Skocz do zawartości
Nerwica.com

Strefa AutoManiaka


Gość NieznanySprawca

Czy masz prawo jazdy?  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz prawo jazdy?

    • Mam, to oczywiste.
      25
    • Nie mam, ale planuje zrobic, jesli kasa i psychika pozwoli.
      11
    • Nie mam, nie zbiore kasy, nie mam na to nerwow, i tak nie wychodze z domu, a do apteki po psychotropy jezdze na hulajnodze.
      3
    • Nie interesuje mnie to, zreszta boje sie jezdzic.
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa pytania do osób, które mają jakieś doświadczenia z zakupem używanych samochodów.

 

1. Po czym poznać, że samochód jest na prawdę bezwypadkowy?

2. Jaki jest maksymalny przebieg, z którym jest sens kupować samochód, jeśli się chce go przez kilka lat użytkować?

 

I ok, jestem babą, nie znam się na samochodach, ale proszę o jakieś rozsądne odpowiedzi :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest maksymalny przebieg, z którym jest sens kupować samochód, jeśli się chce go przez kilka lat użytkować?

myslę ,że max dla benzyniaka to jakieś 200 000 km.

Ja niedawno kupiłem 13 latka WW Polo 1, 4 dm.3 ,z przebiegiem 215 000km( benzyna /gaz) , ale w sumie jeszcze dodatkowo w niego razem władowałem w drobne remonciki 2500zł . Teraz chodzi jak złoto.Jak pojeżdzę nim jeszcze 7lat to będę bardzo zadowolony.

Jeśli to dla Ciebie auto mierz w automaty . Ja mam automat i nie zamierzam w przyszłości brać manuala.

Samochód ( a jeżdzę od miesiąca ) to super sprawa. ;)

Nie bierz auta poniżej 1,2 dm3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię zmieniać biegi

tak ,

ja tam wolę zapomnieć o wajchowaniu. Musze skupic się na drodze ,,, i jedna witka zawsze odpoczywa.

Piękne autko ,,,

ciekawe ile pali ?

Trochę mało przejechanych kilosów na ten rocznik .

Obawiałbym się ,żeby liczniki nie były kręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, do 6 w mieście, ale to niestety nie ten co patrzyłam, tylko roczniki od 2003.

Ten, co pokazałam żłopie, jak ja piwo :evil:

 

-- 17 lis 2013, 20:46 --

 

rotten soul, w zeszłym roku udało mi się dość sporo odłożyć ze stypendium.

W tym roku już tyle nie będę miała, ale to co zaoszczędziłam chcę zainwestować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania do osób, które mają jakieś doświadczenia z zakupem używanych samochodów.

 

1. Po czym poznać, że samochód jest na prawdę bezwypadkowy?

2. Jaki jest maksymalny przebieg, z którym jest sens kupować samochód, jeśli się chce go przez kilka lat użytkować?

 

I ok, jestem babą, nie znam się na samochodach, ale proszę o jakieś rozsądne odpowiedzi :mrgreen:

Ad.1) Jak jest fatalnie złożony do kupy, to widać nierówne linie kanalików pomiędzy poszczególnymi częściami karoserii, ogólnie wszelkie asymetrie nadwozia to znak dzwona. Ale mało kto wali taką fuszerę na robocie, i tak naprawdę jedynym sposobem jest zabranie speca mechanika-blacharza ze sobą na ogląd wozu, który nie będzie się bał położyć pod samochodem, i sprawdzić, czy podwozie nie było np. spawane z paru części. Zdarzają się majstersztyki Polskych zawodowców, które dopiero podczas rozbiórki na części pierwsze da się poznać, że są "składakami", ale to rzadko. :lol: Jeśli samochód ma bardzo okazyjną cenę, szansa, że był bity wzrasta oczywiście wielokrotnie.

Ad.2) Temat rzeka. Ponieważ:

a) przekręcanie liczników wciąż ma się dobrze, wczoraj oglądałem na TVN turbo wozy z przebiegiem ~600-800 tys. km przekręcone na ~200 tys. :twisted:

b) dany model Japończyka, czy VW, merca, audi może przejechać dajmy na to 220 tys, i jeszcze sporo życia przed nim, a perspektywa jakiegoś francuza, Kii (nie pieprzyć mi tu nikt o 7letniej gwarancji :pirate: ), po 150tys km może wyglądać bardzo kiepsko. Ale to są zawsze rachunki prawdopodobieństwa, zależne od xxx czynników. Tu można elaboraty pisać, także do tego się ograniczę.

 

Ps. Audi A3 to fajny wozik dla kobiety, taka burżuazyjna, elegancka wersja VW Golfa ; ) Ma to tę zaletę, że ma z nim sporo wspólnych części, co obniża ich cenę. To ogólnie trwałe auta, ale problemem jest fakt, że sporo z nich na naszym rynku, to trupy sprowadzane z Reichu, spawane z 3 różnych wraków. :pirate: Także można się nadziać. Ten silnik z linka, 1.6 101 koni to przestarzały, i niewspółmiernie paliwożerny do dynamiki motor. Już lepiej celować w 1.8 (pomimo skomplikowanego rozrządu), albo nieśmiertelne diesle 1.9 TDI.

 

Poozdro od automaniaka. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uwielbiam moje autko, no kocham je, lubię sobie pojeździć, mam jakieś 1,5km do wylotówki na A2 8)

wprawdzie to fiat punto ale w pięknym żółtym kolorze, moja żółta strzała nigdy mnie nie zawiodła i jest na gaz, oczywista :P

nie mam tylnych siedzeń tylko duuży bagażnik i wożę nim bezdomne psy do adopcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mi się marzy :105:

colt1.jpg?1251137970

taki mam tylko brudniejszy ;)

1.3 benzyniak na autostradzie lekko wyciagnie 170 - 175 bez pilowania. Ale to nie jest wyczynowy samochod, spory komfort jazdy, maly bagaznik. Jedyna wada (w moim modelu, imp, japonski, auto) - hamulec reczny to hamulec nozny. Niewygodnie jak trzeba uzyc pod gorke (drift moge sobie miedzy bajki wlozyc).

Ale driftowalo sie na innym sprzecie, teraz mniejszy litraz i auto z koniecznosci. Moze wkrotce sie to zmieni a moze nie.

 

-- 15 gru 2013, 22:53 --

 

zas marzy mi sie: albo powrot do tego

subaru_impreza_wrx.jpg

albo, skromniej, to

daihatsu-terios-03.jpg

lub to

Honda-Civic-2011.-2jpg.jpg

albo to, tylko serwis dosc kosztowny

10536576-mini-cooper.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×