Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę zapeszać, ale obawiam się że mądre głowy w multimiliardowych korpo farma już zadbały o to, żeby pacjent, nawet wyleczony, do końca życia wracał i prosisił o jeszcze, jeśli nie z tej to z innej strony. Umówmy się, to jest rynek, przy czym ja od razu przyznaję że jestem jeego częścią, jest zapotrzebowanie, jest popyt jest podaż, reszta jest boleśnie prosta. Być może to nie jest właściwe miejsce, ale.. pomyślcie, co opłaca się bardziej wielkim firmom farmaceutycznym - wynaleźć lek na raka, który natychmiast wyleczy wszystkich chorych, czy też leki które będą ich trzymać przy życiu przez 20, 30, 40 lat, tworząc idealnych pacjentów, skazanych na ich produkty, i to nie jeden czy dwa, tylko 7 czy 8 na raz! Obawiam się że tak właśnie będzie wyglądać przyszłość "psychiatrii", faszerowanie pacjentów min. 5 lekami na raz, przy czym pojęcie "choroby psychicznej" będzie wciąż poszerzane, tak żeby non-stop przybywało klientów.. 1984? Mało powiedziane!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piję, ale ja generalnie mam bardzo cieńką błonę śluzową gardła zjechaną przez długie lata angin, więc łatwo ją wysuszyć i nawet żadne nawilżające gardło środki w sprayu itp. mi nie pomagają. Chyba będę próbował jednak zejść na dawkę 100 mg i się nie pociąć na niej.

 

-- 30 wrz 2013, 17:58 --

zima ale ja biorę już półtora miesiąca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben, ja tez gdzies tak i wszystko zmierza ku lepszemu (nie licząc stanów psychotycznych i emocjonalnych foszków).

 

-- 30 wrz 2013, 17:39 --

 

khaleesi, lekarz powiedzial tak (czując ze w moim wywodzie problemy się nawarstwiają): proszę opowiedziec o tym, co najbardziej Pani przeszkadza, no to zdiagnozował fobię. Mówiłam mu ze mam napady agresji, lecz nie zareagował. Uczepił się jak rzep tej fobii (mówiąc ze niektorzy uwazaja ze to zaburzenie a nie choroba, tak jakbym znalazla się tu niepotrzebnie- ale to moze byc moja nadinterpretacja) no i ustalil,ze ona przechodzi w nerwicę lękową. No bo w sumie lęk odczuwałam nieustannie i był to wielki problem. teraz lek ustał, ale humorki nie. Zawsze tak było. Mam taka trochę choleryczną osobowość, ale tylko trochę. No np. wstaje rano, emocje na stałym poziomie niby, spoko, a tu nagle mam ochotę się na kims wyzyc. Albo dopada mnie depresja i przypominaja mi sie jakies stany z dzieciństwa. Albo mam takie psychotyczne stany. Nie do końca wiem co ta osoba, która mna jest tu robi np. , albo musze sobie przypomniec ze ja to ja, bo caly czas sie czuje w jakims równoległym wymiarze jakby tam tez toczyło się zycie, ale wiem ze to nieprawda i nie mam halucynacji zadnych, tylko takie dziwne psychiczne zamoty, ale przy pelnej swiadomosci. jako dziecko bylam osobowoscia unikajacą, zamknieta we wlasnym swiecie, ale bylo to zwiazane z traumatyczną sytuacją w domu. źle sie tez czuje bedac sama ze sobą.

w mojej nerwicy na pewno nastroj nie byl ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim,

 

Jakiś czas temu pisałam o Sertralinie- zaczełam dawke 25mg, po tygodniu miałam wejsc na 50-tke.Po 3 dniach dostałam wstrząsu-psychiatra kazał wrocic do 25-tki.

Na 25 mg jestem dokładnie juz 6 tygodni.Nie wiem czy ktoś z biorących miał/ ma tak uciązliwe skutki uboczne.

Smieje sie sama do siebie...jestem unikatem jak to okreslił moj lekarz- praktycznie miałam wszystkie objawy uboczne.

Nie bede ich wypisywac..mozna poczytac w internecie.Przeszłam można powiedziec piekło na ciele i wewnatrz organizmu.Niektóre objawy nawracaja..badz są cały czas.

Moj psychiatra rzekł pewnego dnia:" wie pani co? miałem roznych pacjentów, uczyłem sie o róznych przypadkach...ale pani bije wszystkich na głowe". Potraktowałam to jako komplement...bo pan doktor przejmuje sie moim wrazliwym organizmem.Nie pozwolił mi na zwiększenie dawki..czekamy aż reszta skutków ubocznych odejdzie.

