Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

artur1978 bardziej speedowanie noradrenaliny przez ten lek bo układ sympatyczny jest w kontrze do parasympatycznego... Poza tym, same zwiększenie aktywności układu sympatycznego powoduje suchość w ustach bo blokuje się wydzielanie gruczołów. Większość leków noradrenalinowych powoduje suchość w ustach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978 bardziej speedowanie noradrenaliny przez ten lek bo układ sympatyczny jest w kontrze do parasympatycznego... Poza tym, same zwiększenie aktywności układu sympatycznego powoduje suchość w ustach bo blokuje się wydzielanie gruczołów. Większość leków noradrenalinowych powoduje suchość w ustach.

dokładnie, to samo robią też antagoniści Ach. Ostatnio zastanawiam się nad rolą Acetylocholiny.

 

-- 25 kwi 2016, 01:18 --

 

Mirtazapina jest "serotoninowa" przez zwiększanie ostrzału jądra szwu (DRN) a robi to przez agonizm receptorów alfa-1. To plus blokada heteroreceptorów alfa-2 daje pewny wzrost serotoniny w hipokampie (i chyba tylko tam z tego co się orientuję). Szału nima, w porównaniu do SSRI to słabiak, ale teoretycznie robi idealne połączenie z tymi lekami, bo zwiększenie ostrzału DRN + blokada SERT to święty Graal działania przeciwdepresyjnego. Niestety wg. badań połączenie mirty + SSRI szału w tym względzie nie daje bo serotonina z SSRI i tak mocno blokuje aktywność DRN. SSRI kuleją w działaniu bo zmniejszają ostrzał DRN (stąd początkowe negatywne skutki uboczne i brak działania) a z czasem tylko go przywracają - daje to wzrost transmisji serotoniny ale do ideału brakuje czegoś co by zwiększyło ostrzał DRN przy blokadzie SERT.

to chyba poprawiają to antagoniści substancji P tylko nie ma żadnego leku na rynku.

 

-- 25 kwi 2016, 01:21 --

 

artur1978 bardziej speedowanie noradrenaliny przez ten lek bo układ sympatyczny jest w kontrze do parasympatycznego... Poza tym, same zwiększenie aktywności układu sympatycznego powoduje suchość w ustach bo blokuje się wydzielanie gruczołów. Większość leków noradrenalinowych powoduje suchość w ustach.

dokładnie, to samo robią też antagoniści Ach. Ostatnio zastanawiam się nad rolą Acetylocholiny.

 

-- 25 kwi 2016, 01:18 --

 

Mirtazapina jest "serotoninowa" przez zwiększanie ostrzału jądra szwu (DRN) a robi to przez agonizm receptorów alfa-1. To plus blokada heteroreceptorów alfa-2 daje pewny wzrost serotoniny w hipokampie (i chyba tylko tam z tego co się orientuję). Szału nima, w porównaniu do SSRI to słabiak, ale teoretycznie robi idealne połączenie z tymi lekami, bo zwiększenie ostrzału DRN + blokada SERT to święty Graal działania przeciwdepresyjnego. Niestety wg. badań połączenie mirty + SSRI szału w tym względzie nie daje bo serotonina z SSRI i tak mocno blokuje aktywność DRN. SSRI kuleją w działaniu bo zmniejszają ostrzał DRN (stąd początkowe negatywne skutki uboczne i brak działania) a z czasem tylko go przywracają - daje to wzrost transmisji serotoniny ale do ideału brakuje czegoś co by zwiększyło ostrzał DRN przy blokadzie SERT.

to chyba poprawiają to antagoniści substancji P tylko nie ma żadnego leku na rynku. Ja już na swoim przykładzie widzę, że SSRI w moim przypadku niczego pozytywnego nie zmienią, 2 lata przerabiania wszystkich plus wenla i kicha, mnie te leki mulą, apatyzują przy nikłym efekcie antylękowym, nie wierze już w ssri kompletnie. A wenla to taki sam szajs w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Pytanko do tych co stosowali agonistow. Co w momencie odstawienia tych leków? Libido takie jak z przed brania leków czy zostaje na wysokim levelu? No bo generalnie jak zaczalem czytac to narkotyki typu amfa czy koka dzialaja tez na dopamine i zajebiscie uzalezniaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna . Biore agomelatyne jakos z miesiac. Nie powiem libido ruszylo powoli. Aczkolwiek waha sie strasznie. Z poczatku wszystko ok - brak bolow brzucha, stolec normalny zaczal sie robic. A teraz po miesiacu juz niestety trzustke klepie ten lek. I serducho tez troche. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątrobe tez troche zaczela. Ale watrobe mniej. Chyba bede musial zrobic te wyniki co sa na ulotce. Bardziej po lewej mnie pobolewa ale dzis raz mialem taki przeszywajay dzgajacy raz. Wiec generwlnie nke zdziwilbym sie jakby trzustke tez ten lek troche ...trzepał. a tak wgl dzis kolejny lekarz mi nie przepisal agonisty dopaminy. Eh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam 10 tydzień na 20mg fluoksetyny.

