Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja? A może cos innego... ;(


anonim11

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Na początku chciałbym z góry przeprosić jeśli trafiłem na złe forum i w zły dział. Ale od jakiegoś czasu coś mnie męczy od środka i nie mogę sobie z tym poradzić. Zacznę od tego, że mam 17 lat i chodzę od września 2009 roku do nowej szkoły. Chyba właśnie przez nią mam kłopoty sam ze sobą. Na początku było wszystko dobrze nie traktowałem szkoły bardzo poważnie tylko jako zło konieczne, które trzeba skończyć aby mieć lepszą przyszłość. Jednak teraz to co się dzieje to jest dla mnie nie do pomyślenia. Wracam do domu jak każdego dnia i tu zaczyna się problem zamiast odpocząć, gdzieś wyjść, odrobić lekcje czy robić coś innego ja się tylko plącze po domu i denerwuje. Na siłę robię sobie problemy. Ciągle twierdze że się czegoś nie nauczę lub czegoś nie odrobię. Straciłem wiarę w siebie. Zamiast zapomnieć o szkole w domu prześladuje mnie ona jeszcze bardziej. Przejmuję się każdą klasówką, boję się tego że mnie ktoś weźmie do odpowiedzi, boje się złych ocen oraz mam wrażenie że ktoś mi będzie robił jakieś wyrzuty mimo iż wcale tak nie będzie. Nie wiem co robić. Nie mogę sobie z tym poradzić. Przez kolegów z klasy jestem lubiany i nie mam z nimi problemów. Od kiedy tak się tym przejmuje schudłem. Strasznie mi to marnuje mój czas bo zamiast coś robić to ja wciąż myślę. Ciężko mi jest spać.

Jeśli macie dla mnie jakieś dobre rady prosiłbym o napisanie ich. Niby głupi problem a jednak nie potrafię sobie czasem z tym radzić i tracę ochotę do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum!

Jest to dobry dział

Nie jest to głupi problem

Polecam Ci w twojej szkole się wybrać do psychologa i pogadać może powiedzieć komuś w domu psycholog szkolny powinien pomyśleć i na podstawie twoich wypowiedzi skierować Cię dalej.

Daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uniknąć rozmowy z jakimkolwiek psychologiem. Wierze że da się to załatwić jakoś inaczej. Rozmawiałem już z rodzicem i trochę się poprawiło ale wciąż został brak wiary w siebie, przejmowanie się wszystkim, obawy przed jedynka czy klasówka w szkole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak trudno zrozumieć, że ludzie tu zaglądający szukają Was a nie psychologa? Rozmowy, wsparcia - nie odsyłania do lekarza, leków i terapii. Ehhhhhh....

a znasz jakiś lepszy sposób, uzdrowiciela, księdza-uzdrowiciela, a może sama uzdrawiasz?

psycholog/psychiatra to najrozsądniejsze rozwiązanie, bo od tego oni są - od rozwiązywania problemów natury psychicznej, od wysłuchania, nauczenia nowego spojrzenia na sprawy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×