Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

27 Stycznia stukneło mi równe 3 latka bez grama Alproxu. Moje samopoczucie jest coraz lepsze ale jeszcze nie takie jak powinno być. Więc zanim się wpakujecie w to gównowno to się sto razy zastanówcie i nie zwiększajcie dawki leku jak wam się wyrobi tolerancja na lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latek1962 ja schodziłam na sucho i nie zażywałam żadnych benzodiazepin. Cytrynka84 Dzięki ja odstawiłam odrazu 6mg Alproxu

 

-- 05 lut 2014, 20:06 --

 

Cytrynka84 ja brałam Alprox przez 5 lat prawie nonstop chodziłam tyle lat naćpana. Wypisała mi go lekarka rodzinna na lekką nerwicę w dawce 2x0,5 mg dziennie. W trakcie brania tego świństwa nabawiłam się jakiej fobii społecznej i lęków których nigdy wcześniej nie miałam. No ale już mi to mineło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytrynka84 jesteś już 7 miesięcy bez benzo? To też należą Ci się Gratulacje! To co najgorsze masz już za sobą. Za tym świństwem tęskni się bardzo długo. Mnie jeszcze 2 lata po odstawieniu śniły się w nocy że znalazłam blister z alproxem i czułam taką wewnętrzną ulgę przez sen. Objawy odstawienne miałam okropne bo nieredukowałam dawki bóle mięśni,kości,dreszcze,zawroty głowy,zaburzenia koncentracji,pamięci,odrealnienie,depresja itp. No ale jakoś to przetrzymałam. Acha! I najgorsze są pierwsze 2 lata po odstawieniu,a później jest już tylko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytrynka84 jesteś już 7 miesięcy bez benzo? To też należą Ci się Gratulacje! To co najgorsze masz już za sobą. Za tym świństwem tęskni się bardzo długo. Mnie jeszcze 2 lata po odstawieniu śniły się w nocy że znalazłam blister z alproxem i czułam taką wewnętrzną ulgę przez sen. Objawy odstawienne miałam okropne bo nieredukowałam dawki bóle mięśni,kości,dreszcze,zawroty głowy,zaburzenia koncentracji,pamięci,odrealnienie,depresja itp. No ale jakoś to przetrzymałam. Acha! I najgorsze są pierwsze 2 lata po odstawieniu,a później jest już tylko lepiej.

 

To podziwiam, jak nie redukowałaś stopniowo dawki. Zwłaszcza przy krótko działającym alprazolamie. Słowa uznania. I oby jak najdłużej bez benzo :D

PS A nie miałaś żadnych innych leków w celu zminimalizowania uboków odstawiennych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid Dzięki! Nie miałam żadnych leków ani nie byłam na żadnym detoxie . Myślałam że odstawianie będzie takie prościutkie i bezbolesne ale niestety nie było. Zaparłam się w swoim postanowienie i tak wytrzymałam do tej pory. Było naprawdę bardzo ciężko ale opłacało się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elfrid ja zaczynałam od dawki 2x0,5mg a skończyłam na 6mg Alproxu brałam to nonstop przez 5lat.Ja też nie pracowałam bo niedała bym rady pracować. Z tego co wiem to Clonazepan jest ciężej odstawić ze względu na ryzyko padaczki chociaż mnie też nieźle wytelepało na odstawce Alproxu. Ale padaczki nie dostałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6mg. Ja przez krótki okres bo tylko 4tyg brałem 8-12mg/d clonazepamu. Ale miało to związek z wywołaniem podwyższonego nastroju przez paroksetynę. W każdym razie miałem problem (po tak krótkim okresie) z odstawieniem - zwłaszcza po zejściu do 1,5mg-2,0mg. Ponieważ muszę pracować, odstawiam stopniowo. Teraz już jestem na klorazepacie (Tranxene).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryfka, max dawka to 20mg :D:D A tak poważnie, to nic mi to nie dało - przez miesiąc i tak spałem tylko 2-3godz na dobę. Nie brałem go na lęk tylko na pobudzenie psychomotoryczne. Dopiero karbamazepina sprowadziła mnie na ziemie. Ale to inna historia. W każdym razie gratuluję, bo 5 lat przy Twojej dawce, odstawiając od razu to na prawdę świetny wyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elfrid wow!20mg clonazepamu! Zaskakujesz mnie! Ja niewiem ale jak bym żarła alprazolam do tej pory to też już bym może doszła do takiej dawki. Ale dziękuję Bogu że w porę mnie oświecił i odstawiłam ten syf. Tobie też napewno się uda bo już jesteś bardzo bliziutko końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elfrid brałam sam alprazolam raz poszłam do pschiatry i dostałam antydepresant Seronil to myślałam że się po nim wykończę wziełam chyba z 5 tabletek i resztę wyrzuciłam do kosza. Więcej do psychiatry nie poszłam. I do tej pory niebiorę żadnych tabletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zjadłem wieczorem nieco rekreacyjnie 0,5mg alprazolamu (nie brałem go prawie 3 miesiące) Spałem 10 godzin. Od rana czuję się jak mucha w smole, bez sił, zamulony. Czy obserwujecie u siebie takie negatywne działanie następnego dnia po doraznym zażyciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marwil ja tak też się czułam. Po dwóch miesiącach od odstawienia postanowiłam sobie wziąść przez 3 dni po 1mg Alproxu to myślałam że się wykończę dostałam takiej depresji że o mało co nieodebrałam sobie życia. Po tych 3 dniach odstawiłam całkowicie i do tej pory nie wziełam już ani grama Alproxu a mineło już 3lata. Tak że nie warto brać tego świństwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×