 

Najbardziej dokuczaja mi jelita- gazy,ból w lewym dole biodrowym, pępek, nawracające bole pod żebrami.

Doszło do tego,ze zrobiono mi usg jamy brzusznej- wynik ok. Analiza krwi -OB, zakazenie,,itd- wyniki jak u niemowlaka.

Ale najbardziej zaskoczyła mnie kwestia libido:) Przed sertralina bywało róznie...teraz? Sama siebie sie boje.

Czuje takie dziwne mrowienie na kości łonowej,,,prosze tylko sie nie smiejcie..bo dla mnie to jest szok.

Przy najbliższej wizycie zapytam lekarza co jest grane.Mieliscie zwiększoną ochote na sex?

 

Kolejna rzecz- uwielbiam jezdzic autem, bezpiecznie,,bez wariactw. Od 2 tygodni zauwazyłazm,ze im szybciej jade tym czuje taką radosc i podniecenie.Maz nawet mi powiedział,ze lepiej jezdze niz kiedys. Czy tak działa sertralina?

 

I najwazniejsza rzecz...olewanie informacji,ktore kiedys wziełabym do serca....teraz mam to delikatnie mówica...noo:)

Nazwałam sertraline - TUMIWISIZM...bo tak fajnie oddala mnie od tego,,czego nie chce brac do siebie.Nie zaśmieca mi mysli...głowy..uwazam,ze pan doktor trafił z tym lekiem dla mnie.

 

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak działają SSRI, chociaż w sferze libido rzeczywiście chyba jesteś ewenementem bo zazwyczaj obniżają. Z tą jazdą autem to uważaj ;)

 

TUMIWISIZM na SSRI jest często zauważalny. Jeśli lek zmniejsza przejmowanie się problemami których i tak nie możemy rozwiązać to dobrze. Jeśli zmniejsza nadmierne przejmowanie się wszystkim też. Gorzej jeśli zaczynamy olewać większość spraw, obowiązków itp. Przejmowanie się tym czym trzeba się przejmować jest czymś normalnym i ludzkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,ze to ludzkie przejmowac sie ...jednak ja za bardzo brałam to do siebie, taki wrażliwiec jestem.

Efekt był taki,że siadło mi serce. Mimo tych wszystkich przykrych objawów ubocznych wierze,że sertralina pomoże mi ciut inaczej życ :)

Chciałabym również wrócic do sportu, jednak najpierw musze troszke przytyc.Przy tym leku jesc nie bardzo sie chce...a zeby cwiczyc na siłowni niestety trzeba miec siłe.

Ale jestem dobrej myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj post, w innym wątku ale odnośnie sertraliny, zima i Dark Passenger pisali, o ile się nie mylę, że na poprawę libido dorzucić Trazodon. Stąd moje pytanie, bo widzę, że to również antydepresant, a nie widzę nic o jakimś jego działaniu na libido, czy ten lek faktycznie pomaga na to tj. czy to się stosuje w takich sytuacjach, jak powiem lekarzowi, że chcę Trazadon na zmniejszone libido to on to zaakceptuje, czy też jego działanie wynika bardziej z Waszych obserwacji jak stosowaliście ten lek, jakiś taki jego efekt uboczny czy coś. Tak, jestem zielony w temacie prochów na głowę, więc moje pytania pewnie są lamerskie tu 8) Ewentualnie co innego lekarz mógłby mi dorzucić do sertraliny na poprawę libido, wciąż martwię się o pssd od sertry, dziś zmniejszyłem dawkę ze 150 mg na 100 i dość rozbity byłem i nie mogłem się skoncentrować, więc przed chwilą wziąłem jeszcze 25 mg i pobiorę tak przez dwa dni może żeby płynniej zejść na 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trazodonie(Trittico) chuć jest nienasycona- podwyższenie libido i poprawienie wzwodu(po trazodonie nawet priapizmu można dostać :P )to niby jego skutek uboczny, ale sprawdza się doskonale w niwelowaniu sexualnych side effectsów po SSRI. To ejst antydepresant, ale często dostaje się go na bezsenność czy właśnie na poprawę libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bylam na wizycie u psych. Zwiekszył mi dawke jedynie o 25 mg. Czyli mam brac 75 mg od dzis.

I wzięlam juz rano.

