Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

jest dobrze :) czuje spokój i pewność siebie :D trochę brakuje mi większego nakręcenia ja po asertinie 50 ale mam nadzieję że ESCITALOPRAM rozkręci się z czasem :D

 

spoko e-mail na priv doszedł tylko że nie sprawdziłem :roll:

 

a wizyta u dinozaura wyglądała mniej więcej tak : to idź pan już masz ten lek i daj mi święty spokój :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik_wot, za bardzo chcesz uproscic kazdy z tych neuromodulatorow. Kazdy z nich odgrywa o wiele wieksza role, nie tylko w OUN, ale rowniez obwodowo. Dopamina dla przykladu odgrywa duza role w nerkach. Przechodzac do meritum, nie da sie uproscic tak, ze serotonina = szczescie, dopamina = cos tam i jeszcze cos innego cos tam. Kazdy z nich pelni szereg funkcji i bardzo czesto ich funkcje sie zazebiaja. Mozna tez powiedziec, ze sa to pewnego rodzaju "informacje".

 

Esci raczej nie jest zbyt aktywizujacym lekiem.

 

I tak, Twoje pytania sa bez sensu - chcesz wiedzy, to poczytaj badania/ksiazke o "neurochemii".

hhehehe Ricah mój lekarz dinozaur powtórzył mi twoje słowa kiedy próbowałem dociec natury rzeczy psychotropów

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę obecnie ESci do paro . W niskich dawkach oczywista .

Naprawdę aż dziw bierze ,że ten SSRI( kto by pomyslał, że akurat SSRI ) fajnie mnie aktywizuje, powoduje ustapienie senności w ciągu dnia .Ostatnio bardzo mi pomógł kiedy swoja bryką zrobiłem na wakacjach 1300km i nawet na chwilę nie poczułem senności( brałem do niego Metylo w dawce 5mg ) . Normalnie bez tego leku ziewał bym za kólkiem i musiał stawać ,żeby drzemke strzelić , a tak to wypierdzielałem po autostradzie nawet 130 km swoim truchłem , aż się bezpieczniki stopiły od wentylatora :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik_wot, to nie działa od pierwszej tabletki,wkreciles sobie ten spokój i pewność siebie ;) Najważniejsze jednak,że czujesz się OK.

właśnie ze nie bo dostałem Alprox ;)

a poza tym :

*U niektórych pacjentów we wczesnej fazie leczenia może dojść do poprawy w zakresie napędu psychoruchowego i aktywizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę obecnie ESci do paro . W niskich dawkach oczywista .

Naprawdę aż dziw bierze ,że ten SSRI( kto by pomyslał, że akurat SSRI ) fajnie mnie aktywizuje, powoduje ustapienie senności w ciągu dnia .Ostatnio bardzo mi pomógł kiedy swoja bryką zrobiłem na wakacjach 1300km i nawet na chwilę nie poczułem senności( brałem do niego Metylo w dawce 5mg ) . Normalnie bez tego leku ziewał bym za kólkiem i musiał stawać ,żeby drzemke strzelić , a tak to wypierdzielałem po autostradzie nawet 130 km swoim truchłem , aż się bezpieczniki stopiły od wentylatora :lol:

 

Na poczatku aktywizuje troche i pobudza, po kilku miesiacach, jest zamula jak na kazdym ssri, zadna rewelacja. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu80

A co dokladnie chcesz wiedzieć?

U mnie poczatki-trudno nazwac to poczatkami(pól roku),na esci byly jednym wielkim koszmarem,a lekarz nie chcial mi tego leku zmienić,twierdząc,ze to są moje wkręty....

Chciałbym wiedzieć czy Esci daje jakiś mocniejszy efekt przeciwlękowy i jak długo trza czekać. Po tym pół roku coś Ci pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie mogłeś zmienić lekarza ? :)

Escitalopram teoretycznie daje efekt przeciwlekowy (ja dlatego zmieniłem na ten lek)

bardziej uspokajające działanie z ssri ma paroksetyna...

a z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że amitryptylina uspokaja i to na maxa (przynajmniej mnie) ewentualnie (ja tak mam) przepisać ci mogą dodatkowo 2lek uspokajaco/przeciwlekowy :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty masz już zomiren ;)

ja spałem i to na siedząco po amitryptylinum-

więc sory ale nie wiem :)

ale dzięki że napisałeś o paroksentynie bo się zastanawiałem ; a CITALOPRAM działa bardziej niż Escitalopram teoretycznie ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu_80, a jak dlugo bierzesz esci? SSRI moga sie wkrecac i do 3ch miesiecy, takze nic dziwnego. Mozesz sprobowac jeszcze fluoksetyny z SSRI, ale to najdluzej rozkrecajacy sie lek z tej grupy. Z innych mozliwosci, to np. moklobemid.

 

Dominik_wot, citalopram dziala teoretycznie slabiej niz escitalopram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu_80, mozesz tymczasowo zmienic na jakies slabsze benzo o dluzszym okresie poltrwania, latwiej schodzic i nie musisz od razu porzucac tego stanu, poki drugi lek nie ruszy. Leki nie musza dzialac za kazdym razem tak samo, takze to nie jest powiedziane, ze na pewno ruszy tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu_80, a jak dlugo bierzesz esci? SSRI moga sie wkrecac i do 3ch miesiecy, takze nic dziwnego. Mozesz sprobowac jeszcze fluoksetyny z SSRI, ale to najdluzej rozkrecajacy sie lek z tej grupy. Z innych mozliwosci, to np. moklobemid.

 

Dominik_wot, citalopram dziala teoretycznie slabiej niz escitalopram.

ale teoretycznie jak słabiej przeciwdepresyjnie czy przeciwlękowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominik_wot, oba, ogolem dzialanie.

 

 

Występujący na rynku "escitalopram" zawiera 100% stereoizomer (enancjomer) S-citalopram. Escitalopram powinien posiadać teoretycznie lepsze działanie przeciwdepresyjne niż citalopram (racemat), gdyż w badaniach wykazano, że R-citalopram zawarty w racemacie zakłóca do pewnego stopnia wiązanie S-citalopramu (escitalopramu) z transporterem serotoniny.

 

Z postu Dark Passengera:

czym-si-ro-nia-poszczegolne-ssri-t50634.html

 

 

#wyzej

Zatem dobrze wiesz, ze moze to troche potrwac. Na Twoim miejscu dalbym mimo wszystko jednak szanse esci przynajmniej te 2 pelne miesiace, a pozniej zastanowil sie nad moklobemidem. On powinien zadzialac duzo szybciej (ale mimo wszystko - troche potrzeba czasu).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricah, najlnajlepsze jest to, że leczę się już z 15 lat i zawze jest inaczej. Teraz mam najgorszy epizod. Gł lęki. Niedawno byłem na 2 mg Zomirenu.

to wy chcecie powiedzieć ze nie dość ze te leki (psychotropy) rożnie działają na rożnych ludzi to jeszcze rożnie w rożnych okresach życia???

 

to na jakiej zasadzie one są wypisywane? dinozaury psychiatrzy strzelają czy są podstawowe i jak nie ten działa to dajemy następny albo czekamy aż (może) zadziała :blabla:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×