Skocz do zawartości
Nerwica.com

Uczucie kłamstwa, zmyślania?


Eutedemis

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to też objaw NN i nie wiem czy był taki temat.

Kiedy piszę pamiętnik, opowiadam coś komuś, np. o sobie, mam dziwne uczucie że większość rzeczy które mówię to kłamstwo. Czasem jak z kimś rozmawiam, patrzę na niego i wydaje mi sie ze kłamię, a przecież wcale tak nie jest!

Teraz zdarza sie to znacznie rzadziej, ale być może wroci i chciałabym wiedzieć, czy to ma coś wspolnego z NN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak że ja wciąż sie zastanawiam czy sama sie nie okłamuję. prosty przykład: mam męża i wciąż sie zastanawiam czy go kocham, czy żyję w kłamstwie i tak nie jest, lub inny: lubię moją pracę, ale wciąż myślę że się oszukuję i jej nienawidzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eutedemis oczywiscie ze uczucie okłamywanie kogos mozna zawdzieczac NN. MAm tak samo a przyczyn jest kilka. Nie bede ich wymieniac ale to sa objawy NN i np. stracenie poczucia pewnosci siebie moze do tego prowadzic ze tak sie czujemy, a jak wiadomo nie tylko poczucie pewnosci siebie sie straci przy tych zaburzeniach emocjonalnych ;) takze nie przejmuj sie tym co masz mowic to mow, z czasem napewno to minie ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, tak to objaw NN.ja tez tak mam.np:z kims rozmawiam i póznoiej opowiadam mężowi o tym spotkaniu i co ta osoba mi mowila.po tym jak juz wszystko opowiem mężowi pojawia sie mysl ze ja to zmysliłam ze nie wiem czy ta osob tak naprawde powiedziała-----oczywiscie wywołuje to panike ale i nawet juz rozbawieie---juz chyba przywykłam :smile: to smutne ale tak jest.gdy mnie zaatakuja takie myśli staram sie odszuk w sobie resztki zaufania -ze napewo to słyszałam--zresztą zawsze mąż mi powtarza ze mówię prawde.pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×