Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czas powrotu do zdrowia


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam NN, chodzę do psychiatry od 2 lat. Biorę Escipalopram 1 tabletkę rano i Zolafren 0,5 tabletki wieczorem.

Na razie muszę brać te leki, ale kiedy wrócę do czasu z przed choroby?

 

Bo ja jestem w liceum, matura za niedługo, a chciałbym się normalnie uczyć, jak wszyscy! Doktorka powiedziała, że przez te leki moje zdolności zapamiętywania i uczenia się są ograniczone. Wobec tego, nie mogę się uczyć w takim samym tempie jak inni :(

 

Czasem jest tak, że uczę się i uczę, za chwilę dwa dni przerwy :( Szlag mnie trafia. Co jest ze mną nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mikel, czy lekarz psychiatra mówił Ci o możliwości leczenia nerwicy w postaci psychoterapii? Owszem, leki nie są bez wpływu na Twoje zdolności poznawcze (pamięć, koncentrację, uwagę itp.). Nie da się też niestety przewidzieć, kiedy Twój stan się poprawi. Uważam jednak, że połączenie leków z psychoterapią dałoby lepsze i być może szybsze efekty. Myślę, że warto rozważyć uczestnictwo w terapii, jeśli jeszcze do tej pory nie korzystałeś z tej formy pomocy. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

korzystałem z terapii i już wiem mniej więcej co i jak. Głównie chodziło o to, by podejmować samemu, własne decyzje, nie być wpatrzonym ciągle w tatusia, co tatuś powie to święte, tata chodził do kościoła, ja też, on odmawiał jakieś modlitwy, ja też. Ogólnie lęk przed samodzielnością, życiem na własną, że tak powiem rękę.

 

Brakuje mi też pewności siebie, poczucia własnej wartości, powiedzenia sobie "Yes, I can!". Jest też lęk przed tym, "co ludzie powiedzą" w klasie itd. Z tym trzeba walczyć, dlatego codziennie przed lustrem będę sobie mówił: "Niczego się nie obawiam, nie mam powodów do strachu, znam swoją wartość". I ciężka praca - w moim przypadku nauka.

 

Dam radę, trzymajcie kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×