Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja też mam przepisany kwetaplex xr w dawce dwie pierwsze noc po 50mg pózniej mam dołożyć jeszcze jedną.Tylko jeszcze go nie brałem bo jak przeczytałem ulotkę to się przeraziłem.Czy on faktycznie tak fatalnie działa czy to jest wyolbrzymione.Chyba że doradzicie jakiś inny lek który nie ma aż tyle przeciwskazań.Dostałem go bo mam natrętne mysli.Tylko że ja byłem u dwóch psychiatrów i jeden powiedział że to jest lęk psychosomatyczny bo mam jeszcze lekkie uciski w kaltce i przepisał mi tylko asterin 50m i hydrocyzyne 10mg.A ten drugi stwierdział że mam natrętne myśli i nerwice i przepisał mi właśnie kwetaplex xr,asterin, i afoban i tak się zastanawiam co mam brać bo trochę zgłupiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dawce 300mg (Symquel XR lub Kwetaplex XR - tabsy o przedłużonym uwalnianiu) zadziałał na mnie wybitnie przeciwdepresyjnie. Po przerobieniu wszystkich SSRI i TLPD i większości stabilizatorów, przyszedł czas na kwetiapinę i był to strzał w dziesiątkę. Nie blokuje emocji, stabilizuje nastrój. W moim przypadku żadnych skutków ubocznych, zapewne za sprawą tabletek o zmodyfikowanym uwalnianiu. Pomijam suchość w ustach przez pierwsze dwa poranki. Robię regularnie badania krwi i wszystko jest w porządku. Nie stwierdziłem tycia ani wzmożonego łaknienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hellian To super masz swój lek! Tak to często jest lekarze walą to SSRI jako lek na wszystko i WSZYSTKICH i musi pomóc. U jednej byłem co mi dała 2 SSRI na lęk esci i wenle, żaden nie zadziałał a ona mi w zasadzie powiedziała że tak już muszę żyć widać nie da się Panu pomóc.

Miło to zawsze pozytywne historie na tym forum przeczytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, z dnia na dzień czuję się coraz lepiej. Libido w normie, brak skutków ubocznych, dobry sen bez problemów ze wstawaniem rano. Nastrój coraz bardziej stabilny. A Ty jaką masz diagnozę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach ja mam zaburzenia lękowo depresyjne. Z tym że nerwica lękowa uogólniona to mój największy problem. Problem w tym, że na antydepresanty reaguje jak Chadowiec. Biorę pierwsze 2 tygodnie jest super i w ogóle zdrowy człowiek. A potem wszystko przestaje działać i jest gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi lekarz przepisał ketilept w dawce 25 mg, ale boję się go zażyć bo naczytałam się dużo o złośliwym zespole neuroleptycznym....

 

20140320061438facepalm_2.jpg

 

Dark :mrgreen:

 

Ja tam brałem nawet 400mg i chooj mi było.

Chyba że masz zamiar parę lat brać zastrzyki haloperidolu, to Twoje obawy może i są słuszne :)

Oby teraz nie wparowała tu pani, która w wątku o neurolepach pisze, jak ją to strasznie zdrowia pozbawiły :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hellian, Nie ma sensu milion pinscet sto dziwinscetny pisać, że złośliwy zespół neuroleptyczny najczęściej wywołują klasyczne neuroleptyki , i to głównie te podawane i.v. (dożylnie), że przyczyną zzn jest raptowne, skrajne osłabienie transmisji dopaminergicznej, a kwetiapina w dawce 25mg (sic!) nie wykazuje znaczącego powinowactwa do receptorów dopaminowych D2/D3. Nawet seks z Jessicą Albą przez 10 lat, dzień w dzień, stałby się w końcu nudny. Zresztą co tu gadać jak ulubionym zajęciem niektórych jest namiętna lektura ulotek i bloga Kefira na sraczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tyg biore 25mg na noc na sen, spie mega, ale rano i przez pol dnia mam straszna "mgle" (brain fog) w glowie. Czy jest jakas opcja, zeby to zniwelowac ?
Najłatwiej jest odstawić, chcesz brać jakąś nowa substancje, żeby przykryć mgłę którą wywołuje kwetiapina!? :pirate:

 

-- 19 lis 2015, 15:08 --

 

Wziąłem się za neuroleptyki bo nic mi nie pomaga. Mogę siedzieć i patrzeć w jeden punkt na podłodze i nic mnie nie ruszy. Wszystkie SSRI i TLPD przerobione. Pozdrawiam
Neuroleptyki cię jeszcze bardziej zglebuja, choć na początku mogą pobudzać, poprzez

blok receptorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tyg biore 25mg na noc na sen, spie mega, ale rano i przez pol dnia mam straszna "mgle" (brain fog) w glowie. Czy jest jakas opcja, zeby to zniwelowac ?
Najłatwiej jest odstawić, chcesz brać jakąś nowa substancje, żeby przykryć mgłę którą wywołuje kwetiapina!? :pirate:

 

Wczesniej uzywalem Tritico 50-100mg, ale tym razem juz nie dziala. Pierwszy raz jestem na kombo Lexapro + Ketrel, zawsze lexapro + triticco dzialalo idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

Do mojego leku Lexapro dostalem Ketrel 25mg na sen. Rano ciezko mi sie po tym leku przebudzic i pol dnia jestem jak zombie, mega zamulka. Czy to przechodzi po dluzszym stosowaniu ?

 

Peter007,

Radziłabym spróbować wziąć niecałą tabletkę (jakieś 3/4), może zamułka

będzie wtedy mniejsza, a na spanie wystarczy? (W aptekach są takie "gilo-

tynki" do przecinania tabletek). Współczuję, bo ja też tak mam nawet po

połówce tab.25mg i wolę brać coś innego na spanie, np.trochę mirtazapiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

Do mojego leku Lexapro dostalem Ketrel 25mg na sen. Rano ciezko mi sie po tym leku przebudzic i pol dnia jestem jak zombie, mega zamulka. Czy to przechodzi po dluzszym stosowaniu ?

 

Peter007,

Radziłabym spróbować wziąć niecałą tabletkę (jakieś 3/4), może zamułka

będzie wtedy mniejsza, a na spanie wystarczy? (W aptekach są takie "gilo-

tynki" do przecinania tabletek). Współczuję, bo ja też tak mam nawet po

połówce tab.25mg i wolę brać coś innego na spanie, np.trochę mirtazapiny.

 

Pol tabsa 25mg dziala na mnie, dzis bede probowal 1/4 tabsa 25mg. Niestety po polowce tez mam rano kaca i totalna zamulke, czuje sie jakby moj mozg dzialal na 1/3 obrotow. Szkoda,ze trittico juz na mnie nie dziala :(. mirtazapiny nigdy nie probowalem, dobre to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem przed sname zapodalem 1/4 tabletki 0,25mg Ketrelu. Efekt nasenny taki samo, po max 1h juz spalem. Sen trwal 10h, jak codzien, ale obudzilem sie bez kaca i bez mega zamulki ;). Szkoda, ze jeszcze bardziej nie uda mi sie tej tabletki podzielic na mniejsze czesci. Juz przy 1/4 to sa same "okruchy". Moze warto kupic gilotynke do ciecia tabletek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×