Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

mam swoje 'mężczyzni którzy nienawidzą kobiet' Larsson ze względu ze obie ekranizacje bardzooo :105: tak bardzo mi się podobały :105: ale do czytania kryminału nie mogę się przełamać, chętnie czytam lekkie czytadła

obecnie 'czego pragnie maryla' Katarzyna Terechowicz i Wojciech Cesarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, :mrgreen: . Mnie np. w Obserwatorze męczyły 2-3 watki jednoczesnie- krótko mówiąc/pisząc zgubilam się kto? z kim? itd.. hehehe

Ja mam tak samo, zwykle zapominam dokładnie co czytam. ;) Efekt choroby.

 

Dla fanów dobrej fantasty polecam J.M McDermott Dzieci Demonów.

 

-- 27 lut 2015, 14:52 --

 

mam swoje 'mężczyzni którzy nienawidzą kobiet' Larsson ze względu ze obie ekranizacje bardzooo :105: tak bardzo mi się podobały :105: ale do czytania kryminału nie mogę się przełamać, chętnie czytam lekkie czytadła

obecnie 'czego pragnie maryla' Katarzyna Terechowicz i Wojciech Cesarz

Trzy tomy znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie.

 

Kamieniarz jest trzecią powieścią kryminalnego cyklu Camilli Läckberg, którego akcja rozgrywa się we Fjällbace na zachodnim wybrzeżu Szwecji.

 

Październikowy poranek we Fjällbace. Rybak Frans Bengtsson wypłynął łódką, aby opróżnić więcierze, które zastawił na homary. Przy ostatnim z nich coś się mocno zacina, Frans przeczuwa, że nie będzie to zwykły połów, nie myli się, w siatce więcierza tkwi ciało dziewczynki...

 

Patrik Hedström i jego koledzy z komisariatu policji w Tanumshede mają do rozwikłania kolejną skomplikowaną zagadkę. Podczas sekcji zwłok w płucach dziecka wykryto słodką wodę i ślady mydła. Ktoś utopił małą w wannie i wrzucił zwłoki do morza. Kto i dlaczego zamordował dziecko? Odpowiedzi należy szukać w odległej przeszłości...

 

 

"Żyjmy teraźniejszością. Kto wie, jutro może nas nie być."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na imię Księżniczka Sara Bladel.To według mnie dobry kryminał duński, parę kobiet zostało zgwałconych, przez gościa którego poznały w necie.

 

-- 04 mar 2015, 22:03 --

 

detektywmonk, ja ostatnio czytalam fabularyzowana biografie Zofii Potockiej "Ogrod Afrodyty" ogromnie mi sie podobala a teraz Camille --- to juz trzecia jej ksiazka w moich rekach i kazda sie czyta dobrze.

Lubie skandynawskie kryminaly.

Ja ostatnio to mieszankę czytam. I kryminały i romanse i fantasty. Dark zwłaszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebrnął ktoś przez cały cyk Rougon-Macquartowie Zoli? Może wydawać się nudą bo to dwadzieścia kilka sporych tomów. Ale ciekawe, bo Zola podejmuje temat dziedziczności choroby psychicznej, wpływu na kolejne pokolenia. Ja męczyłem to podczas studiów i dałem radę. Najbardziej znana pozycja z cyklu to chyba Nana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×