Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Mi delikatnie pomagal na to co opisujesz, ale ma zbyt slabe dzialanie w porownaniu do ceny. Moze jakby dorzucic do tego modafinil to byloby lepiej (oby dwa zmniejszaja GABA, a tym samym dodatkowo podbijaja dopamine), przynajmniej w moim przypadku. Z drugiej strony, nie ma za bardzo czego zastosowac by podbic motywacje.

 

zbicie gaba jest niekorzystne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

 

Jestem pod wrażeniem jesli chodzi o Waszą wiedzę, ponieważ przeczytałam większość postów mam niezły mętlik w głowie..... :roll:

Biorę Well - 150 g od 2 tyg i nie jestem pewna jak na razie jego skuteczności...biorę póki co z Xanaxem ( Xanax jeszcze przez najbliższy tydzień co drugi dzień). Xanax miał na celu "łagodne przejście" z Efevelonu na Well. Niestety nie radzę nikomu zbyt nagłego odstawienia Ef.... :nono: (przez tydzień w głowie mały samuraj machający wielkim mieczem...eeeech....)

Well (a wcześnie Efevelon) biorę na lęki ... tak, tak ... cel: eliminacja lęku, a w razie gdyby nie wystarczył Well to mam dorzucić Esci.

 

Czy ktoś brał już taki mix? czy pomógł? .... czy warto? .... proszę o opinie, będę wdzięczna za odp. Pozdrawiam Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bupropion (wellbutrin) najprawdopodobniej nie pomoze Ci na lęki. Bupropion ma dzialanie stymulujace, a to najczesciej wiaze sie z podniesieniem lękow. Dodatkowo bupropion obniza poziom GABA, ktory w duzej mierze odpowiada za redukcje lękow. Biorac pod uwage cene, nie wiem czy jest to warte proby.

 

 

zbicie gaba jest niekorzystne .

 

Zalezy. Jezeli ktos ma lęki, to tak jest. Gdy ktos jest zbyt zmulony lub ma narkolepsje, to nie jest to az takie zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricah, dzięki za odp.

No cóż, poczekam i zobaczę jak będzie bez Xanaxu, który jeszcze przez tydzień mam brać, narazie nie czuję lęku i pewnie jest to spowodowane jeszcze działaniem duetu Well + Xan. Potem już bez Xan. gdyby wrócił lęk dorzucę Esci, wg.wskazań lekarza.

Moj lęk ma konkretną przyczynę, której niestety nie da się wyeliminować... także zostało posiłkowanie się chemią.

 

Jak narazie (po 2 tyg) brania Well, zauważyłam jedynie większą chęć do ogólnego działania i pewność siebie, choć to nie było głównym celem .Może trzeba poczekać na wynik działania Well 6 tyg? tak było w moim przypadku, jeśli chodzi o Efevelon, lecz z wiadomych względów lekarz zmienił mi na Well.

 

Po przeczytaniu forum nie jestem pewna czy isnieje lek taki, kóry eliminował by tylko lęk, ale nie powodował uboków typu np. tycia, zmniejszenia libido , itp.... Czy jest taki lek? ..... Tyle już wiecie, może coś poradzicie ... Pozdrawiam Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bupropion tez podwyzszal pewnosc siebie, zatem badz dobrej mysli, moze akurat tak bedzie i u Ciebie. Alprazolam (Xanax) jednak czesciowo blokuje dzialanie bupropionu (GABA blokuje dopamine), stad nie odczujesz pelnego efektu dzialania bupropionu bedac na jakimkolwiek benzo. U wiekszosci osob bupropion raczej dziala szybko, ale wazne jest dzialanie, by byla wyrzucana dopamina (robic to, co daje nam przyjemnosc albo uczyc sie czegos).

 

Co do takich lekow, to jest kilka. Moklobemid, tianeptyna, agonisci dopaminy. Fajnym pomyslem byloby polaczenie bupropionu z tianeptyna, wyszlaby fajna synergia w kwestii dopaminy (tianeptyna uwalnia dopamine).

