Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zaczęłam czytać "Ryzykowne rozkosze" Julie Anne Long :smile:

Podstęp, spisek i moc uczucia w emocjonującej powieści gwiazdy romansu historycznego

Londyn jest wstrząśnięty. Colin Eversea, niepoprawny uwodziciel i hulaka, ma zostać stracony jako morderca. Jego los wydaje się przypieczętowany. Lecz w ostatniej chwili zostaje uratowany przez tajemniczą piękność... Legendarny urok Colina nie robi wrażenia na Madeleine. Wynajęto ją nie po to, żeby ocalić mu życie, lecz żeby go porwać i Madeleine liczy na sowitą zapłatę. Ale kiedy na jaw wychodzą prawdziwe plany jej zleceniodawcy, porwany i porywaczka muszą wspólnie stawić czoło śmiertelnej groźbie. I namiętności, której żadne z nich nie potrafi się oprzeć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczelam drugą czesc trylogii .

 

Lena żyje w świecie, w którym [miłość] uznano za niebezpieczną chorobę, a ludzie poddawani są zabiegowi, po którym już nigdy nie będą mogli kochać. Tuż przed operacją dziewczyna zakochuje się w Aleksie. Ich wspólna ucieczka kończy się tragicznie... Wśród dymu i płomieni Lena widzi twarz ukochanego po raz ostatni.

Zrozpaczona przystępuje do ruchu oporu, by walczyć o wolność i [miłość]. Na jej drodze staje tajemniczy Julian.

Czy można pokochać największego wroga?

 

Jedna z 5 najlepszych książek według „The New York Times”

Kolejna powieść autorki obsypanego nagrodami „Delirium”

 

„Zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że powieść czyta się w mgnieniu oka, a zakończenie jest tak niesamowite, że czytelnik pozostaje w totalnym osłupieniu”.

„The Horn Book”

 

9593911.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogromca Lwów.

No i jest.Wreszcie,na mojej półce.Przeczytana.Nowa książką Lackberg.Czy mi się podobała ? Za zaraz napisze.

Ale najpierw kilka słów o fabule.Młoda dziewczyna wpada pod samochód.Nie udaje się jej uratować.Przykre,ale najstraszniejsze jest coś innego.Fakt,że dziewczyna była przetrzymywana i okrutnie torturowana.

Policja od razu zabiera się do roboty.Muszę powiedzieć,że jeszcze nigdy nie czytałem tak poruszającej i "mocno" napisanej książki.

Autorka opisuje jak bardzo może być okrutny człowiek, wobec innego człowieka.

Oprócz tego wątku czysto kryminalnego, mamy też i wątek, opowiadający o życiu prywatnym policjantów.

To dobre posunięcie pani Camilli, w końcu policjant też człowiek.

Podsumowując.Tak warto przeczytać.Świetna książka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów powrot do jednej z moich ulubionych autorek thrillerow;)

Przeraza i mrozi krew w zylach .

 

Stan Georgia, hrabstwo Grant. Sara Linton, lekarka i koronerka, i Jeffrey Tolliver, policjant i jej były mąż, znajdują w lesie skrzynię, a w niej zwłoki pięknej dziewczyny. Ofiarę zakopano żywcem i w okrutny sposób zamordowano.

 

Wkrótce bohaterowie dokonają kolejnych przerażających odkryć. Sara i Jeffrey chcą za wszelką cenę schwytać zabójcę. Rozpoczyna się dochodzenie, które podda też próbie ich burzliwy związek i zmusi do konfrontacji z trudną prawdą. Nie ma bowiem nikogo, kto byłby niewinny...

 

Niewierny to thriller o wierze, zwątpieniu i zbrodni, który przykuwa uwagę czytelnika od pierwszej do ostatniej strony.

 

40902_niewierny_200.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małgorzata Halber - Najgorszy człowiek na świecie. W końcu udało się ją dorwać w bibliotece, polecam! Dziennikarka muzyczna napisała przejmującą opowieść o uzależnieniu i walce z nim

. Bez patosu. Z humorem, ironią.

Nie wiem czy znacie jej stronę na fejsie z rysunkami "bohater". On wypowiada rzeczy o których ludzie jak my często myślą ;) polecam również. Jesienią ma to zostać wydane w formie książki, nie mogę się doczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rella, jestem zapisana na te ksiazke w bibliotece bo bardzo chce przeczytac.

 

A ja aktualnie prawdziwa perelke :) Nie wydawana nigdy wczesniej w Polsce powiesc dla mnie najmniej znanej z siostr Bronte.Ksiazka napisana kunsztownym jezykiem , z cudownie zarysowanymi postaciami.Bogate opisy i ogromnie duzo rozbudowanych dialogow , opisow emocjonalnych tego co bohaterowie przezywaja, czynia te ksiazke majstersztykiem.Wspaniala ksiazka!

 

Losy kobiety walczącej o niezależność w świecie, gdzie w oczach społeczeństwa i w świetle prawa żona jest jedynie własnością męża.

 

 

Pojawienie się we dworze Wildfell Hall pięknej i tajemniczej wdowy wywołuje huragan plotek wśród okolicznych mieszkańców. Czy młoda kobieta skrywa jakiś mroczny sekret? Nikt nie może uciec przed przeszłością...

 

 

bronte.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z cyklu Stalkera przeczytałem dwa tomy od Gołkowskiego- Ołowiany Świt i Drugi brzeg i w mojej ocenie..meh, pierwsza jeszcze, zwłaszcza pod koniec dawała nadzieję na ciekawe rozwinięcie historii, ale w drugiej imho strasznie spartaczył i na zakończenie moja reakcja była 'wtf?', podobno 3 tom najlepszy, a ostatnie dzieło gościa jeszcze lepsze, ale nie wiem, jakoś nie mam już ochoty na literaturę od tego pana, strasznie nierówno pisze, jedynie z dobrymi momentami, wolę stary, nieco minimalistyczny ale wciąż dobry Piknik na skraju drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×