Skocz do zawartości
Nerwica.com

Imigranci - za czy przeciw?


kliku

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Liber8 napisał:

Ulotka.. krążyła kiedyś po necie, pokazuje naszym afrykańskim braciom, które kraje omijać w drodze do ziemi obiecane.

DuAOrBvXcAMnObf.thumb.jpg.a3963903cf833f52a2984a18553dbab3.jpg

Dziwne że Czesi też do tej grupy nie należą, z tego co wiem to wg badań najbardziej nie lubiącą islamu nacja w Europie, przez co pada mit o tym że to przez konserwatyzm katolicki Polacy są rzekomymi islamofobami, rasistami. Im gorzej o Polsce będą mówić w aspekcie rasizmu, nienawiści do islamu tym lepiej dla nas, choć  i tak w ostatnich latach sporo do nas ich przybyło, gdyż polskie zarobki są coraz bardziej nęcące.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@carlosbueno Tu raczej chodzi o przedostanie się do ziemi obiecanej czyli Niemiec. To co piszesz o Czechach to prawda, ale będąc imigrantem znajdującym się w Austrii, nie ma sensu kierować się na północ czyli do Czech, to nadkładanie drogi. Lepiej bezpośrednio z Austrii do Niemiec. Podoba mi się czacha na Polsce, brawa dla projektanta ulotki :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Liber8 napisał:

@carlosbueno Tu raczej chodzi o przedostanie się do ziemi obiecanej czyli Niemiec. To co piszesz o Czechach to prawda, ale będąc imigrantem znajdującym się w Austrii, nie ma sensu kierować się na północ czyli do Czech, to nadkładanie drogi. Lepiej bezpośrednio z Austrii do Niemiec. Podoba mi się czacha na Polsce, brawa dla projektanta ulotki :D  

No ale Polska też nie jest po drodze, chyba że chcieliby promem do Szwecji, ale jeszcze o takich migrantach nie słyszałem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeże info prosto z wioski ode mnie, taka piękna i cicha wieś była, od kilkunastu dni mamy napływ migrantów. Niedługo będzie strach do lasu wyjść na grzyby. Jest swoja (i od teraz również obca) policja na wiosce, mimo to nie czuję się bezpiecznie, panuje napięta atmosfera, wywożą tych biedaków w więźniarkach, więcej info i zdjęć pod linkami:

https://wiadomosci.ox.pl/jaworzynka-kolejni-migranci,84101

https://wiadomosci.ox.pl/migranci-i-przemytnik,84058

Edytowane przez Liber8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, czy carlosbueno pisze jeszcze na forum?
Jego komentarze socjologiczne były bezbłędne. Z chęcią poczytałbym o jego opinii w sprawie migrantów. Tych przy Białorusi, również planowanych do przesiedleń przez UE.

 

Jestem nauczony do życia w Polsce jednolitej etnicznie, nie wiem jakby było gdybyśmy się trochę rozpuścili wewnątrz kraju i Polaków byłoby mniej tutaj. W końcu państwa narodowe to pewne osiągnięcie cywilizacyjne XXw. i pewnie też XIXw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak prawdą się okazuje, że studia kształcą nie tylko pracownika, ale też obywatela. Miło się Karola słuchało. Teraz wybory, miło posłuchać kogoś mądrego.

Też mniej się udzielam, trochę się wypaliłem, a trochę brakowało mi właśnie takich inteligentnych rozmów jak po studiach z socjologii. Ciekawy temat to też pokolenia i relacje między nimi. Lubię o tym czytać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×