Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem. Naprawdę nie wiem. Równo tydzień temu czulam, że żyję, czerpalam pełnymi garsciami z dnia. Dzisiaj - nic mnie nie cieszy, mam ochotę umrzeć, rzygam na myśl o tym, że muszę udawać normalne życie, uśmiechać się. Nie mam nawet siły czytać książki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Naprawdę nie wiem. Równo tydzień temu czulam, że żyję, czerpalam pełnymi garsciami z dnia. Dzisiaj - nic mnie nie cieszy, mam ochotę umrzeć, rzygam na myśl o tym, że muszę udawać normalne życie, uśmiechać się. Nie mam nawet siły czytać książki

A kto Tobie kaze udawac, usmiechac sie, czemu robisz to wbrew sobie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usiłuję żyć normalnym życiem, być między ludźmi, wychodzić z domu, jeździć do rodzicow. To wymaga prowadzenia rozmów, usmiechow... Męczy mnie to, ale zmuszam się do tego.

Robię wszystko, żeby nie kłaść się do łóżka i zwijać w kłębek, bo mogłabym z niego nie wyjść przez wiele dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na esci jestem od grudnia (7,5 miesiąca) z przerwą na wenlafaksynę, bo w pewnym momencie zbyt wysoką dawka esci wywołała u mnie depresję (prawdopodobnie esci, ale w sumie niewiadomo już, co było wynikiem działania leków, a co nie).

A ChAD podejrzewają bo depresja nawraca co parę tygodni.

Dla mnie to wszystko jest grubymi nićmi szyte... Jedyne, czego jestem u siebie pewna, to lęki i depresja... A hipomania... Moim zdaniem to sposób psyxcholozki na interpretację moich zachowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usiłuję żyć normalnym życiem, być między ludźmi, wychodzić z domu, jeździć do rodzicow. To wymaga prowadzenia rozmów, usmiechow... Męczy mnie to, ale zmuszam się do tego.

Robię wszystko, żeby nie kłaść się do łóżka i zwijać w kłębek, bo mogłabym z niego nie wyjść przez wiele dni.

 

Tak sie zastanawiam - nie probowalas po prostu mówić rodzicom (albo innym bliższym osobom przed którymi udajesz?) jak bardzo zle się czujesz? Taka szczera rozmowa zamiast sztucznych uśmiechów?

Ja przed dalszymi udaje, ale przed przyjaciółmi i rodzicami juz bym nie dala rady, czasem tylko troche ukrywam, udaje ze nie jest baz tak zle, ale ogólnie wiedza co mi dolega.

 

Dlugo jestes juz na lekach prawda? Nie myślisz o zmianie skoro lęki trwają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam - nie probowalas po prostu mówić rodzicom (albo innym bliższym osobom przed którymi udajesz?) jak bardzo zle się czujesz? Taka szczera rozmowa zamiast sztucznych uśmiechów?

Ja przed dalszymi udaje, ale przed przyjaciółmi i rodzicami juz bym nie dala rady, czasem tylko troche ukrywam, udaje ze nie jest baz tak zle, ale ogólnie wiedza co mi dolega.

Mówiłam, rozmawiałam, ale oni tego nie rozumieją. Mają dobre chęci, ale sami wiecie, że jeśli ktoś czegoś nie przeżył, to nie do końca rozumie. Mama proponowała mi, że pójdzie ze mną do psycholożki. Chce mi pomóc.

Ja już sama nie wiem, czy udaję przed innymi, czy przed sobą. Zakładam maskę, gdy się z kimś spotykam. Automatycznie.

 

Dlugo jestes juz na lekach prawda? Nie myślisz o zmianie skoro lęki trwają ?

 

Przerabiałam już trochę leków. Sertralinę, chlorprotiksen, lorazepam, trazodon, wenlafaksynę, mianserynę, olanzapinę, teraz depakine i escitil. Na escitilu jestem najdłużej i daje najlepsze efekty. Teraz czuję jakieś 10% lęków, które towarzyszyły mi zanim zaczelam brać escitil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joaszy

 

A po jakim czasie escitil zaczął dawać efekty ?

mi zaraz miną dwa miesiące na esci i 10 procent lęków nie czuje w lepsze dni (fakt, że troche tych dni więcej już, to pewnie dobry znak)

 

a z tą maską automatyczną to rozumiem, ja nawet jak opowiadam przyjaciółkom co się dzieję to sprawiam wrażenie pewniejszej w tym wszystkim. taka mobilizacja. ale to chyba po to żeby ich ochronić, nie obciążać aż tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joaszy

Hipomania....hm....i na tej podstawie postanowili poddać diagnozę pod znakiem zapytania?

Przecież ja hipomanie mam co miesiąc przed okresem....to,ze jestes nadpobudliwa i wszystkich byś pozabijala chwilami,to jest powod do stwierdzenia hipomanii?

