Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Alice in wonderland, powiedział mi tylko ,że takim siedzeniem robimy krzywdę naszym mięśniom i kręgosłupowi bo to nie jest naturalna pozycja, a jesteśmy pokoleniem zwolnien w wf i mało ruchliwym to nasz krekosłup nie ma jak odpocząc.

marta80, ja też ZJD i jak mnie łapie to jakbym miała balony w brzuchu wtedy pije ColonC i mam Debutir ( czy jakoś tak to się nazywa).

Newrica z człowiekim robi cuda. mi wczoraj wykręcało palcem wskazującym , lekkie zawroty głowy i znalazłam sobie diagnoze SM. ale nie będę się wkręcać. wziełam 2 magznezy witaminę b1 i nie przechodziło. potem sobie wytłumaczyłam ,że takie skurcze w dłoni mogę mieć od siedzenia przed kompem i na tej ręce podpieram głowę:)mam nadzieję,że to nie SM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@ powiem Ci szczerze, że ostatnio miałam chęc się przeziębić :D chciałam zobaczyć czy wycofaja sie inne objawy:)

Kiedyś ten test działał, ale teraz w sumie od jakiś 2-3 lat wcale nie choruję :lol:

no brawo, caaały dzień bez lęków i nazwanie grypy-grypą to sukces!! :great:

 

Dzięki, powiem ci że też jestem z siebie dumna tym bardziej że to już kolejny dzień :mrgreen:

 

 

D@ri@nk@ a powiedz mi cierpisz na ZJD??ja kiedys bardzo silnie...a teraz powrocilo...to znaczy tak mysle ze to moje jelita sie znow odzywaja...a nie cos powazniejszego(((:

Nie mam zdiagnozowanego ZJD bo po prostu zawzięłam się i nie poszłam do lekarza. Ale objawy mi się zgadzają i im dłużej sobie wmawiam że to tylko nerwica tym większą poprawę widzę :yeah:

 

 

 

Robaczki moje SM to choroba gdzie rzuty pojawiają się regularnie i nie ustępują. Mam ciotke chorą na SM. To nie jest tak że jak boli paluszek czy gorzej widzimy a potem przechodzi to jest SM. Nic Wam nie jest nie wkręcajcie sobie takich ciężkich chorób. :nono::nono::nono:

Ci co mieli RM głowy już w ogóle mogą się niczego nie obawiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mam uderzenia gorąca :/. Porąbane to to ehhh chce już mieć nadczynność tarczycy zdiagnozowaną i nie martwić się, bo podejrzenia podejrzeniami, na to się nie umiera, a przynajmniej będę wiedział, od czego takie samopoczucie, no chyba, że to białaczka , albo coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie proszę tylko nie SM - to bardzo męczące i niestety objawy są wyjątkowo autentycznie, ja miałam najprawdziwsze objawy z mozliwych. Przerabiałam SM przez jakiś rok intensywnie. Doszło do tego, że pół zimy leżałam w łózku z powodu zdrętwiałej nogi, zawrotów głowy i słabości, zaburzeń widzenia i MOWY!, skurczy mięsni. Doprowadziłąm się do ostateczności, przestałam zajmowac się dzieckiem, prowadzić dom, trzymałam się ścian podczas chodzenia.

CODZIENNIE czułam sie podle, chodziłam na masaże do pewnej pani, która była pielęgniarką na oddziale neurologicznym i durna baba mnie dodatkowo straszyła. A chodziłam na masaże by rozmasować zdrętwiałe zimne nogi i z powodu skurczy w nogach. To było prawie 10 lat temu.

 

Byłam pewna, ze to to. W koncu po wielu dniach codziennego płaczu poszłam do rodzinnego i babka kazała natychmiast iśc do psychiatry!

Po 1,5 roku antydepresantów przeszło w 100%

 

Druga sprawa - dla mnie to forum to jedyne miejsce gdzie własnie mogę wypisać swoje objawy i opisac lęk. Rodzina lekceważy, lekarzy sie boję. Mi nie przeszkadza wcale, ze opisujecie objawy. Opisujcie jak najwięcej, jesli wam to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszło do tego, że pół zimy leżałam w łózku z powodu zdrętwiałej nogi, zawrotów głowy i słabości, zaburzeń widzenia i MOWY!, skurczy mięsni. .

Miałam identyczne objawy i dlatego miała robione RM w kierunku SM, ale nic nie wyszło. Jedyne co neurolog stwierdziła po wielu innych badaniach że z powodu braku ruchu i trzymania głowy w jednej pozycji przez pół dnia w pracy mam niewielkie objawy niedotlenienia i dlatego biorę na stałe leki i chodze na rehabilitację.