Czy taka dawka cos zmieni ????

bo po calym opakowaniu 50 mg od paru dni jakby zaczelo wszystko wracac........ po przebudzeniu sie mialam leki... ale wczesniej juz bylo ok... robilam wszystko z chęcią bez stresu itp.

Boję się że to wróci i znów będę lezec i patrzeć w sufit.

Dr powiedział że mam po prostu takie zachwiania. I że na pewno będąc na lekach nie wróci taki stan jaki był poprzednio. Tym bardziej ze zaczynam terapie. Wczoraj i przedwczoraj wspomogłam sie 1,5 mg bromazepamu. nie chce tego brac bo sie boje uzaleznienia. poza tym wczoraj wzielam i dopiero sie obudzilam.

czy wziekszenie dawki sertaliny o 25 mg bedzie mialo jakies skutki uboczne ktore odczuje ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben, ja tez gdzies tak i wszystko zmierza ku lepszemu (nie licząc stanów psychotycznych i emocjonalnych foszków).

 

-- 30 wrz 2013, 17:39 --

 

khaleesi, lekarz powiedzial tak (czując ze w moim wywodzie problemy się nawarstwiają): proszę opowiedziec o tym, co najbardziej Pani przeszkadza, no to zdiagnozował fobię. Mówiłam mu ze mam napady agresji, lecz nie zareagował. Uczepił się jak rzep tej fobii (mówiąc ze niektorzy uwazaja ze to zaburzenie a nie choroba, tak jakbym znalazla się tu niepotrzebnie- ale to moze byc moja nadinterpretacja) no i ustalil,ze ona przechodzi w nerwicę lękową. No bo w sumie lęk odczuwałam nieustannie i był to wielki problem. teraz lek ustał, ale humorki nie. Zawsze tak było. Mam taka trochę choleryczną osobowość, ale tylko trochę. No np. wstaje rano, emocje na stałym poziomie niby, spoko, a tu nagle mam ochotę się na kims wyzyc. Albo dopada mnie depresja i przypominaja mi sie jakies stany z dzieciństwa. Albo mam takie psychotyczne stany. Nie do końca wiem co ta osoba, która mna jest tu robi np. , albo musze sobie przypomniec ze ja to ja, bo caly czas sie czuje w jakims równoległym wymiarze jakby tam tez toczyło się zycie, ale wiem ze to nieprawda i nie mam halucynacji zadnych, tylko takie dziwne psychiczne zamoty, ale przy pelnej swiadomosci. jako dziecko bylam osobowoscia unikajacą, zamknieta we wlasnym swiecie, ale bylo to zwiazane z traumatyczną sytuacją w domu. źle sie tez czuje bedac sama ze sobą.

w mojej nerwicy na pewno nastroj nie byl ten sam.

 

Zauważyłam, że jestes cholerykiem. Nie da się ukryć po wczorajszej pw. :lol:

Mnie to wygląda nie na żadne stany psychotyczne tylko na derealizacja-depersonalizacja-t20931.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, miko84, Dżejmson, dzięki wielkie.

Nienasyconej chuci to ja nie chcę bo nie mam gdzie takowej zaspokajać ;] Ale poproszę o to lekarza i zobaczę jak będzie, i o mianserynę też, może się zgodzi, płacę to żądam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

???

 

-- 01 paź 2013, 15:08 --

 

Mam mega kryzys. Nie wiem czy to po tym sedamie, czy pierwszej dawce 75 mg sert?????? kręci mi się w głowie mam szczekościsk boje sie wyjsc gdziekolwiek.......taki tępy wzrok mam nie moge sie skupic na niczym tak.......dziwnie jest.... czy to minie??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kobiety nie mam, ale jednak całkowity brak potrzeb seksualnych, ze znieczuleniem penisa włącznie (po lekach SSRI), potrafi negatywnie pływać na samopoczucie po prostu. Chociaż mnie zawsze najbardziej kastruje depresja - wtedy nic mi nie pomaga i żadna kobieta nie jest dla mnie atrakcyjna. Mianseryna ma też taki plus, że ładnie reguluje sen i poprawia samopoczucie.

 

Droga Zimo, mnie też to wygląda u Ciebie na derealizację, a nie żadne psychotyczne sprawy. Twój opis pasuje też do mojej derealizacji. To wszystko co piszesz, idealnie pasuje do objawów derealki, z którą z tego co wiem już się borykałaś. Lekarz psychozę na pewno by zdiagnozował, zgadzam się więc z khaleesi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×