 

A co do chwiejności samopoczucia,to ja na esci mialam tak,ze chwilami lapal mnie potworny dol,i trwal tydzień,czasami ponad tydzień,a potem ni z gruch ni z pietruchy nagle extra samopoczucie....to ja tez wg.twojej psycholożki mam chad?

ech,ci lekarze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joaszy

 

A po jakim czasie escitil zaczął dawać efekty ?

mi zaraz miną dwa miesiące na esci i 10 procent lęków nie czuje w lepsze dni (fakt, że troche tych dni więcej już, to pewnie dobry znak)

 

Po jakimś miesiącu. Ale wiadomo, na każdego działa inaczej.

 

-- 19 lip 2015, 15:53 --

 

Joaszy

Hipomania....hm....i na tej podstawie postanowili poddać diagnozę pod znakiem zapytania?

Przecież ja hipomanie mam co miesiąc przed okresem....to,ze jestes nadpobudliwa i wszystkich byś pozabijala chwilami,to jest powod do stwierdzenia hipomanii?

 

A co do chwiejności samopoczucia,to ja na esci mialam tak,ze chwilami lapal mnie potworny dol,i trwal tydzień,czasami ponad tydzień,a potem ni z gruch ni z pietruchy nagle extra samopoczucie....to ja tez wg.twojej psycholożki mam chad?

ech,ci lekarze....

 

No, ja nie wiem, jak oni to ogarniają... Oni chyba juz nie pamiętają, że w ogóle przyszlam z lękami. Escitil ładnie lęki przykrył i o.

 

Co robilam, że stwierdzono hipomanię? Hm... Wydawalam nieodpowiedzialnie pieniądze, Spotykalam się z kilkoma różnymi facetami w tygodniu, przefarbowałam łeb na fioletowo, walnęłam se piercing... No nie wiem. Ja nadal nie wierzę w tę diagnozę.

Biorę grzecznie stabilizator nastroju (depakine), nie widzę żadnego działania. Choć może by mnie to zmulilo, gdybym nie miała hipomanii? W końcu zwiększa stężenie GABA. Nadal mam kilka dni górki i kilka dni dolka, i tak w kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joaszy

 

A po jakim czasie escitil zaczął dawać efekty ?

mi zaraz miną dwa miesiące na esci i 10 procent lęków nie czuje w lepsze dni (fakt, że troche tych dni więcej już, to pewnie dobry znak)

 

Po jakimś miesiącu. Ale wiadomo, na każdego działa inaczej.

 

-- 19 lip 2015, 15:53 --

 

Joaszy

Hipomania....hm....i na tej podstawie postanowili poddać diagnozę pod znakiem zapytania?

Przecież ja hipomanie mam co miesiąc przed okresem....to,ze jestes nadpobudliwa i wszystkich byś pozabijala chwilami,to jest powod do stwierdzenia hipomanii?

 

A co do chwiejności samopoczucia,to ja na esci mialam tak,ze chwilami lapal mnie potworny dol,i trwal tydzień,czasami ponad tydzień,a potem ni z gruch ni z pietruchy nagle extra samopoczucie....to ja tez wg.twojej psycholożki mam chad?

ech,ci lekarze....

 

No, ja nie wiem, jak oni to ogarniają... Oni chyba juz nie pamiętają, że w ogóle przyszlam z lękami. Escitil ładnie lęki przykrył i o.

 

Co robilam, że stwierdzono hipomanię? Hm... Wydawalam nieodpowiedzialnie pieniądze, Spotykalam się z kilkoma różnymi facetami w tygodniu, przefarbowałam łeb na fioletowo, walnęłam se piercing... No nie wiem. Ja nadal nie wierzę w tę diagnozę.

Biorę grzecznie stabilizator nastroju (depakine), nie widzę żadnego działania. Choć może by mnie to zmulilo, gdybym nie miała hipomanii? W końcu zwiększa stężenie GABA. Nadal mam kilka dni górki i kilka dni dolka, i tak w kółko.

 

:mrgreen::great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joaszy

 

A po jakim czasie escitil zaczął dawać efekty ?

mi zaraz miną dwa miesiące na esci i 10 procent lęków nie czuje w lepsze dni (fakt, że troche tych dni więcej już, to pewnie dobry znak)

 

Po jakimś miesiącu. Ale wiadomo, na każdego działa inaczej.

 

-- 19 lip 2015, 15:53 --

 

Joaszy

Hipomania....hm....i na tej podstawie postanowili poddać diagnozę pod znakiem zapytania?

Przecież ja hipomanie mam co miesiąc przed okresem....to,ze jestes nadpobudliwa i wszystkich byś pozabijala chwilami,to jest powod do stwierdzenia hipomanii?

 

A co do chwiejności samopoczucia,to ja na esci mialam tak,ze chwilami lapal mnie potworny dol,i trwal tydzień,czasami ponad tydzień,a potem ni z gruch ni z pietruchy nagle extra samopoczucie....to ja tez wg.twojej psycholożki mam chad?

ech,ci lekarze....

 

No, ja nie wiem, jak oni to ogarniają... Oni chyba juz nie pamiętają, że w ogóle przyszlam z lękami. Escitil ładnie lęki przykrył i o.