Dziś zamieniam 30 mg Miansaryny na 30 mg Mirtazapiny.

Niby jest w miarę ok, ale czegoś mi brakuje... czuję jakiś niedosyt, stąd zamiana.

 

-- 01 maja 2016, 20:05 --

 

Żeby nie skakać z leku na lek podniosę jednak dawkę Mianseryny z 30mg do 60mg czyli równowartość 30mg Mirtazapiny jak chciałem zrobić.

 

-- 02 maja 2016, 11:17 --

 

Ma ktoś do odsprzedania 30mg Mianseryny, bo wizytę u magika mam za 1,5 miesiąca, a po podwyższeniu dawki mi nie starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej publikacja traktująca o różnicach pomiędzy antagonistami, a odwrotnymi agonistami receptorów 5-HT2C:

 

http://molpharm.aspetjournals.org/content/73/3/748.full.pdf

 

However, this is the first demonstration that the chemically related “tetracyclic” antidepressant mirtazapine similarly behaves as an inverse agonist at 5-HT 2C receptors. Inverse agonist properties of mirtazapine might participate in its marked elevation in extracellular dopamine and NA levels in rodents. In contrast to mianserin and mirtazapine, the tricyclics amitriptyline and clomipramine and the mCPP derivatives nefazodone and trazodone all failed to modify basal IP production, despite blocking its elevation by 5-HT at concentrations similar to their affinities for 5-HT2C sites, indicative of neutral antagonist properties at h5-HT 2CINI receptors. Extending observations at rat 5-HT 2C receptors, fluoxetine inhibited the generation of IP by 5-HT with modest potency, although it failed to influence basal levels of IP, suggesting neutral antagonist properties. Likewise, weak neutral antagonist actions of a further antidepressant, citalopram, were observed, consistent with its low affinity at 5-HT 2C receptors.

Inverse agonists may be therapeutically more effective than neutral antagonists in blocking “hyperactive” 5-HT2C receptors triggering depressed mood, such as populations inhibiting corticolimbic dopaminergic pathways. However, they may exert more marked side effects than neutral antagonists, including obesity. Moreover, abrupt cessation of inverse agonist treatment may be associated with an overactivity of “unmasked,” constitutively active 5-HT2C receptors, leading to a recrudescence of depressed affect. Likewise, discontinuation of treatment with inverse agonists possessing short elimination times should be performed gradually. Although mianserin and mirtazapine do not seem to present problems of withdrawal, their half-lives are long, and this issue has not been systematically addressed. Moreover, it is difficult to decipher the significance of inverse agonist versus neutral antagonist properties of currently used antidepressants in view of their other actions at, for example, 5-HT2A receptors, alpha-2-adrenoeptors, and monoamine transporters. For a clearer assessment of the significance of constitutive activity at 5-HT2C receptors, there is a need for comparative studies of selective inverse agonists versus neutral antagonists in rodents (including mice genetically lacking 5-HT2C receptors) and, ultimately, in humans. In conclusion, this study provides novel and compelling support for constitutive activity at both recombinant, and, importantly, native cerebral 5-HT2C receptors. Although most clinically used antidepressants behaved as neutral antagonists, mirtazapine and mianserin mimicked the inverse agonist actions of SB206,553, and it would be interesting to extend their characterization to other intracellular signals, such as phospholipase A2 . The functional and clinical significance of contrasting inverse agonist versus neutral antagonist properties of antidepressants at 5-HT2C receptors is an important issue justifying careful investigation.

 

6b931ec6318c2.png

 

Dla zielonych w temacie - różnica pomiędzy antagonistą, a odwrotnym agonistą:

f2ab6359cd4e2.png

8ffb53d9eee9a.png

444e7e31aa42e.png

 

http://stahlonline.cambridge.org/essential_4th_chapter.jsf?page=chapter3_introduction.htm&name=Chapter%203&title=Ligand-gated%20ion%20channels%20as%20targets%20of%20%20psychopharmacological%20drug%20action#c02598-3-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od wczoraj biore Mirtazapin dostalam ja na napady lęku, paniki...

Oprocz senności i zawrotów głowy kolejnym niemiłym efektem jest mrowienie rak i nóg. Brać ją dalej czy wrócic do Opipram ?Wiem że to dopiero jedna tabletka ale te mrowienia mnie wykańczają wcześniej brałam na to Pregabalin a teraz przy Mirta wróciły

I jeszcze jedno czy mogę brać pół rano i drugą połowe wieczorem mam przepisane 15mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniższy obrazek przedstawia spontaniczny ostrzał neuronów noradrenalinowych miejsca sinawego po podaniu, kolejno, placebo i mirtazapiny:

6bec65a7304dd.png

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2700044/pdf/nihms-112420.pdf

 

Further, effects of a range of doses of mirtazapine were examined; in that mirtazapine blocks α2A-adrenergic receptors, it might be anticipated to increase rather than decrease LC activity.

