Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy to depresja ?


strawberryxoxo

Rekomendowane odpowiedzi

Hey. Mam prawie 16 lat. Od bardzo dłuższego czasu mam złe samopoczucie.

Nie zawsze jest tak, że gdy rano wstaję to odrazu mam złe, wtedy jeszcze nie umiem tego stwierdzić. Ale najgorzej jest kiedy rodzice lub przyszły szwagier lub inne bliższe osoby krzyczą na mnie i wytykają mi moje błędy i wady. Albo zupełnie bez powodu. Nie znoszę krzyku, a tym bardziej awantur bo wtedy zaczynam suę trzęść ze strachu jest mi zimno i nie mogę się uspokoić.

Ale gdy tak wytykają to wszystko itd. to wtedy siadam i myślę po co tu jestem skoro nikt mnie nie szanuje, nikomu na mnie nie zależy .. i wtedy mam też myśli samobójcze. Wtedy czuję się tak, że moja dusza nie chce tu być w danym momencie, ale ciało chce jednak zostać. Często nie wytrzymuję i płaczę twierdzą, że już nic dobrego mnie nie spotka.

Ale kiedy jestem np. poza domem z osobą nie z mojego domu to te złe myśli przechodzą i nie myśle o tym jak mnie bliscy traktują. Często kiedy jestem cały dzień w domu i jak przez pół dnia na mnie krzyczą itp. to do końca dnia czuję się źle i nie mogę tego wszystkiego znieść.

Nie wiem co mam robić itp. ale ja dłużej tak nie chce..... Czy to depresja ? Czy z moimi bliskimi coś nie tak ? Nie mam pojęcia, nawet nie wiem co o tym wszystkim myśleć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strawberryxoxo, Myślę, że to nie jest depresja. Nie wiem tak dokładnie jakie są Twoje stosunki z bliskimi, z rodzicami, ale może powinieneś spróbować porozmawiać z nimi o tym. Po prostu opowiedzieć im dokładnie co czujesz w danych sytuacjach. Spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strawberryxoxo, Cześć.

 

Depresji prawdopodobnie nie masz. Możliwe jednak, że masz nerwicę. Radziłbym Ci udać się ze swoimi problemami do psychologa bądź psychoterapeuty. Może to być nawet szkolny psycholog/pedagog. I opowiedzieć o swoim złym samopoczuciu i problemach związanych z najbliższymi. Oni Cię wysłuchają i doradzą następne kroki. Innym rozwiązaniem jest zadzwonienie na telefon zaufania. Tam też powinni Ci doradzić, co dalej masz robić ze swoimi kłopotami. Być może potrzebna Ci będzie psychoterapia. Są takie bezpłatne. Więc się nimi też zainteresuj. Jakąkolwiek drogę byś nie wybrał - zachęcam do działania, aktywnego poszukiwania rozwiązania swych problemów. Bo prawdopodobnie da się je rozwiązać. Dodam jeszcze, że jestem pod dobrym wrażeniem, że w tak młodym wieku zainteresowałeś się "po dorosłemu" swoim stanem psychicznym.

 

No i nie zapominaj o tym forum. Znajdziesz tu wśród mnóstwa wątków dużo pożytecznych i wartościowych dla Ciebie informacji. I odzywaj się, gdybyś miał jakiekolwiek pytania lub kłopoty. Powodzenia! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strawberryxoxo, JA bym widział u Ciebie albo nerwice i depresje albo nerwice ale nei ejstem lekarzem najlepiej by było żebyś sięwybrał do psychoterapeuty i porozmawiał z nim o tym wszystkim lub do psychiatry po jakieś leki na poprawienie samopoczucia ale to dobre tylko na chwile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strawberryxoxo, Oni patrzą na streotypy naszczęscie możesz pójść do lekarza 1 kontaktu po skierowanei do psychiatry opowiedzieć mu problem i pójść do właściwego napewno nie powinni mówić że jesteś świrem bo nie jesteś zabiłaś kogoś gwałcisz maniaklanie ?!

Co to za podejście z ich strony myślę że terapia na pierwszym miejscu tutaj powinna być żebyś mogła znaleźć siły na to żeby się nei przejmować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strawberryxoxo, Nie przejmuj się tym co mówią o Tobie ludzie niemający pojęcia co siedzi w Twojej głowie. Po prostu idź do psychologa najlepiej. Tam znajdziesz pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×