Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

aga... ja sie urodzilam 9 dni po terminie xD hahahahahahahhaha mialam zielone stopy od wod plodowych :D filoetowy jezyk i zolty nos xD hahahhahahahahaha <3

 

Kuźwa co za smoki, ze gryza i se leza gdzies :((((( a ja tyle pot ych lasach.... ;/ ja pierdziule

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

księżniczka, nie przerażaj mnie że mam tak długo czekać :D mam nadzieję, że wcześniej to się rozwiąże. Dzisiaj nawet mój men kupił mi herbatkę z liści malin na skurcze, zobaczymy, czy pomoże :D

 

A co do kleszczy to wystarczy do lasu używać preparaty odstraszające i po kłopocie ;) dzięki nim jeszcze nie mam borelki ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde wczoraj czytalam fajny artykul na blogu o boleriozie i badaniach na nią. Ale niestety dzis nie dziala, jak ruszy to wkleje :)

 

A ja w nocy spac nie moglam, bo wczoraj wieczorem z szefem gadalam i znow sie do wszystkiego przyczepial. No i potem natlok mysli w nocy, i dzis jestem nie przytomna. Wiec pomyslalam, ze pierd...le, i nie ide do pracy :D hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwieje mnie dzisiaj... -,- Dziwne uczucie... Nie lubię go bardzo.

 

Nawiasem mówiąc, dołączyłam dziś do grona potencjalnych dawców szpiku ;) Nie wiem, czy dobrze robię dla swojego zdrowia, swojego spokoju... Ale w sumie... Chyba nic złego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!

Długo mnie tu nie było- żadnych lęków, ataków paniki po 2 miesiącach z citalem- polecam :)

Niestety dziś odebrałam wyniki krwi i już mnie łapie duszność i myślę o tym, że w każdej chwili mogę umrzeć. Od ponad miesiąca jestem chora... najpierw kaszel, potem okazało się, że zapalenie płuc itp. Jestem aktualnie na 4 antybiotyku a OB i CRP mnie przerażają.. OB 2 tygodnie temu miałam 45, dziś mam 50 (norma do 15) a CRP miałam 11.7, dziś mam 29,5 ! (norma do 5). Pozostałe wyniki w normie. Bardzo się martwię i wariuję... spotkał się ktoś z podobną sytuacją? Dodatkowo, mimo niskiej temp. 35-36 często mam fale gorąca i poci mi się twarz, cała oblewam się takimi potami.. nie wiem już, co mi jest :( przed chorobą wyniki i ob miałam w normie..

pomocy!:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga9115, fundacja DKMS przeprowadza rejestrację bezpłatnie ;) Są organizowane akcje, kiedy można się zapisać, trwa to chwilę i nic nie kosztuje :)

Ogólnie trochę się obawiam, że sam fakt wpisania się jakoś pomiesza mi myśli i nie pomoże moim lękom, ale z drugiej strony... Taka świadomość, że prawdopodobieństwo małe... No to nie powinno być aż takiego problemu ;) Pewnie po czasie całkiem zapomnę o tym, że się wpisałam i tylko wróci, jeśli pojawi się temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ponieważ kleszcz nie jest w stanie zarazić człowieka krętkami przez 12 do 24 godzin po ukąszeniu, jak najszybsze usunięcie kleszcza jest skuteczną metodą zapobiegawczą. "

 

" Często zdarza się bowiem sytuacja, że pacjenci skarżą się na niezbyt charakterystyczne dolegliwości (zmęczenie, bóle), lekarze zlecają badania przeciw boreliozie i ciach — wynik jest dodatni. Nie ze względu jednak na to, że pacjent jest faktycznie zakażony, a ze względu na niską specyficzność testów. Innymi słowy — istnieje bardzo duże ryzyko wyników fałszywie dodatnich. Ponadto lekarze i pacjenci powinni zdawać sobie sprawę, że nawet jeśli test wychodzi dodatnio, nie musi to oznaczać, że właśnie borelioza odpowiedzialna jest za objawy choroby; co więcej, pacjent mógł być kiedyś zakażony, stąd pozytywny wynik badania, ale jego obecny stan nie ma nic wspólnego z boreliozą. W przypadku tej choroby bowiem przeciwciała klas IgM i IgG mogą utrzymywać się latami w organizmie.Nie mówiąc już o tym, że u mieszkańców terenów endemicznych ma prawo występować pewien poziom przeciwciał we krwi, nawet u tych osób, które nigdy nie miały śladów zakażenia. Podsumowując, testy przeciw boreliozie nie powinny być stosowane u pacjentów z niespecyficznymi objawami i którzy nie mieli szansy na zakażenie."