 

#

Przy okazji Vengence, Afobazol moze Ci blokowac dzialanie bupro + tiany.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 150 kę.

 

-- 30 kwi 2016, 20:01 --

 

Dzięki Ricah, w takim razie czekam na finisz Xanaxu i mam nadzieję, że będzie lepiej, choć teraz nie jest tragicznie, ale mogłoby być lepiej.

Być może trzeba czasu .... najbardziej się boję, że po zakończeniu Xan i pozostaniu tylko na Wellu będę napędzona, ale powrócą lęki ..... eeeech....

 

Wtedy może skorzystam z Twojej cennej rady odnośnie leków na lęki, bo mam w razie potrzeby (lęki) dodać Esci do Wellbu.

Tylko tak sobie myślę, że po co brać wtedy Well? może wystarczyłaby Tianeptyna? ... sama nie wiem...

 

Vengence - na co Ci ten Afobazol dodatkowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Po przeczytaniu forum nie jestem pewna czy isnieje lek taki, kóry eliminował by tylko lęk, ale nie powodował uboków typu np. tycia, zmniejszenia libido , itp.... Czy jest taki lek? ..... Tyle już wiecie, może coś poradzicie ... Pozdrawiam Was.

 

pregabalina . ewentualnie baclofen

 

-- 01 maja 2016, 00:20 --

 

Mi bupropion tez podwyzszal pewnosc siebie, zatem badz dobrej mysli, moze akurat tak bedzie i u Ciebie. Alprazolam (Xanax) jednak czesciowo blokuje dzialanie bupropionu (GABA blokuje dopamine), stad nie odczujesz pelnego efektu dzialania bupropionu bedac na jakimkolwiek benzo. U wiekszosci osob bupropion raczej dziala szybko, ale wazne jest dzialanie, by byla wyrzucana dopamina (robic to, co daje nam przyjemnosc albo uczyc sie czegos).

 

odczuję , mniejszą ale odczuje , agonizm gaba to nie jest typowy antagonista dopaminy , bez przesady . ludzie chwalą sobie w USA mixy Well + klonazepam i tak jadą :)

 

-- 01 maja 2016, 00:21 --

 

Bupropion (wellbutrin) najprawdopodobniej nie pomoze Ci na lęki. Bupropion ma dzialanie stymulujace, a to najczesciej wiaze sie z podniesieniem lękow. Dodatkowo bupropion obniza poziom GABA, ktory w duzej mierze odpowiada za redukcje lękow. Biorac pod uwage cene, nie wiem czy jest to warte proby.

 

to pewne info ?? masz jakiś link. nie wiedziałem o tym .

 

-- 01 maja 2016, 00:22 --

 

kammm, Afobazol, chciałem zobaczyć co to warte, ma działanie przeciwlękowe, nootropowe i dodaje energii ponoć, póki co nie czuje w zasadzie w ogóle tych leków co biorę, jedynie skutki uboczne.

 

ostatnio pisałeś że zaczynasz wierzyć w farmakologie :) te wszystkie leki to o kant dupy rozbić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Was,

Ricah, benzowiec, dziękuję za porady , z pewnością skorzystam w razie potrzeby (zapisuję, bo mętlik w głowie od tych nazw ... )Muszę najpierw poczytać o tych lekach ponieważ nie chcę uboków, np.tycia (muszę się mieścić w swoim przedziale BMI)

 

Vengence - może odrzuć ten Afobazol, o którym napisał Ricah, że może blokować działanie pozostałych dwóch leków? może dlatego nie czujesz działania Well? ja bym spróbowała ....

 

A może to jest tak, że musimy czekać 5-6 tyg. na działanie tych leków? tak było u mnie z Efevelonem - zaczął działać dokładnie w 6 tym tyg.. Myślę, że trzeba cierpliwości, taką mam nadzieję ....

