Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Odpoczynek od kryminałow ;)

 

Marta wysłała prośbę do losu. On podjął wyzwanie. Jednak odpowiedział zupełnie inaczej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać.

 

Opowieść o samotności i o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, niezwykłych smakach i mocy tradycji. Ale przede wszystkim to historia o miłości, która nie zawsze czeka za rogiem. Czasem jest jeszcze bliżej.

 

Marta ma męża i dzieci, ale czuje się bardzo samotna. Jej małżeństwo jest nieszczęśliwe, syn i córka pogrążeni we własnych sprawach, a teściowa, należąca do szanowanej rodziny z tradycjami, na każdym kroku daje wyraz swojemu niezadowoleniu...

 

Kaja jest ładna, młoda i bardzo kocha życie. Dobre jedzenie, dowcipnych i bogatych mężczyzn, piękne ubrania. Jest tak bardzo skupiona na sobie, że nie zauważa czyichś silnych, barczystych ramion, sympatycznej twarzy i zatroskanego spojrzenia.

 

Marta, chcąc zmienić swoje życie, wysyła do losu malutką prośbę. Prośbę o szczęście, o gwiazdkę z nieba.

 

Los podejmuje wyzwanie i spełnia życzenie. Jednak zupełnie inaczej niż ktokolwiek się spodziewał.

 

Bardzo dobrze się czyta. Ciepło napisana o tym co spotyka każdego z nas , o trudnych relacjach miedzyludzkich , o milosci , przyjażni , o zaborczej milosci matki do syna, relacji synowa - tesciowa....

 

podarunek-b-iext26619850.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy-ze względu na problemy z oczami postanowiłam przerzucić się na audiobooka.Tak czy inaczej liczy się treść.Ja odnajduję w tej opowieści wiele elementów ze swojego życia,ojciec alkoholik,poczucie beznadziejności.Myślę,że warto sięgnąć po tą pozycję.W końcu napisała to osoba taka jak my.Kobieta zmagająca się z trudnym życiem,przeszłością i depresją.(Nigdy nie miałam dzięki Bogu depresjii ale żyjąc 9lat z zaburzeniami lękowymi znajduję z autorką wiele wspólnych cech)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość liptint

''Kot Bob i ja'' - James Bowen

Jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy

Książka świetna, dodrze się czyta i co ważne na faktach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie . Powrocilam do agenta Willa Trenta ;)Solidny , mroczny thiller.

 

 

 

Z rąk brutalnego zabójcy giną młode kobiety. Sprawca podpisuje swoje dzieła w wyjątkowo okrutny sposób. Cała policja w Atlancie jest postawiona w stan gotowości. Michael Ormewood i weteran wśród policyjnych detektywów a staje do walki z psychopatą. Okazuje się, że musi przy tym rywalizować z agentem specjalnym Willem Trentem, który nie jest łatwym przeciwnikiem. Mordercę próbuje także złapać ktoś inny: były więzień, który zupełnie przypadkowo wpada na jego trop. Doskonała, misternie skonstruowana fabuła, pełna niespodziewanych zwrotów akcji, sprawia, że powieść trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

 

 

48800500208KS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, nie czytałem ni to ni to, dzięki :)

powiedz czy są tam też różne wątki i mocno zarysowane postacie, oraz świat nie jest upiększony, tylko cały ten syf w ludziach jest uwydatniony jak w grze o tron?

 

okej biore sie za Malezańską Księgę Poległych poczytałem recenzje, tylu ludzi nie powinno się mylić :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, w Malazanskiej ksiedze to tyle watkow i postaci ze musisz czytac uwaznie bo jak sie nie skupisz to sie mozesz pogubic ;) Swiat nie jest upiekszony , jest surowy , mroczny .

Mnie bardzo sie podobal caly cykl.Jest 10 tomow.

 

a "Czarna Kompania"

 

"Moim zdaniem dwie rzeczy zadecydowały o sile tej powieści - wyrazistość postaci oraz to, że wykreowany świat wydaje się być bardzo prawdziwy. Nie ma tu bohaterów w lśniącej zbroi, jest zgraja rozmaitych życiowych rozbitków (każdy na swój sposób wyjątkowy), połączonych więzami braterstwa w Czarnej Kompanii, którzy ani nie chcą zbawić świata, ani go niszczyć, tylko (jak to najemnicy) zarobić trochę złota. Nieoczekiwanie dla siebie, przyjmując służbę u nowego pana, stają po stronie zła i muszą walczyć z tymi, którzy mienią się dobrem. Jak się jednak okazuje, demoniczna Pani nie wypruwa nikomu flaków dla zabawy, tylko raczej jest zręczną i sprytną władczynią, a druga strona wbrew własnym zapewnieniom nie nosi aureoli i należy poddać w wątpliwość, czy po zniszczeniu ,,imperium zła" byliby w stanie zbudować lepszy świat. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie. To pierwsza częśc trylogii , udało mi się dostać całosc bo wczesniej czytalam tylko 1 tom.

 

 

„Mówili, że bez miłości będę szczęśliwa.

Mówili, że lekarstwo na miłość sprawi, że będę bezpieczna.

I zawsze im wierzyłam.

Do dziś.

Teraz wszystko się zmieniło.

Teraz wolę zachorować i kochać choćby przez ułamek sekundy, niż żyć setki lat w kłamstwie”.

 

 

Dawniej wierzono, że miłość jest najważniejszą rzeczą pod słońcem.

W imię miłości ludzie byli w stanie zrobić wszystko, nawet zabić.

Potem wynaleziono lekarstwo na miłość.

 

delirium-b-iext7142701.jpg

 

Czy gdyby miłość była chorobą, chciałbyś się wyleczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×