Skocz do zawartości
Nerwica.com

Uzaleznienie


agunka29

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam pytanie bylam wlasnie u swojego lekarza. Stwierdzila ze lek Pregabalina byl by jednak lekiem za mocnym dla mnie wiec kazala mi juz konczyc z rudotelem brac go teraz doraznie po pol tabletki wrazie gorszego dnia. Jak narazoe od tygodnia biore go cwiartke dziennie jutro juz mam go nie brac za dwa dni znow mam wziasc zeby przyzwyczaic organizm bez leku i tak do listopada mam go rzucic. Nie przepisala mi juz innych lekow poniewaz na lekiz gr ssri zle reagowalam. Stwierdzila ze przeszlam kuracje lepiej sie czuje nie mam juz atakow paniki ewentualnie poprostu tylko czasami nerwowe dni dlatego mam tylko odstawic ten lek i tylko w zle dni mam brac polowke. Czy to normalne ze ona juz nic mi nie przepisala????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego jak ja mam go brac sporadycznie i calkiem z niego zejsc. Nawet nie wiem przez jaki czas mam go brac sporadycznie. Powiedziala mi ze narazie mam go brac cp drugi dzien pozniej wrazie zlego dnia i tak coraz rzadziej np raz na tydzien a pozniej go odstawic calkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja mam kurcze zejsc z tej cwiartki leku zeby do listopada juz go calkiem odstawic :( czy jak np przez tydzien pobiore go co drugi dzien pozniej raz na tydzien cwiartke a pozniej cslkiem juz odstawic? Doradzcie bo juz wariuje. Lekarz mi nie powiedziala przez ile ja mam go brac co drugi dzien tylko powiedziala zebym trche pobrala co drugi dzien a pozniej juz doraznie i do listopada zebym go calkiem odstawila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi prosze bo jw juz panikuje. Sorki ze tak katuje ale sie boje. Dzisiaj pierwszy dzien nie wzielam tejcwiartki rudotelu ktora biore od tygodnia. Czy to mozliwe zebym juz odrazu miala jakies objawy odstawienne??? Lekarka mi mowila ze nie jestem jeszcze uzalezniona bo bym nie wytrzymala jak schodzilam z polowki na cwiartce. Ale dzisiaj ogarnal mnie juz lek i nie wiem czy to moja panika co do tego rudotelu czy to juz skutki ze juz dzisiaj go nie wzielam......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy schodzenie np przez tydzien co 2 dni pozniej drugi tydzien co 3 dni itd brania tabletki to dobry pomysl robiac sobie przerwy w braniu tych lekow? Psychiatra mi powiedziala zebym brala pare dni co 2 dni i tak coraz rzadziej robiac wieksze odstepy ale ja naprawde nie wiem i sie boje a chce zejsc z tego Rudotelu i juz go nie brac i tak moim zdaniem 2 miesiace to dlugo jak go bralam. Pomozcie...... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy schodzenie np przez tydzien co 2 dni pozniej drugi tydzien co 3 dni itd brania tabletki to dobry pomysl robiac sobie przerwy w braniu tych lekow? Psychiatra mi powiedziala zebym brala pare dni co 2 dni i tak coraz rzadziej robiac wieksze odstepy ale ja naprawde nie wiem i sie boje a chce zejsc z tego Rudotelu i juz go nie brac i tak moim zdaniem 2 miesiace to dlugo jak go bralam. Pomozcie...... :(

 

Dobrym pomysłem jest iść na spacer by się powentylować trochę,bo zaraz Ci tchu zabraknie z tej paniki,a potem zrobić dokładnie to co Ci lekarz kazał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy schodzenie np przez tydzien co 2 dni pozniej drugi tydzien co 3 dni itd brania tabletki to dobry pomysl robiac sobie przerwy w braniu tych lekow? Psychiatra mi powiedziala zebym brala pare dni co 2 dni i tak coraz rzadziej robiac wieksze odstepy ale ja naprawde nie wiem i sie boje a chce zejsc z tego Rudotelu i juz go nie brac i tak moim zdaniem 2 miesiace to dlugo jak go bralam. Pomozcie...... :(

 

Dobrym pomysłem jest iść na spacer by się powentylować trochę,bo zaraz Ci tchu zabraknie z tej paniki,a potem zrobić dokładnie to co Ci lekarz kazał.A na dodatek Co powiem że nie masz pojęcia co to uzależnienie,bo gdybyś była,to zapewniam Cię że byś wiedziała :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj mija 5 dzień jak nie biorę rudotelu a brałam od końca wwrześnia ćwiartke pierwszo co 2 ddni ppóźniej 3 dni 4 dni a dzisiaj już 5 ddzień i mam pytanie czy mogą u mnie wystąpić objawy odstawienne.Przyjmuje go w sumie ogólnie od końca lipca w najmniejszych dawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bbrać ta ćwiartke dzisiaj czy juz nie skoro dziękuję s juz zaczynam 6 dzień bez niego. Troszkę źle się czuje od wczoraj wieczorem nachodzą mnie lekkie lęki jestemttrochę rozdrażniona ale to może tez dlatego ze dzisiaj zapewnie dostane okresu. Mniejsza z tym. Nie wiem po prostu co robić czy juz nie brać czy jeszcze brać co 6 dni do końca miesiąca. Normalnie juz glupieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaczynam 7 dzień jak nie biorę rudotelu. Czy on może być jeszcze obecny we krwi wogole po ilu godzinach juz się nie odczuwa tego leku. Czasami drgaja mi mięśnie lub nachodzi mnie nniepokój i nie wiem czy to jest wina braku tego rudotelu.

Drgania mięśni są nerwowe. Ja je mam, Ty je masz i palec pod budkę kto jeszcze z Was ma. :mrgreen:

No pewnie jakieś tam resztki METABOLITU są, metabolity są znacznie słabsze od samego leku. A leku już nie masz prawa czuć od jakiś 4 dni. Niepokój to od tego że wraca Ci nerwica. Benzodiazepinami nie leczy się lęków. Tylko doraźnie zabija. Objawy odstawienne pewnie jakoś tak występują właśnie po 4 lub 5 dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłam u swojej pani doktor i mi powiedziała ze jeżeli miałabym mieć objawy odstawienne to już bym je miala wcześniej a dziś jest 8 dzień bez rudotelu także jestem spokojniejsza. Tak właśnie mi się wydaje ze ten niepokój to może być powrót nerwicy bądź też zza bardo się nakrecilam tymi objawami odstawiennymi. Chociaż powiem wam ze lepiej znoszę teraz te leki przynajmniej nie sątak mocne i nie ttrwają długo bo wiem ze to wina nerwicę i trochę je opanowuje lecz jeszcze nie dokonca. Wcześniej wystarczyło ze coś mnie zabolalo i juz panika z tad prawie codziennie bolała mnie głowa wydawało mi się ze zaraz się przewroce itd stracę przytomność a o wyjściu samej do sklepu to nie byłomowy do tej pory jeszcze boje ssię np zostać sama w domu Bólggłowy to byłdla mmnie objaw guza mózgu zaraz szukałam chorób w necie i jeszcze gorsza panią i zadreczanie się masakra. Teraz chociaż wiem ze to wszystko ta cholerna nerwica lękowa. Powiedzcie mi czy sama psychoterapia może pomoc czy konieczne są jakieś leki do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×