liczę na pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypisac można sie zawse.ale czy to będzie rozsadne? Zle leczona , lub niedoleczona depresja ,lubi wracac.Niestety.Żona ma wyrzuty sumienia , a nie powinna.Bo jest CHORA.I musi się leczyć.W domu musiałaby opiekować sie malenstwem , a depresji wazny jest odpoczynek.Takie jest moje zdanie.Pozdrawiam was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli twoja zona miała mysli samobójcze to dobrze ,ze jest w szpitalu. ja w ciagu trwania mojej choroby nie byłam w nim ani raz i mimo ciąglej opieki mojej rodziny to uwierz mi cięzko byłoby ją upilnować w domu. nie da sie z kims byc 24 h na dobe. macie dziecko... ona musi sie z tego wyleczyc raz a dobrze bo depresja lubi wracac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

060882m, moja przyjaciolka ma depresje poporodowa, z tego wzgledu ze nie miala mysli samobojczych, a glownie placz, niechcec do zajmowania sie dzieckiem, poczucie beznadzieji, to lekarz psychiatra zalecil jej pobyt w domu. Dostała leki bierze juz ok 5 miesiecy od porodu chociaz minelo 6 (miala m-c przerwe kiedy przerwala, bo uwazala ze jest juz zdrowa depresja wrocila -pogorszenie nastapilo bardzo wyrazne-najpierw ja leczyl lekarz psychiatra ze szpitala, teraz inny -taki do ktorego ja tez chodze). Wyraznie moja psychiatra i jej i mnie to powiedziala (ja mam zaburzenie deprsyjno-lękowe) ze depresje sie leczy ok 2, do 2,5 lat. Inaczej szybko bedzie nawrot. Nawet jak sie dobrze czuje to trzeba sie leczyc nadal. Uwazam ze sami powinniscie podjac decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.Powiem Ci szczerze,ze pobyt w szpitalu daje cos jeszcze dobrego-innych chorych,i rozmowy z nimi bywaja leczące,po drugie w szpitalu jest bezpiecznie.Mozliwe,ze Twoja żona ma wyrzuty sumienia,ale moim zdaniem sa one mniejsze gdy jest sie w szpitalu(z konkretnego powodu) anizeli gdyby siedziala w domu i umierala.Byc moze na dzien dzisiejszy bycie Mama Ją przerasta po prostu..Mysle,ze potrzeba dac Jej jeszcze troche czasu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×