Pozostałe nerwicowe objawy SM ustąpiły, czasem wracają ale już je rozpoznaję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucy1979, kup sobie podstawkę pod laptopa. Laptop podczas uzytkowania ma około 50 stopni, czyli nienaturalnie przegrzewamy organizm. Takie użytkowanie prowadzi do zapalenia skóry, oparzen podobnych do słonecznego, natomiast nie wiadomo jak wpływa na organy wewnętrzne więc dla spokoju i zdrowia lepiej nie trzymać laptopa bezpośrednio przy ciele na ubraniach. Zreszta laptopowi tez to wyjdzie na dobre bo się nie będzie przegrzewał ;)

 

-- 28 lis 2014, 22:42 --

 

/

 

Wiem, wiem, że nie można trzymać laptopa bez podstawki. Zapomniałam wspomnieć, że mam coś takiego, co spełnia tę funkcję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam na zakupach z moją córcią, musiałam obskoczyć 2 markety i oczywiście w 2 godzin moje zakupy to 0,5 godziny, a 1,5 to ogladanie zabawek :lol::lol::lol:

 

 

 

 

lucy1979, to dobrze ;)

 

 

Pozostałe nerwicowe objawy SM ustąpiły, czasem wracają ale już je rozpoznaję

 

Ja tak samo, czasem coś tam wraca ale na krótko, bo wiem, ze to nerwica, nic innego. Jednak drętwień i zaburzeń wzroku/mowy nie miałam od wtedy.

Oj mnie drętwienie i zaburzenia widzenia długo trzymały, chyba ze 2 miesiące :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do SM, pierwsze myśli takie miałem w kwietniu tego roku kiedy zdiagnozowano u mnie nerwicę. Ale dziś myślę, że to faktycznie SM. Wracałem od babci i nagle poczułem jakbym tracił czucie w nogach, teraz mam to samo doszły ręce i twarz. Myślę, że mam SM stąd ta bardzo zła tolerancja ciepła nawet od takiej błachostki jak gorący posiłek czy suszenie włosów zawsze czuję się gorzej. Do tego mam męty na lewym oku od kwietnia i mi nie przechodzą, a na prawe gorzej widzę, ale to ponoć od komputera. Do neurologa nie pójdę, bo moja mam pracuje na oddziale neurologii , a bratem neurologa do jakiego miałbym dostać skierowanie jest mój psychiatra, więc bez sensu, oni się ze sobą konsultowani i w rozpoznaniu mam nerwicę z licznymi objawami somatyzacyjnymi, ale ja uważam, że to SM, bo po zwiększeniu dawki Mozarinu czuję się lepiej, także tarczyca swoją drogą, ale czas chyba pożegnać się z młodością , witalnością i planami, :((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do SM, pierwsze myśli takie miałem w kwietniu tego roku kiedy zdiagnozowano u mnie nerwicę. Ale dziś myślę, że to faktycznie SM. Wracałedo jakiego miałbym dostać skierowanie jest mój psychiatra, więc bez sensu, oni się ze sobą konsultowani i w rozpoznaniu mam nerwicę z licznymi objawami somatyzacyjnymi, ale ja uważam, że to SM, bo po zwiększeniu dawki Mozarinu czuję się lepiej, także tarczyca swoją drogą, ale czas chyba pożegnać się z młodością , witalnością i planami, :((((

 

sinister, zła tolerancja ciepła na jedzenie to albo nerwica albo tarczyca - ja mam to samo!!! Nie boje sie tego, dlatego nawet nie opisuję tego objawu tu. łatwe do zniwelowania tabletką hormonalną. Tracisz czucie w nogach bo ogarnia Cie panika. Ja miałam identycznie, u mnie lekka panika była cały czas. Nogi ręce, język. Cos potwornego. bardzo wykanczało mnie to fizycznie, umęczyłam się jak cholera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec miał SM, więc teraz się dodatkowo nakręciłem, ale u niego to było tak, że jak miał rzuty to i tak miał niedowłady , ale brał zastrzyki i pomagało, był sprawny całe życie, jak zmarł to nawet nie na SM tylko na zawał w wieku 60 paru lat. Moja mama non stop mi powtarzała, że od razu by poznała jakbym miał SM, bo pracuje z takimi pacjentami. Pamiętam jak jechałem na gastroskopie po drodze na wózku wiozła pielęgniarka dziewczynę z SM, a ona taka pełna życia zaczęła mnie pocieszać, bo widziała, że się stresuje i bardzo sympatyczna pacjentka z oddziału na którym moja mama pracuje bardzo lubi moją mamę. Ja sam nie wiem, no ta ociężałość , reakcja na ciepło mnie przeraża, przez to nie mogę ćwiczyć , funkcjonować itp :/

 