 

Fajnie, że mam z kim pogadać tutaj, bo przecież nie w najbliższym otoczeniu, które w moim odczuciu i tak tego nie zrozumie .... :(

Pozdrawiam Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odczuję , mniejszą ale odczuje , agonizm gaba to nie jest typowy antagonista dopaminy , bez przesady . ludzie chwalą sobie w USA mixy Well + klonazepam i tak jadą :)

Nie wiesz co za ludzie to pisali, jaka historie choroby maja itd.. Niektorzy beda zdychac z lękow przy bupropionie, a niektorzy beda czuli poprawe pewnosci siebie przy jakims mocnym stymulujacym mixie.

Vengence z tego co kojarze, bral leki SSRI, ktore tez pogorszyly jego motywacje/anhedonie/apatie, a to oznacza juz zwiekszona transmisje GABAergiczna. Klonazepam poza tym w pewnym sensie odwraca dzialanie SSRI, zatem finalnym efektem moze byc zwiekszenie aktywizacji.

 

to pewne info ?? masz jakiś link. nie wiedziałem o tym .
We also find that bupropion alone reduces GABAergic transmission to DA neurons, thereby diminishing tonic inhibition of these neurons.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2067251/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam, ile trzeba czekać na pełne działanie wellbutrinu czy miesiąc na dawce 150mg wystarczy??, bo nie wiem czy mam zwiększać czy nie?, czy na kogoś zaczęła działać dawka 150mg np: po 6-8tygodniach bez wcześniejszej poprawy?.

 

-- 03 maja 2016, 19:35 --

 

witam Was,

Ricah, benzowiec, dziękuję za porady , z pewnością skorzystam w razie potrzeby (zapisuję, bo mętlik w głowie od tych nazw ... )Muszę najpierw poczytać o tych lekach ponieważ nie chcę uboków, np.tycia (muszę się mieścić w swoim przedziale BMI)

 

Vengence - może odrzuć ten Afobazol, o którym napisał Ricah, że może blokować działanie pozostałych dwóch leków? może dlatego nie czujesz działania Well? ja bym spróbowała ....

 

A może to jest tak, że musimy czekać 5-6 tyg. na działanie tych leków? tak było u mnie z Efevelonem - zaczął działać dokładnie w 6 tym tyg.. Myślę, że trzeba cierpliwości, taką mam nadzieję ....

 

Fajnie, że mam z kim pogadać tutaj, bo przecież nie w najbliższym otoczeniu, które w moim odczuciu i tak tego nie zrozumie .... :(

Pozdrawiam Was.

No spróbuje jutro nie wziąć, akurat tego nie wiedziałem, że działanie na gaba może mieć na to jakiś wpływ,

jutro nie wezme tego afobazolu w takim wypadku i zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence: pisałem już to że , dawka terapeutyczna wellbutrinu jest od 300mg . według USA dawka terpeutyczna to minimum 300mg .

 

mi lekarka powiedziała że mam 2 tyg pobrać 150mg i po 2 tygodniach na 300 mg , tym bardziej jak nie masz uboków, to wskakuj po 3 tyg na 300. (w zeszłym roku też tak zrobiłem,wskoczyłem po 3 tyg , bo wcale nie czułem że coś jem) .

 

Osobiście gdyby nei cena , chciałbym spróbować dawki 450mg . (taka dawka już może dawać po dopaminie) bo 300 to minimalnie , podobno za słaby jest hamowany wychwyt zwrotny DA , bo 15-20% , by zmienic poziom dopaminy u ludzi w mózgu (tak czytałem) ale dodatkowo lek zwiększa Noradrenaline która pośrednio zwiększa tez dopaminę , więc te dodatkowe właściwosci mogą działać dopaminergicznie. ale 300mg to taki standart/minimum. to dobry lek.

 

-- 04 maja 2016, 08:47 --

 

aha i nie wierzę że , leki działające na gaba , hamują ostro dopaminę , hamują ostro dopamine to antagoniści dopaminy jak chloroprothixen ,haloperidol i inne neuroleptyki , do tego serotonina SSRI/SNRI i inne upierdalacze życia , zaburzają równowagę między dopamina i serotoniną , benzo i podobne , hamuja aktywność wszystkich transmiterów , serotoniny,noradrenaliny i dopaminy . coś może hamowac ale dopaminergiczny lek i tak się przebiję .

