Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

detektywmonk, czytalam dwie Cobena ale jakos sie nie wciagnelam .

 

Zaczelam wczoraj.

Wodne anioły" są pierwszą częścią nowej serii o Malin Fors, inspirowanej czterema żywiołami

 

Doceniany przez krytyków literackich, uwielbiany przez czytelników!

 

Pewnego sierpniowego dnia w jednej z bogatszych dzielnic Linköpingu znaleziono zwłoki małżonków. Ich pięcioletnia adoptowana córka Ella zaginęła. Grupa dochodzeniowo-śledcza z komisarz Malin Fors na czele rozpoczyna intensywne poszukiwania. Kto miał powód, aby zamordować dwoje młodych, zamożnych ludzi? Co się stało z dzieckiem? Wielowątkowe śledztwo odkrywa przed policjantami mroczną stronę ludzkiej natury, a granica między żywymi i zmarłymi, między dobrem a złem coraz bardziej się zaciera.

 

Śledztwo zmusza Malin do konfrontacji z własnymi demonami, coraz trudniej jest jej się oprzeć znieczulającemu działaniu alkoholu. Wie jednak, że nie może się poddać. Nie może zawieść małej Elli. Musi odnaleźć dziewczynkę i człowieka, który zamordował jej rodziców.

Niestety myślalam ze to pierwsza częśc o Malin Fors a to juz tom 6 , muszę zapisac się na poprzednie 5 .

 

Czyta się dobrze , jest pięknym językiem pisana . Ma taki swoisty styl . Nie spotkalam sie jeszcze z tak pisanym kryminalem .Wciaga .

 

wodne-anioly-b-iext23095127.jpg

 

Wiesz ze wyszla nowa ksiązka Grazyny Jeromin _ Gałuszki" Zloty sen"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie ochota na klimatyczną książkę, w której akcja dzieje się w jakiejś tajemniczej posiadłości.

Nawiedzone zamczyska, duże i opuszczone posiadłości itd w których bohater/bohaterka książki musi zamieszkać.

 

Macie może jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam dwie książki.

 

LŚNIENIE:

 

Powieść uważana przez wielu czytelników za horror wszech czasów. Jack Torrance, były nauczyciel, a obecnie poszukujący weny pisarz, otrzymuję pracę dozorcy w opuszczonym na okres zimowy górskim hotelu Overlook. Kiedy burze śnieżne odcinają od świata rodzinę Torrance'ów, obdarzony telepatycznymi zdolnościami Danny, pięcioletni syn Jacka, odkrywa, że hotel jest nawiedzony, a duchy powoli doprowadzają jego ojca do obłędu. Sytuacja staje się coraz bardziej groźna, aż pewnego dnia mężczyzna przestaje nad sobą panować...

 

http://zapodaj.net/8e36ebe057ae7.jpg.html

 

RĘKA MISTRZA:

 

Najlepsza od lat książka mistrza grozy Stephena Kinga! Ręka mistrza to nie tylko znakomity horror, ale też rewelacyjna powieść psychologiczna. Edgar Freemantle w ciężkim wypadku samochodowym traci rękę i równowagę psychiczną. Nękany niekontrolowanymi napadami szału, musi zacząć życie od początku. Za radą psychologa wyrusza na Duma Key, olśniewająco piękną i odludną wyspę na wybrzeżu Florydy, należącą do sędziwej Elizabeth Eastlake. Wynajmuje tam dom, wiedząc tylko jedno: chce rysować. Tworzone z chorobliwą pasją obrazy Edgara są owocem talentu, nad którym stopniowo przestaje mieć kontrolę. Kiedy tragiczne dzieje rodziny Eastlake'ów zaczynają wyłaniać się z mroków przeszłości, nieposkromiona moc dzieł Freemantle'a objawia swe coraz bardziej przerażające i niszczycielskie możliwości.

 

132114-352x500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dorwałem coś z naszego podwórka.Maria Nurowska Zabójca.Niestety mi się nie podobała.Miałem wrażenie,że czytam jakieś romansidło.

Druga to Jacek Piekara.Ja Inkwizytor.Głód I Pragnienie, dla mnie tylko dobra.Za bardzo przegadana.Te opowiadanie pierwsze Wiewióreczka, słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, o wilkach sa niezle ale reszta to takie wlasnie romansidla . Ja czytalam kilka i nie przepadam za ta autorka.
detektywmonk, o wilkach sa niezle ale reszta to takie wlasnie romansidla . Ja czytalam kilka i nie przepadam za ta autorka.
detektywmonk, o wilkach sa niezle ale reszta to takie wlasnie romansidla . Ja czytalam kilka i nie przepadam za ta autorka.

Mi się podobał Rosyjski Kochanek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia, To moze Ann Radclife "Tajemnica zamku Udolfo" lub " Italczyk albo konfesjonal czarnych pokutnikow"

Lewis "Mnich"

Emily Bronte "Wichrowe wzgorza" ale to pewnie znasz;)

 

detektywmonk, a to mnie zadna nie podeszla oprocz wilkow :bezradny::bezradny:

Ja koncze "Wodne anioly " i juz czeka kilka innych ksiazek odebranych wczoraj z biblioteki.

Ostatnio mniej czasu mialam na czytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×