Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki a sex. Wątek zbiorczy


Sertralina

Rekomendowane odpowiedzi

po jakim buspironie, co on tam działa, reboksetyna pobudza tak silnie ze czasem nie wiadomo co z sobą zrobić

na libido? pierwsze slysze, w koncu to sama noradrenalina. Natomiast literatura mowi o tym, ze buspiron to jeden ze standardowych lekow mogacych poprawic libido. Ile w tym prawdy nie wiem, ale tak pisza i sam rozwazam jego zazywanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, noradrenalina, razem z dopaminą mają swój udział w pobudzeniu seksualnym, sama noradrenalina też, zresztą wiem to po sobie, jak brałem ten lek to też miałem z tym problem, po lekach dopaminowych mialem podobnie, co potwierdza to ze wpływają na pożądanie, czasem za bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ten lek w ulotce ma napisane skutki uboczne spadek libido.. i niestety wystepuje to u mnie..tzn biorę lek 3 dni libido brak..odstawiam i po 2dniach libido juz okej...pytanie jest takie...czy jak bym brał dłużej ten lek przełamał się np tydzień dwa to mimo brania leku libido wróci?? czy ciągle bedzie do póki się bierze,że 0 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać razem z SSRI jakiś lek dopaminowy, np. bupropion.

Stosowane jest też połączenie SSRI + buspiron, co też podobno pomaga.

Można też spróbować agonistów dopaminy stosowanych w hiperprolaktynemii (SSRI też podwyższają prolaktynę), ale to może wywołać senność...

 

Tak czy owak, raczej nie liczyłbym na powrót 100% sprawności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że więcej tutaj wypowiedzi panów, więc się niechętnie ale wychylę też i dorzucę swoje kilka słów.

Otóż obecnie przyjmuję esci (Mozarin 10mg) i do tego Trittico (w małej dawce bo tylko 1/3 tabletki na dzień). Jestem totalnie znieczulona. Samo przytulenie faceta, jego bliskość sprawia mi oczywiście przyjemność, tulę się do niego jak szalona i ciągle mi mało, udusiłabym go po prostu tak mocno się przytulam...nie mogę tego zaspokoić. Ale z kolei nie mam kompletnie ochoty na sex. I już uprzedzam, że nie ma problemu w tym, że facet mi się nie podoba wizualnie; bo tak nie jest. Jakby to ująć, czuję że on mnie "kręci" ale to zaledwie mała iskierka. Czuję się, jakbym próbowała rozpalać ognisko na deszczu za pomocą dwóch kawałków drewna....nijak nie mogę się nakręcić bardziej. Wielkim wyczynem jest, kiedy podczas przytulania lub pocałunków poczuję lekkie ale przyjemne szarpnięcie w brzuchu. No ale to wszystko! :-| co ciekawe, dawniej na innych lekach typu Pramolan, Seronil, Fluoksetyna, Setaloft miałam ogromne łaskotki i do tego (jak ktoś już wcześniej użył takiego terminu) króliczy popęd! :oops: w tej chwili można mnie łaskotać a ja prawie nic nie czuję co mnie baaardzo dziwi. No i libido...poziom praktycznie zerowy.

No i nie wiem, czy to kwestia leków czy po prostu jednak ujemny skutek depresji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to przez leki. Zarówno escitalopram jak i trazodon (trittico) mogą obniżać libido. Co prawda trazodon bywa używany w leczeniu zaburzeń erekcji u mężczyzn, ale jednocześnie spowalnia on osiągnięcie orgazmu (blok 5ht2a), więc wg mnie jednak obniża libido.

 

-- 02 sty 2015, 21:29 --

 

po jakim buspironie, co on tam działa, reboksetyna pobudza tak silnie ze czasem nie wiadomo co z sobą zrobić

na libido? pierwsze slysze, w koncu to sama noradrenalina. Natomiast literatura mowi o tym, ze buspiron to jeden ze standardowych lekow mogacych poprawic libido. Ile w tym prawdy nie wiem, ale tak pisza i sam rozwazam jego zazywanie.

Leki podnoszące noradrenalinę pomagają w przypadku impotencji, dużo łatwiej osiąga się erekcję. Wiele osób myli to z podwyższonym libido...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jaki receptor serotoniny wpływa na "znieczulenie" narządów płciowych?

 

Bo ja ten efekt miałem na SSRI, a niedawno powtórzył się na mianserynie, winnego typuję na 5ht2a.