All AD [ desipramine, paroxetine, and escitalopram] drugs tested decreased LC spontaneous and sensory-evoked ‘burst’ firing, and this was observed across a wide range of blood levels for the drugs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejna próba przepisania agonisty dopaminy- bezskutecznie. " Lek jest zarejestrowany tylko i wyłącznie do parkinsona- bla bla bla nie mogę Panu przepisać" i weź tu się człowieku wylecz. Dobrze, że mam amantadynę jeszcze, niedługo zacznę brać i zdam relację.

 

-- 06 maja 2016, 22:15 --

 

Hej Grabarz, a brałeś może buspiron, jak oceniasz ten lek na poprawe libido?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz znowu zaśmiecasz i spamujesz , screenami z netu , ty masz jakąs chorobe "poniżej publikacja" i w kółko , człowieku napisz coś od siebie a nie wrzucasz linki albo obrazki na pół strony że na monitorze się nie mieści :)

Nie podoba ci się burolu, to nie czytaj i nie komentuj. Z swoją depresją inbredową goń się na inne forum.

 

Hej Grabarz, a brałeś może buspiron, jak oceniasz ten lek na poprawe libido?

Nie brałem. Buspiron podwyższa poziom prolaktyny, więc może obniżać libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz znowu zaśmiecasz i spamujesz , screenami z netu , ty masz jakąs chorobe "poniżej publikacja" i w kółko , człowieku napisz coś od siebie a nie wrzucasz linki albo obrazki na pół strony że na monitorze się nie mieści :)

 

Ta choroba ma nawet ładną nazwę: ZOK :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ma ZOK ewidentnie burak .

 

-- 06 maja 2016, 23:37 --

 

przejrzyjcie sobie te strony u góry 423,422,421 , na każdej stronie wkleja jakieś obrazki zjebane , z których nic nie rozumie i publikacje po angielsku , od kąt tu jestem to widzę dzień w dzien codziennie 24/24 , spamuje obrazkami z netu i publikacjami . potem mi piszę że ma dyplom i że jest magistrem , że zna się na chemii :) do swojego dyplomu się modli co wieczór , bo ma powieszone zamiast krzyża nad łóżkiem . nie znalazłem ani jednej strony w tym dziale co by grabarz nie wklejal , publikacji,linków screenów,nie dodaje nic od siebie , jak ktoś się go pyta o poradę to oczywiście mirtazapina :) albo jego linki z netu . na lekach się wcale nie zna . jak ktoś się pyta jakie leki brać jak , to na wszystko pomocne jest NaSSA "dodaj mirtazapiny" . twierdzi że depresje mu wyleczyła sama mirtazapina i że nie potrzebuje już psychoterapii bo mirta wyciągneła go z depresji :) Nassa dobre na dopamine,na sen,na depresje , jako dodatek , wogole cud miód i malina :) "mirta kasuję kastracje po SSRI" - z choinki się urwałeś??? myslisz że za kastracje jest odpowiedzielny tylko i wyłącznie receptor 5ht2? dodanie miry do SSRI zwiększa przewodnictwo serotonergiczne , co powoduje większe wydzielanie prolaktyny . chłopie ogarnij się i nie wkurwiaj mnie. nie kłam ludziom i idz na dwór trochę , ochłon ,a nie siedizsz 24 godziny na dobe, w dziale o swoim cudownym leku i wyszukujesz linków z netu. dla mnie jesteś jebanym pustakiem który chwali się dyplomem ,który kupił u chińczyków na bazarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo pasji do publikacji medycznych itp. to sam to przechodziłem/przechodzę, ale u mnie to ZOKowskie, z czego nie zdawałem sobie sprawy do czasu aż to zaleczyłem kiedyś długotrwałym braniem SSRI (paro w tym względzie była najskuteczniejsza). Dużo osób ma ZOK bez wglądu. Jeśli Grabasz to lubi to spoko, w sumie jest to związane po części z jego pracą (farmaceuta), ale jeśli zajmuje to zbyt dużo jego czasu i energii, w dodatku nie wyobraża sobie dnia bez tego to już na pewno ZOKowskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam za diagnozę. Zmartwię was jednak, na psychiatrów nie nadajecie się, sugerowany przez was "ZOK" w postaci zainteresowania farmakologią miałem również na najwyższej dawce SSRI, jak i przed samą chorobą :shock:

Jeżeli ktoś ma ból dupy, że nie ma dyplomu, nie rozumie tego co wklejam, a jedyne co potrafi to obrażanie to jest jego problem, nie mój.

benzowcu, ja pomimo swojej przypadłości jestem na tyle świadomy, żeby robić coś ze swoim życiem poza wylewanie swoich niepowodzeń życiowych na forum. To że jesteś nieudacznikiem życiowym, to twoja wina i twój problem, ale nie imputuj czegokolwiek ludziom na tym forum, bo mało kto chce czytać twoje żałosne wypociny.

To, jak źle się czujesz świadczy również o tym jak bardzo znasz się na lekach i ich ordynowaniu samemu sobie...

Ode mnie tyle, życzę ci, żebyś dalej czuł się jak najgorzej, bo tacy indolenci umysłowi, poprzez swoje zachowanie (i nie tylko), jak ty na to zasługują.

 

Żegnam i nie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×