Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jestem na dawkach jak w podpisie. Wenle biorę od miesiąca, a ostatnie 4 dni na dawce 300mg. Czuję się coraz gorzej. Dziś rano wstałem, obudziłem się spięty jak żarówka na choince w Boże Narodzenie, wstałem, wziąłem 300mg wenli i zabrałem psa na spacer. Po powrocie biegunka, 3 x zaliczyłem klozet. Pomyślałem , że to grypa jelitowa lub uboki wenli. Po południu minęło. Mogłem już normalnie jeść. Kręci mi się w głowie, jestem wciąż zmęczony noi doszła biegunka, a poprawy stanu psychicznego jak nie widać tak nie widać. Nic mi się nie chce. Myślałem , że przy takim miksie będę w euforii, a tu klops. NIC - szara rzeczywistość. Ludzie mnie drażnią, na klatce schodowej nie chce mi się nikomu mówić dzień dobry, wręcz zmuszam się do tego. Mam wrażenie, że do psa zrobiłem się jakiś oziębły.

Podjąć decyzję w jakiejś kwestii jest niemożliwe.

 

Co mi jest? Leków jest za dużo czy po prostu nie działają??? Plus jest tylko taki, że od kilku dni nie chce mi się płakać rano przed wyjściem do pracy- Tak jest od 6 dni.

 

Miał ktoś z Was podobnie???

 

Napiszcie coś proszę, bo czuję się mega samotny z tym wszystkim. A właściwie nie czuję się. Po prostu jestem ze wszystkim sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam gdzieś 6-7 miesięcy dawkę 225mg, odstawiałam ok 2 m-cy.

 

1. 150mg przez 2tyg

2. 75mg przez kolejne 2tyg

3 ok 37,5mg przez 2tyg

4 ok 18,75mg przez 1,5tyg

5 ok 9,4mg przez ok 1-1,5tyg i wsio koniec

 

tam, gdzie pisałam ok, tzn, że odsypywałam z kapsułki - świetnie się do tego nadaje symfaxin, bo kapsułka z jednej strony jest zupełnie przezroczysta. Nie mniej jednak jak ma się psychiatrę, z którym się współpracuje, to gotowe kapsułki 37,5mg są dostępne w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny, zdecydowanie lepiej, nawet tętno zaczyna mi powoli spadać :yeah: i lęku odczuwam coraz mniej :yeah: (bo to, też paradoksalnie był problem, który wywołał ten "lek" ) Także jest nadzieja, że mózg za jakiś czas zapomni, że brał to świństwo i wszystko się w końcu unormuje, do stanu z przed brania tego "leku" :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To swietnie. Bedziesz jedna z nielicznych osob ktora się od tego uwolniła. Sama widzisz po ile ludzie tutaj biorą leki. Sprobuje podobnie jak ty, tylko o polowe mniej będę schodzil. Akurat anafranil ma takie same dawki jak velafax. Coż za zbieg okoliczności;)

 

-- 02 kwi 2014, 18:55 --

 

To swietnie. Bedziesz jedna z nielicznych osob ktora się od tego uwolniła. Sama widzisz po ile ludzie tutaj biorą leki. Sprobuje podobnie jak ty, tylko o polowe mniej będę schodzil. Akurat anafranil ma takie same dawki jak velafax. Coż za zbieg okoliczności;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

littentree, A oprócz leków coś robisz z życiem? Masz chyba za mocny koktajl. Po co aż tyle tego? Jesteś w tak paskudnym stanie?

 

 

Hej,

 

Zszedłem dzisiaj na 150mg Wenli , a jutro w cholerę odstawiam. Zostawiam 100mg Amitryptyliny i wchodzę spowrotem na paroksetynę. Zdecydowanie za dużo było noradrenaliny. Jeszcze trochę i bym komuś przypier.... :)

 

-- 02 kwi 2014, 20:25 --

 

littentree, A oprócz leków coś robisz z życiem? Masz chyba za mocny koktajl. Po co aż tyle tego? Jesteś w tak paskudnym stanie?

 

 

O co konkretnie pytasz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze napisz cos litrentre o tej amilitryptylinie. Czy dziala na lęki, fobie spoleczną, oczywiście pod warunkiem ze się z tym zmagasz. Ja tez na wenli malo sie nie pobiłem kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny,

 

trudno powiedziać jak działa sama amitryptylina, bo nigdy jej samej nie zażywałem. Jutro będę wiedział, bo mam zamiar wziąć ją dziś na noc i jutro od rana nic, ew. paroksetyna, ale chce zobaczyć jak będzie po samej amitryptylinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny, gdybyś miał takie objawy na antydepresantach jak ja, też byś odstawiał. Ja absolutnie nie odczułam żadnej poprawy, a wręcz pogorszenie, branie tych leków to był mój najgorszy okres w życiu, rok koszmaru i piekła. Plus jaki jedynie znalazłam jest taki, że naprawdę doceniam to co działo się przed braniem tych leków i obecnie moim największym marzeniem jest, aby wszystko wróciło do stanu z przed połknięcia pierwszej tabletki i mam nadzieję, że to się ziści :105:

 

 

*po za tym warto zaznaczyć, że nadal łykam małą dawkę mirty - z której również schodzę, ale stopniowo i wolniej niż wenli, ze względu na to, że była ona po pierwsze "pomostem" ułatwiającym odstawienie wenli, a po drugie akurat mirta powoduje u mnie najmniej problemów ale teraz w kwietniu według mojej rozpiski z niej schodzę i mój mózg będzie w końcu totalnie wolny od psychotropów :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

littentree, Pytam o psychoterapię. Nie będziesz przecież całe życie brał leków. Musisz pozbyć się konfliktów wewnętrznych, a nie uśmierzać ból lekami. Szkoda życia. Leki Cię nie wyleczą.

 

 

Chester,

 

Nie brałbym ich gdybym nie musiał - to oczywiste. Depresja endogenna z nerwicą lękową. Wujek google wszystko Ci powie.

 

A ty na co się leczysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam pytanie,

czy jest możliwość ,że velafax wywołuje senność, ciągłe zmęczenie ? to podobno lek pobudzający..

 

a ile bierzesz juz Wenle? bo ja przez pierwsze dwa tygodnie spalam jak dziecko po niej calymi dniami :lol: mnie to bylo na reke, bo w koncu sie wyspalam za wszystkie czasy ;) aktywnosc przyszla stopniowo z czasem, tak ze czekaj cierpliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzę i też sądze że jest lepiej. Teraz jestem na etapie odstawiania anafranilu. Czuje że moge to zrobić, ze wszystko zależy ode mnie. I tak leki za mnie nie wyjdą do ludzi. Chodzę , staram sie usilnie rozkminiac to wszystko. I może być dobrze. Chodż jeszcz chce sie przełamać do tego żeby nawiązywać nowe znajomości, wyjść do ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×