Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

monika1984

Wstrzymaj się z podniesieniem dawki, dopóki skutki uboczne przejdą, bo biorąc więcej możesz zrazić się do leczenia. Niech organizm przyzwyczai się do tej dawki i wtedy wejdź na większą.

W moi przypadku na połowie dawki nie było żadnych skutków ubocznych, ani żadnego działania. Dopiero poczułem, że to nie cukierki jak wskoczyłem na całą tabletkę. Inny lek, ale zasada taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monika1984, Ja bym zwiększył dawkę. 37,5 to nie jest dawka terapeutyczna. Nie powinnaś odczuć dużo większych uboków na 75, natomiast efekt terapeutyczny na pewno będzie szybciej.

z poprzedniego linku ktorego tu wklejalem wynika ze moze juz byc dawką terapeutyczną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek leki mają nam uświadomić, że nasza sytuacja nie jest taka zła, bo zawsze może być gorzej :)

Jak już przyjmiesz to do wiadomości to coś tam zaczną działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja w tej swojej depresji nie miałam aż takich stanów lękowych jak teraz. Zrobiło się duuużo gorzej. Dziś już dwa Zomireny sr 0,5 poszły w ruch. Jak się nie wykończę to będzie dobrze. Mam pytanko. Wszyscy tu piszecie o tych ok 2 tygodniach nim antydepresanty zaczną działać. Mam to liczyć od tej mniejszej dawki czy tej zwiększonej? Bo nie dopytałam lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monika1984, ja miałam stany lękowe na wenli, można powiedzieć, że od samego początku do końca jej brania, wraz z czasem się stopniowo nasilały wraz ze zwiększaniem dawki (ostatecznie brałam 225mg). W największym nasileniu na wenli bałam się ludzi na ulicy, a nawet rozmowy ze znajomymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.. te wszystkie leki warte. Czekam do następnej wizyty u dr. i poproszę o zejście z leku i docelowo rezygnację z leczenia farmakologicznego w ogóle. Poco mam łykać te tablety jak i tak nie ma żadnej poprawy? Czuję się jakbym nic nie brał. Jestem przekonany, że bez prochów bedzie tak samo (czyli źle).

Nic mi ta wenla nie pomaga. Totalny brak chęci do życia.

 

Pewnie dr, zaproponuje zwiększenie dawki aż dojdziemy za pół roku do maxa, potem zmieni lek. I tak aż przerobię wszystkie. Jedyny plus to taki, że o ile wcześniej się nie wychuśtam, to może jakąś rentę wyświruję za leczenie psychiatryczne :-). Ale czy to się opłaca truć się tym g..m za ewentualne 300 zł/ mc? NIE.

 

Żremy ten syf, niszczymy sobie zdrowie a efekty są owszem ... na kontach koncernów farmaceutycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angel ja dziś wzięłam druga dawkę 75mg, lęki nie są większe, ale bez Zomirenu ani rusz. Ja najgorzej czuję się rano, jakby mnie ktoś gonił, popołudniu odpuszcza, a wieczorem to już pełny luz. Wie ktoś czemu się tak dzieje? Zaznaczam, że Zomiren SR biorę rano 0,5 i czasem po kilku godzinach drugi raz jak już nie wyrabiam.

Angel melduj jak tam u Ciebie, leczysz się na depresję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monika1984, Tak, między innymi na depresję, teraz własnie zmieniłam leki bo poprzednie nie pomogły, u mnie jest dobrze z tym lekiem, tak jak pisze, nie mam żadnych uboków. Zomiren też mam ale biorę od biedy, wolę hydroksyzynę dlatego,że zomiren uzależnia i za długo nie można go stosować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Help! Biorę wenfle w dawce 150 od dwoch miesiecy, nie wzielam przez dwa dni proszkow. Dzis w nocy zaczela mi sie migrena-okropny bol glowy, proszki przeciw bolowe nie pomagaja, mdlosci, nawrot lęku, pomimo przyjecia dzis normalnej dawki dalej czuje sie zle. Czy te dwa dni mogly tak wplynac na moj stan?

 

:shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×