Skocz do zawartości
Nerwica.com

[Warszawa] Nasza Stolica


Don Pablo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy w odpowiednim wątku pisze ale moze dobra duszyczka mi odpowie.

Moj ex TZ przebywa w szpitalu w Warszawie na ul.Sobieskiego 9 na oddziale chyba f7. nie widziałam sie z nim prawie pól roku, chciałabym zrobić mu niespodziankę i go odwiedzić.

Może orientujecie się w jakich godzinach i dniach można odwiedzać pacjentów. Przez dwa dni próbowałam dodzwonić sie na oddział, nikt nie raczył odebrać telefonu a na stronie internetowej szpitala nie ma słowa kiedy można odwiedzać chorych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POSZUKUJE OSÓB W WARSZAWIE, MAJĄCYCH PROBLEM Z LĘKIEM I STRACHEM etc. I CHCĄ SPOTYKAĆ SIĘ W GRUPIE SAMOPOMOCY

 

Jetem osobą, która po wielu latach uporała się w znaczącym stopniu ze swoim problemem i to w stosunkowo krótkim czasie (ale nie będę się tutaj rozpisywać o szczegółach mojej historii ;) ). Na chwilę obecną pragnę wyjść poza autoterapię i stworzyć grupę samopomocową aby pogłębić jeszcze bardziej efekty, które udało mi się uzyskać.

 

Metoda na która wreszcie trafiłam po wielu latach (nieskutecznych terapii w gabinetach psychologicznych) została opisana w książce "Pokonać Lęki i Fobie" J. Bemis i A. Barrada. Polecam ją wszystkim osobom zmagającym się ze stresem, niezależnie od jego pochodzenia. Książka jest bazą na kanwie której będą prowadzone spotkania i zapoznanie się z jej lekturą będzie warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w spotkaniach (Opis funkcjonowania i przebiegu takiego spotkania opisany jest również w tejże książce). Chodzi o to abyśmy skupili się na konkretnych technikach.

 

Cele grupy:

1) Dodawanie otuchy i wsparcia członkom grupy.

2)Dzielenie się wiedzą na temat STRATEGII ułatwijących opanowanie niepokoju, stresu, napadów paniki lub innych emocji uniemożliwiających normalne funkcjonowanie oraz TECHNIK umozliwiających zaprzestania stosowania uników przed życiem.

3) Niesienie nadziei na powrót do zdrowia.

 

Spotkania: Raz na tydzień

Miejsce: Do ustalenia, wynajęta sala lub prywatne mieszkanie

Płatność: ewentualny koszt wynajmu sali

 

Wybaczcie, że się nie rozpisuję ale myślę że jeżeli do kogoś ma to przemówić to już tak się zadziało.

 

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ! Można się odzywać na prv, będzie chyba najlepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PantaRhei, w jaki sposób przeprowadzisz kwalifikację do grupy? lekarz bardzo uczulał mnie na terapie grupowe, które mogą zaszkodzić, jeśli znajdą się tam osoby, które będą na siebie nawzajem źle działały. w związku z tym, czy szukasz osób o takich samych zaburzeniach, czy o różnych, które łączy lęk? musiałabyś sprecyzować dla kogo ma być ta grupa, bo lęk lękowi nierówny. może i na fobie są odpowiednie techniki, ale na lęk przed ludźmi/odrzuceniem/nawiązywaniem więzi? miałam test MMPI-2 i wyszło mi zaburzenie unikające, w maju idę na terapię, lęk towarzyszy mi odkąd pamiętam, ale coś mi się zdaje, że ta grupa mogłaby mi więcej zaszkodzić niż pomóc. chociaż, z drugiej strony, jeśli grupa powstanie, mogłabym kiedyś przyjść i poznać nowych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Veganka, zapraszam na pierwsze spotkanie jezeli chcesz, we wtorek, takie na luzie gdzie obgadamy szczegóły.

Jezeli czujesz, ze moze Ci zaszkodzic to mozlwie ze masz rację - ja słucham swojego serca.. ale z drugiej strony osoby lękowe mają taki mechanizm w głowie, który wszystko torpedują.. torpedują i to super mocno ...więc musisz sama to wyczuć.

Niestety nie mogę odpwoedziec precyzyjnie na Twoje pytanie bo nie jestem lekarzem.

