Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Nie to, że znam się na anatomii, absolutnie, ale 3 cm to jeszcze odbyt jest, a polipy się w samym jelicie grubym robią... Zresztą, jak polip, to go usuną i będzie po herbacie. A skoro boisz się, ze go przeoczą, to im o nim wspomnij. Tam to sięgną i bez rury :) I tak podziwiam odwagę, że się zapisałaś i że cierpliwie czekasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amba, nie jesteś sama z tymi rakami. :)

 

Ja też teraz widzę u siebie mięsaka na piszczelach, na łydce, raka skóry, odbyt pewnie też niedługo przyjdzie (bo hemoroidy od ciąży, strasznie mnie to cholerstwo męczy), także rozumiem Cię i wiem, co czujesz. Mój ojciec zmarł też na raka 2 lata temu i od tamtego momentu zaczęły się jazdy z wszechobecnymi nowotworami. Na razie udało mi się "wyjść" z chłoniaka i raka ust, zobaczymy, co będzie dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Księżniczko, tego nie wiedziałam... To czego tak jęczą z tą kolonoskopią? :) Jakby to było remedium na wszystko...

 

Aga, jak się zastanowić - zawsze miałam bujną wyobraźnię i nigdy nie lubiłam lekarzy. Ale bez przesady. Kiedy mój brat nagle zachorował, lekarze 3 miesiące nie mogli znaleźć nic nieprawidłowego, po czym nagle oświadczyli, że ma agresywnego chłoniaka, ale kolejne dwa miesiące nie potrafili ustalić jakiego. Potem w przeciągu miesiąca "zabili go" chemią, bo ktoś się w zasadzie pomylił i dali mu do tego dwa razy za dużo sterydów, na które prawdopodobnie był uczulony. Wtedy mi odbiło. Nie tylko dlatego, że byłam przywiązana do brata, ale także dlatego, że jeden z panów doktorów oświadczył, że powinnam się pilnować, bo to dziedziczne. Czemu tego konowała posłuchałam nie wiem. Chłoniaki rzadko bywają dziedziczne. Jak mówiłam to długa historia, ale ja nie jestem pewna już teraz czy on w ogóle tego raka miał. Codziennie z jakiegoś raka wychodzę :) Ale nazajutrz wpadam w następnego. Fakt, że nie mam tego zawsze. To przychodzi i odchodzi. Całe szczęście :)

 

-- 06 kwi 2014, 22:28 --

 

Amba, no to ja mam podobnie - boje sie roznych chorob, ciagle cos mi dolega, ale od lekarzy stronie jak moge. W sumie chdoze raz na kilka lat, i zadnych badan nie robie bo sie boje :shock:

 

W dorosłym życiu (a dorosła jestem od ćwierćwiecza) byłam u lekarzy może z 5 - 6 razy i to chyba jak faktycznie miałam problem, to mnie pociesza, może potrafię podświadomie odróżnić problem prawdziwy od urojonego :) Nie licząc laryngologów, bo czasami miewam zapalenie ucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 cm mialo byc oczywiscie, nie 1 ....:P

Ja czekam az moi dziadkowie wyjada, to zrodlo wiekszosci moich problemow ;P.... oby do maja....

 

-- 06 kwi 2014, 21:43 --

 

Amba, ja mam po lewej stornie ciala wszystkie wezly chlonne powieksozne :((( od 1.1 do 1.5 cm :( i nikt sie tmy nie interesuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dzisiaj zastanawiałam nad tym, jak nerwica i hipochondria negatywnie wpłynęły na moje życie. Zachowuję się jak wariatka, mam momenty że boję się wychodzić z domu albo nawet wstać z łóżka, mam obsesyjne myśli o śmierci i raku, każde strzyknięcie doprowadza mnie do histerii, jestem przekonana że to zwiastun śmiertelnej choroby.

 

Co ja z siebie zrobiłam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej, ze na to nie ma lekarstwa. Psychiatra? A co on moze poza psychotropami? Chodzic po lekarzach i sie badac bez powodu? To tylko nakreci spirale. Jedynym wyjsciem to zajmujace hobby albo intensywna praca. W okresach, kiedy mam nawal obowiazkow, jakos nic mi nie dolega.

Zapomnialam o moim najwiekszym wyczynie ostatnimi czasy. Zasypiajac odkrylam u siebie wszelkie objawy raka szyjki macicy. Rozbudzilam sie z tej paniki, prawie sie rozplakalam, zaczelam ukladac bliskim zycie po mojej smierci, kiedy nagle sobie przypomnialam, ze jestem po histerektomii. Wtedy powiedzialam dosc. Starczylo mi tego dosc na dwa dni.

 

Ńie czytalam historii pana od raka z nogami, ale wyglada mi jak cos, co czesto mowil moj tata: "bedzie wojna, bo cukier jest w sklepach, a przed wojna tez byl" :)

Co przypomina mi rowniez, ze moj tata usmiercil sie przeczuleniem na punkcie swojego zdrowia. Byl dosc wiekowy, mial 76 lat, byl ciezko chory, mial problemy z miazdzyca i krazeniem, ale dwoch jego lekarzy, niezaleznie od siebie stwierdzilo, ze mogl jeszcze pozyc, gdyby calego swojego zycia przez ostatni rok nie spedzal na wsluchiwaniu sie czy cos mu nie sie nie zatrzymuje, nie blokuje i nie wysiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka kochani:))

 

aga szykuj sie w tym tyg do porodu kochana i push push:)))bedzie got...i z calego serca ci zycze aby milosc do dziecka tak cie pochlonela abys nie potrzebowala psychoterapii lekow....abys zapomniala o tym cholerstwie ale nie o nas;))

jestem mama i najbardziej mi szkoda mojego kochanego synka....ze wyczuwa moje nastroje ze nie moge mi dac w 100% jak kiedys((:to mnie doluje..... :why::why:

 

Amba ales mnie nastraszyla tym chlonniakiem ja od 8mcy to przerabiam....ehh..i ciagly lek ziarnica chlonniak...6 razy juz morfologia z 5razy usg j.brzusznej..rtg klatki..itd....usg wezlow...pani radiolog sie jeden nie podobal...ale 4razy wizyty u onkologa on twierdzi ze jest ok...ze cieprie na kancerofobie od...

teraz jestem na etapie raka dupy!!:)bo kluje pod zebrami raz tu raz tu...do tego hemoroid...a nigdy nie mialam(((:

 

nie mam juz sil((:juz mi wstyd chodzi tu do lek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

księżniczka, a gdzie Cię kleszcz ukąsił?

 

 

Nigdzie, nie bylam ukaszona przez kleszcza.... raz widzialm go pod kolanem ale jeszcze lazil.

 

-- 07 kwi 2014, 09:12 --

 

A co z tym dretwieniem nog :(? mozliwe ze w mam tak CH**e lozko ze moim konczyna sie to nie podoba bo kregoslup cierpi ? albo taka juz krzywa jestem ? jak biore gleboki oddech to klata troche napieprza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×