Skocz do zawartości
Nerwica.com

Imigranci - za czy przeciw?


kliku

Rekomendowane odpowiedzi

Ale,dlaczego kobiety ( nie katoliczki,) nie mogą brać.Tabletek,gdzie to napisane.W Biblii piszę,czy Radziwiłł wymyślił.Proponuje,nie narzucanie swych PIS poglądów,normalnym ludziom.A Ty mirunia.To nie używasz ,antykoncepcji.Po każdym bzykanku,jesteś w ciąży ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę nowoczesność Szwedów niż,zacofanie Polaków.Gdzie,dorosły człowiek nie może kupić tabletki antykoncepcyjnej.

Ale,dopóki Polacy będą żyć w nędzy i szukać żarcia na śmietnikach.Będziemy zacofany mentalnie i politycznie.

Nie przesadzajmy z ta nędzą i szukaniem żarcia po śmietnikach to dotyczy w skali kraju niewielkiej ilości ludzi często na własne życzenie. Zresztą takie sytuacje zdarzają się i w bogatych krajach choć może akurat w Skandynawii najmniej. A katolstwo PiS-u też mi się nie podoba choć nie jest to najistotniejsza sprawa w polityce z dwojga złego wolę rozwijający się ekonomicznie katolski kraj niż państwo teoretyczne bandy PO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak,w tym "bogatym"kraju,za tabletkę dzień po ,trafi się do więzienia.A za słuchanie muzyki pogańskiej,na roboty publiczne.To będzie wszystko dobrze.Warto poczytać,o Dubaju.Piękne budynki i brak wolności obywatelskiej.Czy tego chcemy w Polsce,tylko kasa jest ważna.A gdzie prawa człowieka i jednostki ? Chcemy rządu Rydzyka,500 + nam oczy przysłania ?

Na szczęście,są w Polsce normalni katolicy.Co nie są za PIS./

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiejskifilozof, kurcze, człeku.. Jakie Twoje prawa zostały ostatnio złamane? - przybliżysz? bo wiesz, mnie cholernie to interesuje.

 

Rozumiem, że Kaczyński wespół z innymi decydentami abortować płodów Ci nie daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak,w tym "bogatym"kraju,za tabletkę dzień po ,trafi się do więzienia.A za słuchanie muzyki pogańskiej,na roboty publiczne.To będzie wszystko dobrze.Warto poczytać,o Dubaju.Piękne budynki i brak wolności obywatelskiej.Czy tego chcemy w Polsce,tylko kasa jest ważna.A gdzie prawa człowieka i jednostki ? Chcemy rządu Rydzyka,500 + nam oczy przysłania ?

Na szczęście,są w Polsce normalni katolicy.Co nie są za PIS./

To że Polska będzie wyglądała na modłę Iranu czy Emiratów jest niemożliwe bo chrześcijaństwo samo w sobie nie jest tak autorytatywne jak islam, no i PiS się do tego nie posunie bo za bardzo zależy im na wyborcach a wielu z nich wcale zbyt religijnych nie jest. Oczywiście pomysły światopoglądowe PiS mi się nie podobają ale od lat słyszę od dzisiejszej opozycji i lewicy że jak PiS dojdzie do władzy to będzie sprawdzana obecność w kościele, matura obowiązkowa z religii i kary więzienia za homoseksualizm czy związki pozamałżeńskie a nic takiego się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz

carlos:

bo chrześcijaństwo samo w sobie nie jest tak autorytatywne jak islam

oh, really?

konkwistadorzy, wyprawy krzyżowe? Biorąc pod uwagę skalę, to al-kaida przy tym wysiada.

no i PiS się do tego nie posunie bo za bardzo zależy im na wyborcach a wielu z nich wcale zbyt religijnych nie jest.

na wyborcach?

położą rączki na SN i wynik wyborów będzie można interpretować niemal dowolnie...

