Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

5 mg ale do tego 100 mg trazodonu - synergizm. Lekarstw na nerwice lekowa i depresje jest b. malo: SSRI, SNRI, benzo, niewielkie dawki neuroleptykow i kilka z innych grup. Wiec to nic dziwnego, ze lekarz współpracuje z pacjentem (takim, który ogarnia temat farmaceutyków) w doborze leków. Poza tym to pacjent będzie zażywał te leki, a nie lekarz, wiec musi je akceptować. Jedyna rzeczą, jaka mi niechętnie zapisuje jest benzo. To znaczy zapisuje, ale mowi, ze "doraznie". Jest to trochę śmieszne, skoro wizyta co dwa miesiące, a w paczce 30 tabletek . Po 2 miesiącach kolejna recepta. To raczej nie jest dorazne zażywanie. Oni zdaja sobie sprawe, ze biore benzo nonstop. Po prostu widza, ze nic innego nie skutkuje, wiec pewnie z powodów czysto humanitarnych zapisują. ALbo dla kasy. Albo maja wyjebane.

 

-- 08 lip 2015, 17:05 --

 

Masakrycznie boli mnie glowa po podniesieniu dawki esci z 5 do 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, jak mozna nie lubic benzo. Odsuwaja wszystkie problemy. Swiat wyglada zupelnie inaczej na benzo. Nie ma po nich kaca, depresji, rozstrzesienia. Nie wiem, czego mozna w nich nie lubic. Chyba jedynie tego, ze uzalezniaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-benzo to tylko koło ratunkowe .

Płynąć się na tym w dłuższe rejsy nie da , ażycie takim rejsem akurat jest .

Co do Esci , to uważąm go za jeden z najlepszych antydepresantów i jeden z najsilniejszych , mocno serotoninowych .

Biorę go do paro 10mg w dawce 3,75 i naprawdę pomaga .

Szybko wyciągnął mnie z kolejnego doła .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu_80,

miesiąc to bardzo długo szczególnie na tej dawce z tak silnym lekiem .

Dodaj do Esci spamilan .

Brałem go razem z Esci i Paro 4 tygodnie . Teraz od tygodnia nie biorę , ale lęków juz nie mam .męczyłem się z lekami i byłem na benzo 14 miechów dosłownie dzień w dzień , obecnie ich nie potrzebuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu_80,

miesiąc to bardzo długo szczególnie na tej dawce z tak silnym lekiem .

Dodaj do Esci spamilan .

Brałem go razem z Esci i Paro 4 tygodnie . Teraz od tygodnia nie biorę , ale lęków juz nie mam .męczyłem się z lekami i byłem na benzo 14 miechów dosłownie dzień w dzień , obecnie ich nie potrzebuję .

 

Tak dobrze zadzialal Spamilan na leki? A czy ozywil cie seksualnie? Tak fajnie byloby miec skuteczna odtrutke na te kastracje i brak motywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi zaczyna brakować tego zaangażowania emocjonalnego we wszystko i głębokich przemyśleń :( zrobiłam się jakaś pusta w środku, wszystko straciło dla mnie głębszy sens, a moje zachowanie zaczyna robić się przez to niespójne. Schodzę z 10 do aktualnie 7, od kilku dni, ale nie czuję się dobrze, jestem rozdrażniona, czasem pojawia się lekki lęk, ogólnie wróciłabym chętnie do 10 lub nawet wyższej, ale chciałabym to badziewie odstawić i poczuć życie, jakim jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 napisał(a):

Lu_80,

miesiąc to bardzo długo szczególnie na tej dawce z tak silnym lekiem .

Dodaj do Esci spamilan .

Brałem go razem z Esci i Paro 4 tygodnie . Teraz od tygodnia nie biorę , ale lęków juz nie mam .męczyłem się z lekami i byłem na benzo 14 miechów dosłownie dzień w dzień , obecnie ich nie potrzebuję .

 

 

Tak dobrze zadzialal Spamilan na leki? A czy ozywil cie seksualnie? Tak fajnie byloby miec skuteczna odtrutke na te kastracje i brak motywacji.

 

achino, wydaje mi się ,że Spamilan nie mał wiekszego wpływu na libido .Zresztą nie po to go brałem , żeby uzdrowił tę sfere życia . W likwidacji lęków spisał się znakomicie .

Na motywacje biorę niskie dawki metylofenidatu ( nie codziennie ), tylko wtedy jak muszę się zmobilizować , jest wiele spraw do załarwienia, potrzebna energia i pęd , itd , etc.

Sfera seksualna u 45 latka nie jest już tak ważna jak kiedyś , ale i na to mam sprawdzone sposoby .

Pirybedyl + Mesterolon + Calcium dobesylate + Pro Epi i jeszcze parę pomniejszych takich i owakich . Ale jak juz wspomniałem nie jest to u mnie piorytet . Co innego jakbym miał 25 lat, to bym sie martwił . Zresztą w wieku 20 -paru lat pomoino żarcia wielu SSRI miałem bardzo silne libido , a w czasie gdy się nimi leczyłem i miałem Partnerke , która mnie seksualnie kręciła to mogłem codziennie rano z wieczorem , wystarczył najmniejszy bodziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 napisał(a):

Lu_80,

miesiąc to bardzo długo szczególnie na tej dawce z tak silnym lekiem .

Dodaj do Esci spamilan .

Brałem go razem z Esci i Paro 4 tygodnie . Teraz od tygodnia nie biorę , ale lęków juz nie mam .męczyłem się z lekami i byłem na benzo 14 miechów dosłownie dzień w dzień , obecnie ich nie potrzebuję .