 

-- 09 kwi 2014, 16:23 --

 

W ogole ciekawy tekst o boleriozie: http://blogdebart.pl/2014/01/04/wkreceni-w-borelioze/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma CRP 44....więc o wiele więcej niż ty niby mam zatoki chore , pęcherz do leczenia i jajnik zapalny ..ale czy od tego takie dużo może być..węzeł mnie boli pod żuchwą..baaa całą żuchwa mnie boli ;/;/;/;/ Też zalewa mnie pot nie raz dziś znowu nogi bolą i kolana..w ogóle nogi mam siwe często ???? macie tak czy ja już po po prostu się kończę...kończyny zimne , standardowo słaba i drżą mięśnie . Inne wyniki wszystkie dobre czekam Na ANA ale to trzeba tydzień ....i cytologia jeszcze która spędza mi sen z powiek super;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co. Zaden pueprzyk tylko kleszcz. Male gowno 1-2 mm max. Tyle ze zdechly mi siedzial w skorze. Lekarka na pomocy doraznej mi wyciagnela. Calefo z nozkami.Rodzinny wczoraj nie byl pewien co to. Bo zero zaczerwienienia.nic...cala rodzina soe kurde ze mnie smiala ze to pieprzyk.

 

-- 09 kwi 2014, 19:47 --

 

Mam madzueje ze niczym nie nie zarazil. Za kilka miechow i tak zrobie sobie test na borelke bo mi troche kasy wpadlo. Bo dziwne onjawy mialam juz wczesniej. Mam nadzieje ze wszystki ok i nie bde musiala brac zadnych antybiotykow. Jakny co niec mi placa za nie jak sa tecy madrzy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, kurde w koncu. Ale oczywiscie poinformowalam rodzinke a oni ze sciemniam i specjalnie tak mowie. Cholera do bledu.nie potrafia sie przyznac.

Prakseda, wiem. Najgorsze jest to ze ja go ogladalam pod lupa i na zdjeciu w telefonie w powiekszeniu i do konca nie bylam pewna co to. Cala ridzinka 6 osobowa to samo. I lekarka dzisiaj jak go na tym zjeciu widziala to tez nie byla pewna i wyciagala na czuja...Zaluje ze poszlam tak pozno bo sie im dalam przekabacic i chcialam isc do dermatologa ze mi jakis nowy pieprzyk wyszedl a wizyte umowilam dopiero za tydzien. Czaicie jakbym poszla do derm i jej powiedziala zeby mi sprawdzila po dermoskopem bo mi pieprzyk now wylazl a ta patrzy przerazona a tam jakis stwor!!! :pirate: kurde masakra jak z tym trzeba uwazac. Dojladnie bedzie sie trzeba ogladac po kazdym wyjsciu na zewnatrz. Ja naewet do lasu praktycznie nie wlazilam!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej kobity:)zrobilam 2 test na krew utajona i nic nie ma czysto:)))chwala;))

wynik cytologii tez przyszedl ok:)))soo happyy:)

dzis swedzi mnie skora...wrrr...

wcz bylam u dietetyczki i za 2 tyg odbieram diete w zwiazku z moja IO...jestem podjarana bo mega konkretna babka..z ogromna wiedza:)

kazala

mi powili odsawiac antydepre..bo przez nie 6kg przytylam((:jutro ide kupic wit d w sprayu..bede se do buzki raz dzinie psikac..ponoc podnosi poziom serotoniny...i nam lepiej;))

 

ksiezniczkana bolerioz esie nie umiera spokojnie!!!moja tesciowa 12lat chodzila z gownem...mialam 2parazliwe twarzy mikrowylew...i wyszla z tego dzieki Bogu..ale 2tyg w szptalu w nia kroplowy walili...a czemu nie zrobisz testu na bolerke??nie chce ci dac lek czy jak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ksiezniczka no wiem ze rodzinny:)ja w pl robilam wszystko prywat bo ubezp nie mam..mialam wszystkie objawy pasujace do bolerki nawet paraliz jednostronny twarzy...a test wyszedl ujemy..hmmm..

 

a lekarz mowi tak moj endokryn ze odkad wywiesila platkat z bolerka na poczekalni wszyscy 1 co jak wchodza mowia ze maja bolerke bo im wszystkie objawy pasuja:)))

 

jak dzis u was??u mnie z rana kiepsko znow swedzi skora.....i jakas zamulona jestem....(((:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się dziś w miare dobrze czuję:) Oby cały dzień tak było.

Ale wczoraj bez benzo się nie obyło. Ale do rodzinnego ide w przyszłym tygodniu, żeby mi hydroksyzynę zapisał bo na benzo nie mogę 2 miesiąca jechać za bardzo. C prawwda nie biorę codziennie ale coraz częściej.

nawet paraliz jednostronny twarzy

 

Ja w zeszłym roku we wrześniu bodajże miałam okres paraliżu twarzy, najpierw lewej strony pźxniej prawej. Siedziałam w pracy i czułam, ze nie mogę ruszać szczęka. I przeszło nagle samo a trzymało mnie chyba z miesiąc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja po wizycie u laryngologa :D wszystko zakonczone i powiedizla mi ze dozobaczenia NIE w gabinecie :D... wychodze... z gabinetu a baba taka stara do mnie " ma Pani raka ? bo krwi Pani nie badlai bo slyszlam co doktor mowi" ... uraczylam ja soczystym spierdalaj i ze nawe podsluchuje kiepsko bo 2 rayz pobierlai mi krew i zegnam" xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×