Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki!!!! ;)

 

-- 23 cze 2016, 19:56 --

 

Wybaczcie ze takie pytanie na forum o pregabalinie, ale fluoksetyna pomogła Wam na nerwice lekowa? Dzisiaj miałam fatalny dzień, 6 dzień brania fluoksetyny i mam wrażenie, ze jest coraz gorzej..

 

 

Hej ja biorę już 6 dzień egzystę i też mam wrażenie, że jest gorzej. Tak jakbym była kompletnie pijana, a lęki itd. nie zniknęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę paroksetynę i pregę już miesiąc w celach przeciwlękowych. Mam dużo motywacji, mam sporo energii, doskonały nastrój(bez leków było ok), nie mam zamuły, mam libido, choć słabą erekcję, zanikają cechy osobowości schizoidalnej, znieczulenie emocjonalne jest niewielkie.

 

Czy pregabalina ma jakiś wpływ na dopaminę, że nie odczuwam w ogóle tych typowych objawów dla ssri?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 2x300 mg Pregi i moim zdaniem ma pewne działanie przeciwlękowe. Rozluźnia, wycisza, redukuje objawy somatyczne. Dodam, że biorę ją od wielu lat i nie odczuwam już efektu upojenia alkoholowego, jak na początku przyjmowania. Prega działa jednak inaczej niż benzo. Osobiście z benzo znam Afobam, który zdarza mi się jeść doraźnie. Muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o redukcję lęku typu fobia, to oba leki są nieporównywalne. Natomiast, co ciekawe, objawy somatyczne lęku uogólnionego duża dawka Pregi redukuje lepiej niż benzo, IMHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lęk społeczny to chyba jedynie SSRI. Doraźnie można posiłkować się alkoholem oraz benzo, kiedy alkohol jest niewskazany :-) Jeśli ktoś zna jakiś inny lek skuteczny w fobii społecznej, który można przyjmować długotrwale, to koniecznie proszę o podanie. Chętnie go przetestuję na sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fobik123Mi wenla nie działała na FS to samo anafranil :( Jeśli chodzi o SSRI to także sertralina nie działała zbytnio chyba, że w połączeniu z karbamazepiną było nieźle przez wiele miesięcy. Moklo działało trochę, ale słabo. Paro najlepiej. Buspiron trochę pomagał. Trazodon niezbyt. Mirta służyła do spania i jedzenia, miansa podobnie ;) Tylko, że ja nie brałem tego typowo pod FS, ale także na depresję, objawy nerwicy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak paro najlepsza.

Trochę tu ludzie straszą odstawianiem paro, że ciężkie. Ale w sumie po co odstawiać, jeśli działa.

No to spróbuję zamienić swoją sertrę na paro.

In_Chains_Of_DD i fobik123 - wielkie dzięki za Wasze opinie o lekach :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pregabalin od 7 miesięcy i no cóż nie działa. Dawka to 450 mg. Dla mnie to marnotrawienie czasu. Lek w tej dawce działa na mnie słabiutko przeciwlękowo. Lęk wolnopłynący ostatnio mi się zwiększył. Napady paniki wróciły. 3 tygodnie temu zwiększyłam dawkę o kolejne 75 mg i nic. Od początku po każdym zwiększaniu dawki przez dwa dni było ok, a potem jak przed zwiększeniem. Nie mogę porównać tego leku w żadnym wypadku do benzo! Ten lek działa zupełnie inaczej i takie porównania są bez sensu. Brałam go przez parę miesięcy z doxepinem, było mniej ataków paniki, ale źle znoszę doxepin...teraz mam spróbować z duloksetyną... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GABA to kwas.. ktory steruje intensywnoscia impulsow w mozgu

 

Im wiecej gaba tym mniej impulsow..co oznacza ze tez nie moze byc jej za duzo..ale gdy nasz mozg jest nadaktywny to lekkie pobudzenie GABA daje duzo korzysci.

...

nie chce tu sie madrzyc bo o tym mozna znalezc w sieci

 

ale krotko mowiac

 

Efekt koncowy BZD (benzodiazepiny) i Lyricy jest taki sam...zwiekszenie stezenia GABA

 

tylko ze BZD stymuluje taki sposob ze dochodzi do zuzycia istniejeacego GABA i w konsekencji po kilku dniach jest jeszcze gorzej i przy odstawieniu gorzej niz na poczatku brania..nawet po pojedycznej dawce

 

a Lyrica powoduje ta stymulacje w inny sposob i przyspiesza w jakis sposob tez jej produkcje czy tez udaje...

Czy forumowi eksperci mogą to potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten lek może działać antydepresyjnie? Biorę go z paroksetyną i dopiero takie połączenie sprawiło, że pojawiło się uczucie "chcę żyć", którego wielee laaat nie miałem. Nie mam również skutków ubocznych typowych dla SSRII, libido jest wręcz wybujałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prege dostałem na lęki uogólnione i pomocniczo w padaczce. Paro też biorę z miesiąc na lęki. Taki mix działa na mnie wybitnie antydepresyjnie, niż kiedy brałem paro samodzielnie, a brałem ją już 5 raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×