Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co Wam dziś sprawiło radość?


Konrad!

Rekomendowane odpowiedzi

strzelanka ASG... niestety zakończona kontuzją, ale przez chwilę bawiłam się dobrze... no i prawie ukończony filmik reklamowy do nowej gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo, jej jak mi przykro:((

U mnie coraz lepiej z natrectwami..

Myje ręce dwa razy tylko

Nie piore tak czesto juž

Jest lepiej

Idź do psychiatryka to chociaż odpoczniesz od prania i mycia

 

jeju dziekuje slonko i ciesze sie ze u ciebie lepiej : *

co do mnie - odpoczne se od tego dopiero w sierpniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki okres w historii starożytności,uważa pani za najciekawszy ? Czy to Rzym, Egipt, a może Elam lub Hetyci? wiejskifilozof

 

Jestem zakochana do szaleństwa w kulturze egejskiej (Grecja w drugim tysiącleciu przed naszą erą), a zwłaszcza w kulturze minojskiej Krety. Kreteńczycy to byli przedziwni ludzie. To co stworzyli: ich pałace, malowidła, rzeźba, malarstwo wazowe, jest nam dziś niezwykle bliskie, odpowiada dokładnie naszemu poczuciu estetyki. Nie wiemy zbyt dobrze, skąd się wzięli, ani co się z nimi stało, kiedy Kreta została podporządkowana Grekom z Grecji lądowej. Pasjonują mnie te zagadki.

 

Fascynuje mnie też druga połowa drugiego tysiąclecia na Bliskim Wschodzie, niezwykle skomplikowane alianse polityczne między Egiptem, Hetytami, Mitanni, Syryjczykami. Niewprowadzonym w temat polecam wspaniałą powieść Miki Waltariego „Egipcjanin Sinuhe”, opartą zresztą bardzo dokładnie na faktach.

 

Bardzo ciekawi mnie też upadek epoki brązu w basenie Morza Śródziemnego. Wielkie cywilizacje waliły się jak domki z kart, a raczej jak domino, bo upadek jednej pociągał za sobą inne. A wielkie wędrówki ludów doprowadziły do powstania nowych kultur, na przykład Filistynów w Lewancie.

 

Odpowiedź Marty Guzowskiej na Lubimy Czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie pochwały sprawiają radość, jakby mnie tak codziennie chwalili to bym miała ciągle dobry nastrój, pochwalili mnie, że ładnie ubrana jestem, dzisiaj byłam ubrana w białe spodnie i fioletową podkoszulkę z guzikami, dzisiaj założyłam biustonosz z gąbką, dobrze podnosi piersi, wcześniej nosiłam biustonosz z materiału, niedługo będę chodzić w czapce z daszkiem jak będzie bardzo gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt że wyjaśniła sie sprawa z moim chorym kolanem i w poniedziałek zaczynam rehabilitację oraz to, że mamy z mężem oglądać wspólnie anime Attack on Titan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×