Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dystymia leczenie i przebieg Waszej choroby


januszw

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem napisać, że dałem mu również historię choroby, gdzie były testy, więc może na ich podstawie to również wywnioskował. Daje mi to tyle, że nie muszę łykać typowych antydepresantów i jest nadzieja, że intensywna terapia pomoże. Powiem szczerze, że obojętne mi, czy mam dystymie, czy zaburzenia osobowości z towarzystwem derealizacji i otępienia, skoro i tak tabletki nie dają oczekiwanych efektów. Myślę, że psychiatra ma rację.

Wywnioskował również, że jeśli czułem się lepiej bez SSRI (np.miesiąc przerwy od leków), to raczej moim głównym problemem nie jest depresja czy dystymia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać, że dałem mu również historię choroby, gdzie były testy, więc może na ich podstawie to również wywnioskował. Daje mi to tyle, że nie muszę łykać typowych antydepresantów i jest nadzieja, że intensywna terapia pomoże. Powiem szczerze, że obojętne mi, czy mam dystymie, czy zaburzenia osobowości z towarzystwem derealizacji i otępienia, skoro i tak tabletki nie dają oczekiwanych efektów. Myślę, że psychiatra ma rację.

Wywnioskował również, że jeśli czułem się lepiej bez SSRI (np.miesiąc przerwy od leków), to raczej moim głównym problemem nie jest depresja czy dystymia.

 

to jakie teraz zalecenia oprocz terapii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wiemy w zaburzeniach osobowości występuje pustka i anhedonia tylko czy jest to biologiczne czy osobowościowe znowu zależy od lekarza który spojrzy na dystymię lub osobowość dystymiczną pod swoim kontem...bo niby jest ta dystymia ale jej nie ma...

 

a psychoterapia cocinella nic ci nie dawała na tą dystymie ??? a ty jaką masz harashiro terapię grupę czy ind

w jakim nurcie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wiemy w zaburzeniach osobowości występuje pustka i anhedonia tylko czy jest to biologiczne czy osobowościowe znowu zależy od lekarza który spojrzy na dystymię lub osobowość dystymiczną pod swoim kontem...bo niby jest ta dystymia ale jej nie ma...

 

a psychoterapia cocinella nic ci nie dawała na tą dystymie ??? a ty jaką masz harashiro terapię grupę czy ind

w jakim nurcie ???

 

psychoterapia od okolo 4 lat i niestety nie pomaga.

nie wiem gdzie leży problem i źródło, a to myślę, że jest kluczowe. Bo generalnie nie mam jakiś wielkich powodów, żeby być nieszczęśliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dopiero sie zarejestrowalam, wiec jak cos robie nie tak, to prosze o zwrocenie uwagi..

 

Szukam grup wsparcia dla osob z depresja/ dystymia w Warszawie.. Grup wsparcia, czyli darmowych spotkan, zeby sie pozalic i pogadac z innymi takimi jak ja. Nie chodzi mi o platne terapie grupowe.

 

Moze moje pytanie jest dziwne, ale.. wrocilam dopiero co do Polski/ Warszawy po 10 latach w Dublinie, Irlandii. Tam w kazdej dzielnicy, sa prowadzone takie grupy wsparcia. Bezplatnie, raz w tygodniu, ale wlasciwie to moznaby codziennie chodzic, bo w kazdej dzielnicy jest kilka osrodkow. Patrze na Warszawe, a tu wszystko platne. Grup wsparcia jako takich nie ma..?

 

Dziekuje z gory!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dopiero sie zarejestrowalam, wiec jak cos robie nie tak, to prosze o zwrocenie uwagi..

 

Szukam grup wsparcia dla osob z depresja/ dystymia w Warszawie.. Grup wsparcia, czyli darmowych spotkan, zeby sie pozalic i pogadac z innymi takimi jak ja. Nie chodzi mi o platne terapie grupowe.

 

Moze moje pytanie jest dziwne, ale.. wrocilam dopiero co do Polski/ Warszawy po 10 latach w Dublinie, Irlandii. Tam w kazdej dzielnicy, sa prowadzone takie grupy wsparcia. Bezplatnie, raz w tygodniu, ale wlasciwie to moznaby codziennie chodzic, bo w kazdej dzielnicy jest kilka osrodkow. Patrze na Warszawe, a tu wszystko platne. Grup wsparcia jako takich nie ma..?

 

Dziekuje z gory!

 

Są, na NFZ, ale trudno się dostać, bo trzeba mieć skierowanie. Jeśli zależy Ci na czasie poszukaj czegoś płatnego. Ja bym tym na NFZ do końca nie ufała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moklobemid mnie ruszył w klinice z depresji mocnej... skutek uboczny że nie mozna na nim sera pleśniowego ,piwa i innych produktó zawierających tyramine czy coś takiego bo powoduje wzrost ciśnienia i ja to odczułem kiedyś uważam go za dobry miałem połączony z lamotryginą i trazodonem na noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pewnie też nieco przytył, ale jakoś dieta zaczęta jeszcze przed zaburzeniami zakorzeniła się w umyśle i trzymam wagę od 2 lat. Trzymam jedzenie w ryzach (podobno z braku poczucia kontroli innych spraw, kontroluję jedzenie) i mimo, że zwłaszcza tak jeszcze 3 miesiące temu, zdarzały mi się napady obżarstwa (2 x moje dzienne zapotrzebowanie kalorii, przypomina bulimie, tyle że ja nie wymiotuję), to kaloryfer jest przy napince :great:

Powiem szczerze, że ciężko było by mi znieść posiadanie oponki na brzuchu i dodatkowo mam jakieś skrzywienie, że strasznie zwracam uwagę na tuszę innych, ale nie oceniam na tej podstawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×