 

SSRI na benzo działa , wiem bo brałem klona do paro , a benzo hamuje mocniej serotonine od dopaminy . więc nie przesadzajmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i nie wierzę że , leki działające na gaba , hamują ostro dopaminę , hamują ostro dopamine to antagoniści dopaminy jak chloroprothixen ,haloperidol i inne neuroleptyki

A kto mowi, ze ostro? Nie zmienia to faktu, ze jednak hamuja transmisje dopaminergiczna, szczegolnie jezeli ma ona za zadanie stymulowac. Nie jestem tez jakims przeciwnikiem czy cos tego ukladu.

 

, do tego serotonina

A co Ty chcesz od serotoniny? :mrgreen:

 

coś może hamowac ale dopaminergiczny lek i tak się przebiję .

No nie jestem przekonany. Poczytaj sobie o laczeniu stymulantow z benzo (najprosciej chyba na podobnym forum), zobaczysz opinie ludzi, ze benzo znosi dzialanie stymulantow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence: pisałem już to że , dawka terapeutyczna wellbutrinu jest od 300mg . według USA dawka terpeutyczna to minimum 300mg .

 

mi lekarka powiedziała że mam 2 tyg pobrać 150mg i po 2 tygodniach na 300 mg , tym bardziej jak nie masz uboków, to wskakuj po 3 tyg na 300. (w zeszłym roku też tak zrobiłem,wskoczyłem po 3 tyg , bo wcale nie czułem że coś jem) .

 

Osobiście gdyby nei cena , chciałbym spróbować dawki 450mg . (taka dawka już może dawać po dopaminie) bo 300 to minimalnie , podobno za słaby jest hamowany wychwyt zwrotny DA , bo 15-20% , by zmienic poziom dopaminy u ludzi w mózgu (tak czytałem) ale dodatkowo lek zwiększa Noradrenaline która pośrednio zwiększa tez dopaminę , więc te dodatkowe właściwosci mogą działać dopaminergicznie. ale 300mg to taki standart/minimum. to dobry lek.

 

-- 04 maja 2016, 08:47 --

 

aha i nie wierzę że , leki działające na gaba , hamują ostro dopaminę , hamują ostro dopamine to antagoniści dopaminy jak chloroprothixen ,haloperidol i inne neuroleptyki , do tego serotonina SSRI/SNRI i inne upierdalacze życia , zaburzają równowagę między dopamina i serotoniną , benzo i podobne , hamuja aktywność wszystkich transmiterów , serotoniny,noradrenaliny i dopaminy . coś może hamowac ale dopaminergiczny lek i tak się przebiję .

 

SSRI na benzo działa , wiem bo brałem klona do paro , a benzo hamuje mocniej serotonine od dopaminy . więc nie przesadzajmy

A gdzie ja kurwa napisałem, że nie mam uboków!?, mam i to okrutne, mam ochotę coś rozjebać, a zjazdy nastrojów, mam takie jak po typowym stymulancie i to po dawce 150mg, 300mg to by mnie chyba rozjebało w drobny mak, nie brałem dzisiaj afobazolu i czuje się jeszcze gorzej jak wczoraj mimo tego, że byłem cały dzień aktywny na siłę, wczoraj gniłem w łóżku większą część dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, poczekaj z tą 300ką, ponieważ wiele osób tu pisało, że po zwiększeniu dawki ze 150 mg na 300 ta, gorzej się czuli. Dajmy szensę 150 ce, ze wzgl.chociażby ceny. Wracam do wcześniejszych wpisów na tym forum i ludzie piszą różnie, ale przeważa powyższa opinia. Ja biorę dopiero 3 tyg. 150 kę i powoli zaczynam w niego wierzyć, co prawda jeszcze z Xan (co drugi dzień), ale daję mu czas na "rozkręcenie się".