-- 29 lis 2014, 19:03 --

 

nefertismnie na forum tarczycy wystraszyli, ze jak mialem prawidlowe ich zdaniem wyniki ( prawie przekraczalo ft4 i ft3 norme ) to napewno mam inna chorobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, nie jestem tu nowa, co jakiś czas piszę jak mnie dopada nerwica. Miałam chyba wszystkie opisane przez was objawy i choroby, wiele razy to forum mi bardzo pomogło i uspokoiło, ale teraz to jest coś strasznego. Niecałe trzy tygodnie temu moja córka uderzyła się w przedszkolu w paszkę o rurkę od stolika. Na ścięgnie tu bliżej pleców od razu w ten sam dzień utworzyło się małe podłużne zgrubienie i mówiła że ta pacha ją boli. Po tygodniu poszłam do chirurga zrobił usg i powiedział że to krwiak, że pod nim utworzyła się jakaś torebka kazał smarować żelem Lioton 1000 i ma przejść w ciągu dwóch tygodni. I te dwa tygodnie miną w środę a to zgrubienie jakie było takie jest. Wmówiłam sobie jakiegoś mięczaka tkanek miękkich (nie wiem czy dobrze napisałam). STRES i jeszcze raz STRES. Wiecie co gdy objawy chorobowe dotyczą nas to jeszcze nie jest tak żle, ale gdy chodzi o dziecko - coś strasznego. Jeszcze nigdy się tak nie bałam. Może wiecie coś na temat tych krwiaków, niby krwiaka na usg nie można pomylić z czymś innym, ale on powiedział że na 99% to krwiak a 1% to są wszelkie pomyłki medyczne i dziwne zbiegi okoliczności. Boję się jak jeszcze nigdy. Wkręcam sobie w ogóle, że on nie wszystko mi powiedział, że coś ukrył. Dodam że ona nie miała tam żadnego sińca tylko mówiła że się uderzyła i że ją boli. Po jakimś tygodniu ją to przestało boleć. Czy to możliwe że krwiak utrzymuje się tak długo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefertismnie na forum tarczycy wystraszyli, ze jak mialem prawidlowe ich zdaniem wyniki ( prawie przekraczalo ft4 i ft3 norme ) to napewno mam inna chorobe.

No masz... nerwicę :P

To na 100% natomiast ja na tarczyce mialem sie leczyc jak mialem 10 lat nie chcialem, i potem to juz fakt wszystkie objawy drezenie rak od kiedy pamietam, potliwosc nadmiera, meczliwosc. To mi towarzy od najmlodszych lat, nawet jak bylem ostoja spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nefertis z tego co piszesz to masz chyba z tym doświadczenie moje wyniki były takie:

TSH 1,62 ulU/ml norma od 0,279 0 4,200 - lekarka podkreśliła wynik długopisem

FT4 20,12 pmol/l norma 22,00

FT3 6,22 pmol/l norma 6,80

Lekarka mówi, że to są jednostki bliskie granicy, więc może być nadczynność, bo TSH jest niskie, choć normie, ale reszta jest prawie bliska końcowej granicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sinister, troche mało danych, bo nie masz zbadanych przeciwciał i nie masz USG

ja mam takie wyniki:

TSH 2,30 (0,27-4,20)

FT3 4,15 (3,90-6,70)

FT4 14,55 (11,5-21,0)

 

mam hashimoto a wyniki niby w normie, wiem, ze mam za niskie ft3 w stosunku do ft4 czyli tak jak Ty

Za niskie ft3 oznacza złe samopoczucie, tak mi powiedział prof.

zrób sobie ATPO, ATG, TRAB - to też pokaże czy masz nadczynność czy niedoczynność. Ale kluczowe będzie USG.

Niech rodzinna da Ci skierowanie, powiedz, że w rodzinie masz wiele przypadków chorób tarczycy i już.

 

-- 29 lis 2014, 21:59 --

 

Cześć, nie jestem tu nowa, co jakiś czas piszę jak mnie dopada nerwica. Miałam chyba wszystkie opisane przez was objawy i choroby, wiele razy to forum mi bardzo pomogło i uspokoiło, ale teraz to jest coś strasznego. Niecałe trzy tygodnie temu moja córka uderzyła się w przedszkolu w paszkę o rurkę od stolika. Na ścięgnie tu bliżej pleców od razu w ten sam dzień utworzyło się małe podo przestało boleć. Czy to możliwe że krwiak utrzymuje się tak długo???

 

bmm wiem, ze lęk o dziecko jest bardzo trudny i ma inna formę niż o siebie samego. Wiem cos o tym, moja córka miała podejrzenie alergii i była cała w plamach, juz wyobrażałam sobie, ze dostanie astmy i sie udusi na moich oczach.

Ale do rzeczy, myslę, ze ma po prostu krwiaka wewnętrznego, nie martw się, zejdzie na 100%. Byłaś u lekarza, bądź spokojna.. Smaruj żelem, idz do lekarza po miesiącu jesli nie zejdzie, ale jestem pewna, ze to nie jest to o czym myslisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×