 

Co robilam, że stwierdzono hipomanię? Hm... Wydawalam nieodpowiedzialnie pieniądze, Spotykalam się z kilkoma różnymi facetami w tygodniu, przefarbowałam łeb na fioletowo, walnęłam se piercing... No nie wiem. Ja nadal nie wierzę w tę diagnozę.

Biorę grzecznie stabilizator nastroju (depakine), nie widzę żadnego działania. Choć może by mnie to zmulilo, gdybym nie miała hipomanii? W końcu zwiększa stężenie GABA. Nadal mam kilka dni górki i kilka dni dolka, i tak w kółko.

 

Wyglada jak klasyczny objaw nawet manii powiedzialbym, bo hipomania z definicji polepsza funkcjonowanie a nie pogarsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy nie poprosić lekarza o zmianę na ESCITALOPRAM mam depresje z lękami nerwice

dostałem Amitriptylinum VP 25 i Asertin 50 ale czuje sie jakbym sie nie czuł :(

czytając fora to ten lek chyba najlepiej działa na leki z depresja :) a jak jest z jego cena ? bo znajomy mówił ze bierze Servenon i płacił 13zł jaki jest najtańszy odpowiednik tego leku ? i czy wpływa on negatywnie na potencje i czy można sie od niego łatwo uzależnić?

 

pozdrawiam :)

 

-- 20 lip 2015, 12:38 --

 

escitalopram działa głównie przeciwlękowo i przeciw depresyjnie ? a w po jakim czasie i w jakich dawkach ? i czy działa lekko pobudzająco i nakrecająco czy tylko głownie przeciwlekowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik_wot

jest jedna zasada: nie ma stałej zasady ani po jakim czasie ani w jakiej dawce działa lek

 

na mnie 10 mg esci przez miesiąc nie zadziałało w ogóle, przez kolejny miesiąc na 15 mg zaczynam czuć lekkie drgania, ale ciągle niestabilne. dzisiaj właśnie idę do psychiatry, będziemy się pewnie zastanawiać czy potrzebuję 20 mg tylko, że ja z 'urody' potrzebuje sporej dawki żeby działało (zawsze dwa ibupromy, nospy itd), ale z tego co czytałam wielu osobom pomogło 10 mg już po 3-4 tygodniach, a niektórym nic a nic esci nie pomagało.

 

ceny leków bardzo się wahają od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, zależy jaki generyk i w jakiej aptece (ja mozarin 10 mg pamiętam, że kupiłam za 20 zł a niektórzy za 40-50 zł).

te leki nie uzależniają

a co do potencji to mi trudno się wypowiedzieć :) jesli chodzi o mnie libido leży u mnie już od wielu wielu miesięcy odkąd sprawy nerwicowe się zaczęły, ale mi to akurat rybka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli generalnie ESCITALOPRAM jest lekiem na lęki ? i działa już w małych ilościach ale potrzeba czasu i jest najmniej aktywizującym z tych leków? a co się dzieje przy większych dawkach i jakie są optymalne ? znaczy jest lekiem przeciwdepresyjnym ale to z czasem ile trzeba czekać 2tyg minimum do 1 miesiąca? pozdrawiam :)

 

sory ze tak pytam i pytam ale od was mogę się czegoś dowiedzieć nie od mojego dinozaura psychiatry heheh ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja od ponad czterech miesięcy leczę się na depresję.Przez pierwsze trzy miesiące brałem mianserynę(deprexolet -90 mg). na dobę oraz olanzapinę (ranofren-5 mg.) na dobę,jednak mój stan się wcale nie poprawiał.Miesiąc temu zostały mi zmienione leki na takie jakie prezentuję w popdpisie( moja dzienna porcja witamin) i muszę powiedzieć ,ze czuję sie teraz o niebo lepiej,normalnie pracuję i czuję ,ze mam checi do życia,Zdażają się jeszcze lekkie doły ,ale jakoś sobie z tym radzę.Escitalopram na mnie ma niezwykle aktywizujące działanie.Mam nadzieję ,że już tak zostanie,bo nie chciał bym przechodzić przez to wszystko jeszcze raz,w pewnych momentach bałem sie sam siebie,ciągłe myśli samobujcze i wogóle.Wierzę ,ze mam już to za sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jednak sobie zmienię ten lek na ESCITALOPRAM a jak lekarz nie zechce to zmienię lekarza bo z tego co rozumiem to ten lek z ssri jest najbardziej przeciwlękowo

ma działanie lekko pobudzające i ogólnie wyciągające z dołka przeciwdepresyjne i osłabiające libido a jak tam jest z dopamina działa coś na nią ten lek czy tylko ścisle na serotonine

tak dobrze zrozumiałem :) bo lekarz mi nic nie wytłumaczył :( tylko kilak pytań dwa leki i dziękuje bardzo następny proszę ( wiem ze to może wkurzac jak pacjent przychodzi i się kłoci jaki lek chce dostać ale chyba zdanie pacjeta tez się liczy bo to on a nie lekarz będzie to jadł i znał objawy doświadczał na sobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×