Skocz do zawartości
Nerwica.com

E-Papieros czy jest zdrowszy czy szkodzi?


panhm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

Palę od miesiąca e-papierosa, ale ciągle zastanawiam się czy jest szkodliwy czy wręcz przeciwnie zdrowszy od tradycyjnego papierosa. Może wiecie coś więcej. Nie mam zbytnio czasu na grzebanie w sieci, to co przeczytałem w artykułach, jest obłędne. Jedni twierdzą, że szkodliwe, inni że jest zdrowsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ale wszystko i nic jest trucizną w odpowiedniej dawce, i czasie. Ja nie jestem palaczem, ale jak mnie z rok temu naszła ochota, żeby sobie dymek popuszczać i posmakować, to kupiłem epapierosa z apteki. Porównaj sobie straty płynące z e- i ze zwykłego papierosa. Minusu epapierosa, o których ja słyszałem to kwestia glicerolu i pręcików w grzałce, które jeśli są kiepskiej jakości, to mogą się odzywać i dostawać do dymu.

A tak poza tym. Często zwracasz uwagę, czy coś jest szkodliwe, czy nie? Pytam bo sam tak mam, kiedy nadchodzi mnie chęć na energetyka. Najlepiej się tym nie przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz wwa więc lepiej nie zmniejsza tak objętości oddechowej jak zwykły papieros zbadane u nas liquidy nie są szkodliwe pytanie czy coś się dzieje

od temperatury, a to zależy od marki

do tego lepiej dodać męczennicę cielistą w aptece bez recepty bo zawiera i mao a tytoń ma nikotynę + i mao

więc syropek czy pastylka ziołowa i do tego e fajka i nieźle jest płuca są ci wdzięczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zdrowie.dziennik.pl/nowotwory/artykuly/476331,badania-naukowcow-e-papierosy-bardziej-rakotworcze-od-zwyklych-elektroniczne-papierosy-powoduja-raka.htmlb

 

 

Artykul ma juz te 2 lata. Niewiem tez co mam myśleć na ten temat. Mieszane uczucia. I to i to jest szkodliwe. Ja pale elektryka od 2013 roku na zmianę z fajkami + mam astmę. Zbyt krotki okres czasu zeby powiedziec czy cos sie zmieniło na gorsze czy na lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panhm, zacznijmy od tego, że EP się nie pali tylko wapuje/atomizuje/odparowywuje. Tam nie ma żadnego spalania. Jeżeli nie ma spalania, to nie ma też substancji smolistych, które są najbardziej szkodliwe w paleniu.

W najnowszych badaniach wyszło, że w chmurce z EP jest 1500x mniej substancji szkodliwych lub potencjalnie szkodliwych. Ale ktoś usłyszy od kogoś, że e papieros jest jeszcze gorszy od tradycyjnych kiepów, bo ..uj wie co tam w nim jest, a później ludzie chodzą i powtarzają takie dyrdymały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×