 

 

Tak dobrze zadzialal Spamilan na leki? A czy ozywil cie seksualnie? Tak fajnie byloby miec skuteczna odtrutke na te kastracje i brak motywacji.

 

achino, wydaje mi się ,że Spamilan nie mał wiekszego wpływu na libido .Zresztą nie po to go brałem , żeby uzdrowił tę sfere życia . W likwidacji lęków spisał się znakomicie .

Na motywacje biorę niskie dawki metylofenidatu ( nie codziennie ), tylko wtedy jak muszę się zmobilizować , jest wiele spraw do załarwienia, potrzebna energia i pęd , itd , etc.

Sfera seksualna u 45 latka nie jest już tak ważna jak kiedyś , ale i na to mam sprawdzone sposoby .

Pirybedyl + Mesterolon + Calcium dobesylate + Pro Epi i jeszcze parę pomniejszych takich i owakich . Ale jak juz wspomniałem nie jest to u mnie piorytet . Co innego jakbym miał 25 lat, to bym sie martwił . Zresztą w wieku 20 -paru lat pomoino żarcia wielu SSRI miałem bardzo silne libido , a w czasie gdy się nimi leczyłem i miałem Partnerke , która mnie seksualnie kręciła to mogłem codziennie rano z wieczorem , wystarczył najmniejszy bodziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak wy schodzicie z tego leku? Biorę 7,5 zamiast 10 już tyle dni, a czuję się coraz gorzej psychicznie, zaczynam się stresować byle czym, mam dziwne wyrzuty sumienia z byle powodu, jakaś zalękniona jestem, rozdrażniona i smutna :(. Zanim zrobię cokolwiek, to się waham i zastanawiam po 100 x, czy tego chcę, czy dobrze robię itp. Nie wiem, co się ze mną dzieje. Ten lek to jakieś bagno, nie da się go rzucić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak wy schodzicie z tego leku? Biorę 7,5 zamiast 10 już tyle dni, a czuję się coraz gorzej psychicznie, zaczynam się stresować byle czym, mam dziwne wyrzuty sumienia z byle powodu, jakaś zalękniona jestem, rozdrażniona i smutna :(. Zanim zrobię cokolwiek, to się waham i zastanawiam po 100 x, czy tego chcę, czy dobrze robię itp. Nie wiem, co się ze mną dzieje. Ten lek to jakieś bagno, nie da się go rzucić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak wy schodzicie z tego leku? Biorę 7,5 zamiast 10 już tyle dni, a czuję się coraz gorzej psychicznie, zaczynam się stresować byle czym, mam dziwne wyrzuty sumienia z byle powodu, jakaś zalękniona jestem, rozdrażniona i smutna :(. Zanim zrobię cokolwiek, to się waham i zastanawiam po 100 x, czy tego chcę, czy dobrze robię itp. Nie wiem, co się ze mną dzieje. Ten lek to jakieś bagno, nie da się go rzucić

2 tygodnie czy krócej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak wy schodzicie z tego leku? Biorę 7,5 zamiast 10 już tyle dni, a czuję się coraz gorzej psychicznie, zaczynam się stresować byle czym, mam dziwne wyrzuty sumienia z byle powodu, jakaś zalękniona jestem, rozdrażniona i smutna :(. Zanim zrobię cokolwiek, to się waham i zastanawiam po 100 x, czy tego chcę, czy dobrze robię itp. Nie wiem, co się ze mną dzieje. Ten lek to jakieś bagno, nie da się go rzucić

2 tygodnie czy krócej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak wy schodzicie z tego leku? Biorę 7,5 zamiast 10 już tyle dni, a czuję się coraz gorzej psychicznie, zaczynam się stresować byle czym, mam dziwne wyrzuty sumienia z byle powodu, jakaś zalękniona jestem, rozdrażniona i smutna :(. Zanim zrobię cokolwiek, to się waham i zastanawiam po 100 x, czy tego chcę, czy dobrze robię itp. Nie wiem, co się ze mną dzieje. Ten lek to jakieś bagno, nie da się go rzucić

2 tygodnie czy krócej?

 

+ - 1,5 tygodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak wy schodzicie z tego leku? Biorę 7,5 zamiast 10 już tyle dni, a czuję się coraz gorzej psychicznie, zaczynam się stresować byle czym, mam dziwne wyrzuty sumienia z byle powodu, jakaś zalękniona jestem, rozdrażniona i smutna :(. Zanim zrobię cokolwiek, to się waham i zastanawiam po 100 x, czy tego chcę, czy dobrze robię itp. Nie wiem, co się ze mną dzieje. Ten lek to jakieś bagno, nie da się go rzucić

2 tygodnie czy krócej?

 

+ - 1,5 tygodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno minac w ciagu 2 tygodni

 

nie wiem czy tak powinno minąć , może tak , a może nie .

Jak zmiana dawki leku daje takie efekty jak pisze mada1987 to najwidoczniej znaczy ,że nie teraz jeszcze czas schodzić z tego leku , no chyba ,że ktoś lubi depresyjno -lękową szajbę.

Ja tam na razie nie zmniejszam Paro 10mg , po kiego ? Jestem z tym lekiem pozytywnie udupiony i nic puki co na to nie poradząę, a płakać tez nie będę. Muszę funkcjonować , a nie paluszki obgryzać , bez leku .

 

Mada , a jak długo leczysz sie już Esci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×