Oczywiście pomysły światopoglądowe PiS mi się nie podobają ale od lat słyszę od dzisiejszej opozycji i lewicy że jak PiS dojdzie do władzy to będzie sprawdzana obecność w kościele, matura obowiązkowa z religii i kary więzienia za homoseksualizm czy związki pozamałżeńskie a nic takiego się nie dzieje.

lepiej dmuchać na zimne, bo wygląda na to, że oni są zdolni do wszystkiego, czego im nie zagrodzi odpowiednio twarda ściana... Ale na to czas już był. Wystarczyło 500+ i nastraszenie nieistniejącymi w naszym kraju uchodźcami, żeby dostać pełnię władzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oh, really?

konkwistadorzy, wyprawy krzyżowe? Biorąc pod uwagę skalę, to al-kaida przy tym wysiada.

No ale w piśmie świętym nie ma nic o podboju i nawracaniu mieczem, te działania nie miały nigdy motywacji chrześcijańskiej tylko raczej się nią wysługiwano, a działania ISiS to wprost przeniesienie słów koranu w czyn i naśladowanie żywota Mahometa. Zresztą kościół ma ciemne wieki za sobą i do nich nie wróci a islam tak wsteczny jak dziś nie był od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz

Skąd wiesz, że nie wróci?

Wspieranie przez część Kościoła ruchów faszystowskich to piękny wstęp do odnowienia wieków ciemnych...

Przynajmniej lokalnie w Polsce, ale to wystarczy, może się rozlać na resztę regionu, tam, gdzie katolicyzm jest ugruntowany. Czytałeś Koran? Bo ja nie, więc nie wypowiem się na temat, czego zakazuje i co nakazuje Koran, ale wierze, że się dowiem tego od Ciebie.]

Poza tym niepiśmienne chłopki-roztropki z pustyni syryjskiej, zapisujący się do IS raczej nie znają koranu zbyt dobrze, a jednak robią, co robią. Bo są głupi i łatwi do zmanipulowania, a komuś na tym zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że nie wróci?

Wspieranie przez część Kościoła ruchów faszystowskich to piękny wstęp do odnowienia wieków ciemnych...

Faszyzm nie ma nic wspólnego z kościołem, to lewica narodowa, co najwyżej możemy mówić o wspieraniu przez część kościoła ruchów narodowo- katolickich. Nasz naczelny narodowiec M. Kowalski to ostatnio wieli krytyk Kościoła a papieża Franciszka i hierarchie kościelną w Polsce krytykuje większość narodowców. Może czeka nas rozłam i powstanie kościoła polskiego tylko wtedy widzę zbieżność tych opcji, bo na pewno nie oficjalnej doktryny KRK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz

z grubsza wymieniłem, o jakie temty mi chodzi, coś jeszcze chcesz, żebym dodał? Bo by się znalazło.

 

chrześcijaństwo (katolicyzm, protestantyzm) jest z gruntu dosyć fajne, jeżeli chodzi o podstawowe założenia, choć trzymam się od niego z dala, ale w jego imieniu zrobiono mnóstwo złego - chrześcijanie nawet między sobą potrafili się wyrzynać, bo czymś tam się różnili w swoich wykładniach, a dla obcych nie mieli żadnej litości.

 

Po prostu związano religię z polityką.

 

zatem z każdej religii można zrobić pretekst do zrobienia mielonki.

 

Carlos, to też piszę wyraźnie, że chodzi o część Kościoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd to wiesz, że islam jest polityką samą w sobie, a nie narzędziem do uprawiania polityki?

Nie ma tam rozdziału państwa od kościoła, prawowierny muzułmanin powinien żyć albo przynajmniej dążyć do życia w islamskim państwie teokratycznym, wtedy nastąpi ów pokój czyli islam jako religia pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd o tym wiesz? Wielu tak żyje, ale nie wszyscy, nie wszystkie państwa muzułmańskie są teokracjami...
Teokracji islamskich jest na świecie kilka, to tylko taki ideał nie mówię że większość muzułmanów wg tego żyje tak samo jak nieliczni przestrzegają wszystkich przykazań dekalogu.

Muzułmanie w większości chcą aby w ich państwie obowiązywało prawo szariatu, nawet sporo muzułmanów na zachodzie Europy go chcę, ale jak się bliżej przyjrzeć to równocześnie sami wielu wymagań szariatu nie przestrzegają, albo nawet dobrze ich nie znają. W Polsce mamy podobną sytuację z katolicyzmem i znajomością nauki kościoła czy biblii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×