Tez szukalem winnego i jakies przypuszczenia juz na forum padly musialbys przeszukac caly temat, albo o pssd. Dziwi mnie tylko, ze na mianserynie miales problemy bo mi to lekarz chce dac na poprawe libido i wiele osob odczuwalo pozytywne skutki tego badz co badz - gowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby istniał lek, który w pełni przywróci sprawność seksualną podczas przyjmowania SSRI. Np. receptor 5ht2a - desentytyzują go zarówno agoniści jak i antagoniści, więc jakakolwiek ingerencja będzie powodowała dysfunkcje seksualne. SSRI jak wiadomo podnoszą poziom serotoniny, która agonizuje m.in. ten receptor, więc nie da się już nic z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jaki receptor serotoniny wpływa na "znieczulenie" narządów płciowych?

Bo ja ten efekt miałem na SSRI, a niedawno powtórzył się na mianserynie, winnego typuję na 5ht2a.

Mianseryna antagonizuje rec. 5ht2a , którego stymulacja powoduje problemy z seksem, więc w kontekście tego receptora i spraw seksualnych działa w tych sprawach pro.

czy jest jakas mozliwosc zeby brac ssri i ruchac ?

Nie ma. Jednak definicja i kryteria sprawności seksualnej to dla każdego znaczy co innego - niewidomy na pytanie "czy może zachwycać się pięknym krajobrazem ?" może opowiedzieć twierdząco i też będzie miał swoją rację - zresztą tu na forum często ma to miejsce , nawet w tym temacie, a zakładam że nie każda odpowiedz tego typu jest zaklinaniem rzeczywistości zza kabla , żeby poczuć się na chwilę odrobinę lepiej.

Leki podnoszące noradrenalinę pomagają w przypadku impotencji, dużo łatwiej osiąga się erekcję. Wiele osób myli to z podwyższonym libido...

Jest dokładnie na odwrót - patrz ---> amfetamina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jaki receptor serotoniny wpływa na "znieczulenie" narządów płciowych?

Bo ja ten efekt miałem na SSRI, a niedawno powtórzył się na mianserynie, winnego typuję na 5ht2a.

Mianseryna antagonizuje rec. 5ht2a , którego stymulacja powoduje problemy z seksem, więc w kontekście tego receptora i spraw seksualnych działa w tych sprawach pro.

Tyle że zarówno stymulacja jak i blokada tego receptora doprowadza do downregulacji i desensytyzacji. Zresztą aktywacja tego receptora zwiększa dopaminę, a blok - zmniejsza. Na miansie miałem niższe libido i jedynie 5ht2a wchodzi w grę, bo na pewno blokada 5ht2c tego nie spowodowała.

 

 

Leki podnoszące noradrenalinę pomagają w przypadku impotencji, dużo łatwiej osiąga się erekcję. Wiele osób myli to z podwyższonym libido...

Jest dokładnie na odwrót - patrz ---> amfetamina.

OK, tu faktycznie się pomyliłem. Działanie wspomagające trazodonu i mianseryny w erekcji jest spowodowane blokiem alpha1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo na pewno blokada 5ht2c tego nie spowodowała

Jesli chodzi o receptory to tu nie ma nic pewnego. Wszystkie podrecznikowe wykladnie na temat tego co odpowiada za lek, co za apetyt, a co za seks to jedynie przypuszczenia. Tak sobie mozemy wrozyc z fusow. Nie zdziwilbym sie wlasnie gdyby rowniez wplyw na libido mialo 5ht2c. Mam problemy z erekcja i popędem na fluoksetynie, ktora mocno wplywa na ten receptor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 5ht2c też ma wpływ na libido, może nawet większy... Tyle, że blokowanie tego receptora jest pożądane, a fluoksetyna przez wzrost serotoniny, agonizuje ten receptor. Ma ona co prawda lekki blok tego receptora, ale za mały by zrównoważyć serotoninę.

W SSRI też ważny jest wpływ na 5ht1a, który też się downreguluje i desensytyzuje. Zresztą niektórzy twierdzą że syndrom PSSD jest spowodowany trwałą desensytyzacją 5ht1a u niektórych.

 

Ogólnie rzecz biorąc SSRI to straszna kicha. Może na jakieś epizody depresyjne się nadaje, ale żeby do końca życia być wykastrowanym (również emocjonalnie)...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×