Skocz do zawartości
Nerwica.com

KARBAMAZEPINA (Amizepin, Finlepsin, Neurotop retard, Tegretol, Tegratol CR)


Michal78

Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      9
    • Zaszkodziła
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Kwetiapinę biorę w coraz większych dawkach i dla mnie to bardziej lek na tłumienie hipomanii niż stabilizator. Poza tym, tak jak mówiłem, potrzebuję sedatywnego leku na wyciszenie lęków, a ponoć często tu znajduje zastosowanie gabapentyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po karbie mam mega biegunkę. Pół godziny , nawet nie i siedzę na klozecie. Jak wezmę na noc, to rano jest to samo. Masakra. Moja wątroba nie wytrzymuje. Odstawiłem dzisiaj to gówno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jednym piwku przy dawce 900/doba mi nic nie bylo. Wiecej nie probowalem bo nawet nie mialem ochoty. Chyba ten lek hamuje ochote na alkohol. Oczywiscie zaznaczam ze nie polecam laczenia lekow z alkoholem a moja reakcja byla indywidualna i moze sie roznic od reakcji innych osob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio w ogóle nie mogę pić, nawet po małym piwie, robię się tak agresywna, że za każdym razem kończyło się awanturą ze współbiesiadnikami.

Biorę tylko 100mg sertraliny, więc nie wiem o co kaman,

 

Asmo, widzę, że bierzesz też Clonazepam, on strasznie nasila działanie alko, więc nie polecam łączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów. Mam Tegretol 200mg i 400mg o przedłużonym uwalnianiu. Mam też karbę 200mg (Amizepin) o tradycyjnym uwalnianiu. No i jak to brać? Myślałem nad tym, by brać 200mg normalnego na noc (wspomoże sen) a 400mg na dzień, tego o przedłużonym uwalnianiu, by nie muliło za bardzo. Chyba na razie ogółem wystarczy 600mg na dobę. Tylko pytanie, czy dobrze ustaliłem to dawkowanie. Wiadomo, że lekarze swoje mówią, a pacjent powinien dawkować jak mu wygodniej i tak, by się czuł dobrze.

Asmo, jak Ty dawkujesz i czy masz Tegretol CR czy karbę w wersji tradycyjnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian , 600 mg na początek to chyba trochę za dużo ( jak na moje oko ) . Wystarczyłoby rano i wieczorem po 200mg CR .

Ten polski Amizepin to gorsze ( moim zdaniem ) wydanie tego leku . Jest jeszcze Nuetrop czy Neurotop i ten wydaje mi się najbardziej trafionym . I lepiej nie mieszaj ze sobą tego leku roznych firm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Neurotop, chyba na dodatek to darmowy lek w ChAD. Spróbuję tak jak mówisz, chcę brać możliwie niską dawkę. Ale to dopiero za miesiąc i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co to tylko moje spekulacje, odnośnie karby. Leży sobie i czeka, gdyby (odpukać) coś się schrzaniło. Niestety nie mogę zakładać, że cały czas będzie stabilnie, F31 mówi samo za siebie. Fakt, że obniża stężenie, ale biorę duże dawki kwety i lamo. No nic, na razie nie ma co gdybać, za dwa miesiące ocenię, czy potrzebuję czegoś więcej. Chciałbym po cichu liczyć, że to co biorę wystarczy. Niestety specyfika choroby nauczyła mnie, żeby nie nastawiać się ani pozytywnie ani negatywnie. Pozytywne nastawienie może mnie zawieźć, a negatywnym mogę sobie zaszkodzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch, fakt niczego nie można być pewnym, dlatego doraźnie benzo jest u mnie kołem ratunkowym, z którego korzystam na szczęście bardzo rzadko. Uruchomienie tego arsenału zapala mi od razu czerwoną lampkę :"halo, coś jest nie tak..." Póki co nie dokładaj karby, a jeśli ...odpukać...to możesz zawsze wrócić do np 10mg paro albo spróbować karby ale to już prędzej bym dał szansę na dłużej gabapentynie

elfrid, a jak Ty się czujesz na samej kwecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, wierz mi lub nie, ale strułem się jedną tabletką gaby tak, że całą noc mną poniewierało ;) Może trudno uwierzyć, ale wiem, że to wina właśnie tego leku. Nie mogłem zasnąć, łyknąłem gabę i zaczął się horror ;) I to by było na tyle mojej przygody z gabą, dam lekarzowi resztę opakowania przy następnej wizycie. O SSRI nie ma mowy, z dnia na dzień bez leków z tej grupy czuję się coraz lepiej i niech tak zostanie. Jakby co, mam w apteczce karbamazepinę, ale chcę dać duetowi z mojego podpisu 1-2 miesiące, więc karby nie ruszam póki co. Jak zapali się ta czerwona lampka o której mówisz, to szufladę otworzę ;) Na razie o tym nie myślę. Co ma być, to się stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mój mały synek bierze neurotop na padaczke od niedawna, gorączkuje..czy ktos sie spotkal z takim działaniem ubocznym? czy jednak przyczyna lezy gdzies indziej

 

-- 08 maja 2014, 20:38 --

 

Witam,mój mały synek bierze neurotop na padaczke od niedawna, gorączkuje..czy ktos sie spotkal z takim działaniem ubocznym? czy jednak przyczyna lezy gdzies indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, moja energia na antydepresantach jest sztuczna i jałowa. Przypomina bardziej akatyzję niż motywację. Ale co człowiek to inna reakcja, mnie zwiększanie serotoniny nie służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, ja liczyłem na to samo. Dzisiaj jestem jak baba, szedłem przez miasto i miałem ochotę ryczeć jak dziecko, nie wiem czemu. Faktycznie, lepsza pusta energia niż żadna. Najbardziej stały nastrój miałem na mirtazapinie, jeśli będę miał zażywać jakieś antydepy, to właśnie ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×