Skocz do zawartości
Nerwica.com

Molestowanie w dzieciństwie, a jego skutki w życiu dorosłym.


Rekomendowane odpowiedzi

WinterTea, skoro jesteś tego świadoma to możesz wiele zrobić. Tylko nie możesz porzucić wyższego celu i czasem działanie wbrew sobie by było lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Albo zostanę zawodowym mordercą, .....

Zawsze to jakiś konkretny cel. Zaczałbym od chodzenia na strzelnicę celem obycia się z narzędziami pracy. Przy okazji nieco wściekłości możnaby rozładować.

 

ja sie nie odsune od Winter nigdy

Jak widać gnat noszony w torebce może się jeszcze przydać. ;)

 

Weź sie gosciu odemnie odpierdol! Kórwa to dla ciebie takie zabawne?? Wypierdalaj mówie Debilu klubowy tam sobie do twoich klubowych idiotek startuj. POpierdolony debil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dream*, nie koniecznie musi siedzieć w podświadomości, tzn nie koniecznie takie niezapamiętane momenty muszą wywoływać działania niepożądane

 

Poza tym nawet jeśli, to i tak niezależnie od przyczyn negatywne zachowania powinno się zwalczać w ten sam sposób

Czyli nie wiem czy jest w ogóle jakiś sens do tego dociekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irytuje mnie obecność tego wątku wraz z moimi wpisami. Od tego opisywania nasiliły mi się wszystkie objawy wszystko wraca jak na filmie. Widzę to ponownie. A moje rozdrażnienie jeszcze mocniej mnie nakręca.

Obwiniam się za wczorajszą sytuację, bo to przeze mnie on coś sobie zrobił. Przestał się w ogóle odzywać, a gdyby nie ta cała cholerna dyskusja w tym temacie, którą zaczęłam, to nic by się nie stało... wiecznie te poczucie winy, złość i zgorszenie.

Jadę do pracy, bo niedługo stracę zmysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Pytam przez sny które mnie czasami nawiedzają... Niby nic, ale budzę się strasznie zdruzgotana i tracę zupełnie libido na długie miesiące...

Wiecie, mam chłopaka a po takim.śnie potrafię nie uprawiać seksu w ogóle przez.parę miesięcy więc sam sen jest swego rodzaju traumą mimo, że umiem.sobie zracjonalizowac, że to.tylko sen. Ale realnie, nic takiego nie pamiętam, nie mam takich wspomnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dream, te koszmary senne, po ktorych budzisz sie zdruzgotana, maja na celu Toba wstrzasnac, dotrzec do Twojej swiadomosci. Uswiadomic Ci to, co jest zakopane gleboko w podswiadomosci i ma wplyw na Twoje realne zycie.

 

Ja czasem rysuje postacie ze snu, zeby lepiej zrozumiec ich znaczenie, zobaczyc to z zewnatrz, jako obserwator.

Nie trzeba umiec rysowac, wystarczy zaznaczyc schematycznie postac, czy inny element snu. Napisac w chmurce obok slowa, ktore zostaly (ewentualnie) we snie wypowiedziane.

Przy koszamarach sennych analiza snu jest bolesna, ale jak udaje sie zglebic ich znaczenie, zdobywa sie wiedze o tresci wlasnej podswiadomosci i zyskuje sie cos cennego, co moze czlowiekowi pomoc.

Czy w Twoich snach pojawia sie konkretna osoba, ktora moze miec zwiazek z molestowaniem?

 

Zdaje sobie sprawe z tego, ze molestowanie seksualne to bardzo traumatyczne przezycie i dlatego mysle, ze najlepiej byloby, jakbys zwrocila sie z tematem tych snow (ktore maja taki duzy wpyw na Twoje zycie prywatne) i problemem (prawdopodobnego) molestowania do psychoterapeuty.

(nie wiem, czy chodzisz teraz na terapie?)

Pozdrowienia :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na molestowanie nie pomoże żadna terapia. To paskudztwo tylko pogarsza sprawę, a ja Was wszystkich nienawidzę!

Ja żyję z brudnym ciałem po gwałtach. I nie myślę o żadnych idiotycznych terapiach. Po co to?

Żal mi Was. I bym Was wszystkich rozwaliła na małe kawałeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khaleesi, bo sprawcy mają przyjemność z tego co robią, więc po im wyrzuty sumienia...

Essprit, terapeuta mnie nie wyleczy, a Ty pewnie z tych, którzy wierzą w zbawienną moc terapii i stąd taka reakcja. A to że Cię wkurwiam to już inna sprawa. Gdyby nie ostatni wpis pewnie by było inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia, ja podczas terapii czułam się jeszcze gorzej, a jak nie chodzę- jest w miarę Ok. Bez sensu byłoby to niszczyć, ale oczywiście, jeśli komuś takie rozmowy pomagają, to nic mi do tego. Tyle tylko, że jak mnie by ktoś chciał się poradzić w sprawie terapii, to bym mu powiedziała, że ona nie działa, i że jej nie polecam.

 

A wracając do poprzedniego- Essprit, z tego co widziałam istnieje opcja niewidzenia postów osoby, której z pewnych przyczyn mamy dosyć, więc proponuję z niej skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×