 

Przede wszystkim polecam zaoptarzyc się w książke, moze pdf jest gdzieś w necie. Zobaczysz czy jest to cos co moze Ci pomóc, czy z Toba rezonuje. Mi pomogło i to bardzo - dodam, ze książka została napisana pod kątem agorafobii głownie, strasznego i mocnego schorzenia lękowego (nie mozesz np zrobic zakupów bo masz mocny odlot lękowy , świat się wali na głowe )ale mimo ze nie cierpie na nia, te porady sa bardzo mocne i pomogły też znajomym borykającymi się ze stresem. Znajomosc tej lektury bedzie tez konieczna do pracy w grupie wsparcia.

 

Na grupie moze sie tez pojawić psycholog , jezeli tak wspolnie zdecydujemy bo chcemy sie czuc bezpiecznie ze sobą.

 

No więc przede wszystkim zajrzyj do książki i jak to czujesz.

Nie bedziemy się na grupie skupiać na historiach choroby tylko na konkretnych sytuacjach w których nie mozemy sobie poradzic i bedziemy sie starali zaradzic temu NARZEDZIAMI w postaci uzytecznych technik.

 

Ja rozumiem swietnie te obawy - czy myslisz, ze mi łatwo jest z takim ogłoszeniem wyjsc do ludzi? Ale stwierdziłam ze skoro takie grupy istnieja i ta lektura również to dokladnie opisuje jak to zrobic to chyba nie taki diabe straszny - zobaczymy :) Najwyzej sie nie uda, zwyczajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na forum aktywny użytkownik moto który chciałby jutro zacząć sezon konkretnym przepałem sprzętu tj.W-wa--Mikolajki lub W-wa--Aleksandrów Łodzki..ewentualnie odważna kobieta chętna załapać się jako plecaczek, wymagane jedynie rozmiar 36/38 korpusu zainteresowanej( tylko w tym rozmiarze posiadam kombi )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PantaRhei, to jednak nie dla mnie, mam bardziej lęk ogólny, pojawiający się nie wiadomo skąd i dlaczego, a nie taki dotyczący konkretnych sytuacji. co do tego torpedowania to oczywiście masz rację, całe moje życie to unikanie wszystkiego, ale spróbuję najpierw tej terapii indywidualnej, skoro już postanowiłam się na nią zapisać. dla mnie najważniejsze jest, że mam wreszcie rzetelną diagnozę popartą testem osobowości i wywiadem z diagnostą, to ogromna różnica bo wcześniej myślałam, że mam zaburzenia schizotypowe, a nie mam. więc chyba wybiorę terapię dostosowaną do mnie, czyli indywidualną. ale książkę z chęcią przeczytam :)

pomysł masz bardzo fajny, popieram inicjatywę i gratuluję odwagi i samozaparcia :) i trzymam kciuki, żeby się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na forum aktywny użytkownik moto który chciałby jutro zacząć sezon konkretnym przepałem sprzętu tj.W-wa--Mikolajki lub W-wa--Aleksandrów Łodzki..ewentualnie odważna kobieta chętna załapać się jako plecaczek, wymagane jedynie rozmiar 36/38 korpusu zainteresowanej( tylko w tym rozmiarze posiadam kombi )...

A moze jednak jest ktos chetny, mam czas do 16 tej, szkoda marnować tak piękna pogodę na siedzenie w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciey,

Mam kask, rekawice i nawet kurtkę, co prawda nieprofesjonalną ale chroni przed wiatrem..

Chetnie bym sie wybrała na moto ale spadłam swego czasu i nieco sie boje wiec muszę sobie dać czas :P chyba wolalbym sie najpierw spotkac bez motocykla..

 

Czekam na wszystkich, zwł. lękowych i nie tylko, tych którzy do mnie pisali na prv a takze czuja ze mozemy sobie pomóc (chodzi o zawiązanie grupu wsparcia, samopomocowej) lub zwyczajnie chca pogadać..a wiec Wszystkich którzy chcą sie ze mna spotkać we wtorek ok godziny 17, na pl. Zbawiciela, pod Kluczami.

 

Bedę charakterystycznie ubrana ale jeszcze nie wiem w co, dam znac :angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PantaRhei, jak mi się uda we wtorek zorganizować wolne w pracy to chętnie przyjdę na spotkanie, wprawdzie do grupy się nie piszę, ale chcę poznać nowych ludzi, pogadać. potwierdzę Ci jeszcze na PW, bo nie wiem jak wyjdzie, nie mam jeszcze grafika na przyszły miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×