 

A Amerykanie są w większości potężni to potrzebują 300 ki na start....ha....ha.... :mrgreen:

 

-- 04 maja 2016, 19:47 --

 

A jeśli chodzi o koszty Well to jeżeli się do niego przekonam, poproszę lekarza o wypisanie recki x 2 , dam koledze bywającemu w Czechach, tam podobno kosztuje 45 zł .... :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, poczekaj z tą 300ką, ponieważ wiele osób tu pisało, że po zwiększeniu dawki ze 150 mg na 300 ta, gorzej się czuli. Dajmy szensę 150 ce, ze wzgl.chociażby ceny. Wracam do wcześniejszych wpisów na tym forum i ludzie piszą różnie, ale przeważa powyższa opinia. Ja biorę dopiero 3 tyg. 150 kę i powoli zaczynam w niego wierzyć, co prawda jeszcze z Xan (co drugi dzień), ale daję mu czas na "rozkręcenie się".

 

A Amerykanie są w większości potężni to potrzebują 300 ki na start....ha....ha.... :mrgreen:

Dobrze, poczekam słońce. :mrgreen:

Tak poważnie to zrobię tak jak piszesz poczekam tyle ile się czeka czyli do 8 tygodni max, z tymi amerykańcami to ci się udało. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

 

Vengence - nie mam żadnych skutków ubocznych, a z pozytywów to ogólny napęd i chęć do działania, aczkolwiek celem było pozbycie się lęku - i w tej kwestii Well chyba polegnie, ale jak skończę Xan (jeszcze 3 dni) to zobaczę i jak wróci lęk, mam dodać Esci - pół tabsa ( 10 ki) na noc. To SSRI i się trochę obawiam ..... po Waszych opiniach (zwarzywienie, libido 0, tycie .... itp....eeech)

 

Tymczasem cierpliwie czekam, może Well-solo da radę lękowi .... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

 

Vengence - nie mam żadnych skutków ubocznych, a z pozytywów to ogólny napęd i chęć do działania, aczkolwiek celem było pozbycie się lęku - i w tej kwestii Well chyba polegnie, ale jak skończę Xan (jeszcze 3 dni) to zobaczę i jak wróci lęk, mam dodać Esci - pół tabsa ( 10 ki) na noc. To SSRI i się trochę obawiam ..... po Waszych opiniach (zwarzywienie, libido 0, tycie .... itp....eeech)

 

Tymczasem cierpliwie czekam, może Well-solo da radę lękowi .... :roll:

No to ty masz chociaż ten napęd i chęci jakieś, ja nie czuje działania, oprócz tego depresja gorsza niż przed lekiem, ale może to też wina tianeptyny w jakiejś tam części, wella biorę już 5 tygodni,

jeżeli po 6 tygodniach nie będzie reakcji to jeszcze spróbuje zwiększyć, ale jakoś nie wierze w ten lek, w ogóle mam ochotę wyjebać te wszystkie leki do kosza, nie mogę już patrzeć na nie, znowu lato będzie zjebane, potem zima i chuj w to wszystko, ciągła wegetacja i nic

więcej. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chciałabym stosować monoterapię, ponieważ wzajemne oddziaływnie tych leków często się wyklucza i trudno je skorelować ....

Vengence - na co bierzesz dodatkowoTianeptynę? na lęk?

Tianeptyna to bardziej na depresje, na nastrój i energie, ma działanie nootropowe i niby naprawiające mózg, już nie chce mi się tu pisać jakie ma mechanizmy, bo nie mam siły, póki co te leki niszczą mnie strasznie, jak wstanę rano to czuje się w miarę przez kilka godzin, ale jak wchodzą te leki po 6-8 godzinach to jest masakra z moją psychiką, wszystkiego się boje, jak jestem gdzieś poza domem, to mam ochotę uciec do domu jak najszybciej, gdzie ja takich lęków nigdy nie miałem, ogólnie czuje się spowolniony i ledwo się ruszam, ale nie będę się tu żalił, każdy z nas ma ciężko, nie wiem jak ludzie czuli się po lobotomii, ale ja czuje się jak by mi pół mózgu wycieli. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×