Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Coś powolutku mirtazapina przestaje mnie usypiać jak należy... Zaczynam budzić się w nocy itd. Na szczęście, wciąż co noc pojawiają się niesamowite sny i choćby dla tego samego efektu nie zamierzam z mirty rezygnować. Ale trochę niepokoi mnie fakt że mimo upływu czasu, wenlafaksyna wciąż tak intensywnie na mnie działa, choćby na znikomy apetyt i tą cholerną bezsenność. A biorę z mirtą na noc także 25mg Ketrelu, także spać wydaje mi się powinienem jak złoto. Tak czy siak, wenla to dla mnie najlepszy lek i kropka, krok ponad wszystkie SSRI. I mimo wszystko zastanawiam się nad podniesieniem dawki do 225mg, z czystej ciekawości jak wienla sprawuje się w ponad standardowych dawkach. No i czy mój organizm da radę to przerobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś powolutku mirtazapina przestaje mnie usypiać jak należy... Zaczynam budzić się w nocy itd. Na szczęście, wciąż co noc pojawiają się niesamowite sny i choćby dla tego samego efektu nie zamierzam z mirty rezygnować. Ale trochę niepokoi mnie fakt że mimo upływu czasu, wenlafaksyna wciąż tak intensywnie na mnie działa, choćby na znikomy apetyt i tą cholerną bezsenność. A biorę z mirtą na noc także 25mg Ketrelu, także spać wydaje mi się powinienem jak złoto. Tak czy siak, wenla to dla mnie najlepszy lek i kropka, krok ponad wszystkie SSRI. I mimo wszystko zastanawiam się nad podniesieniem dawki do 225mg, z czystej ciekawości jak wienla sprawuje się w ponad standardowych dawkach. No i czy mój organizm da radę to przerobić :)

 

Mnie mirta poprawiła apetyt, sen jest dość głęboki, jednak nad ranem budzę się strasznie zamulona i długo muszę dochodzić do siebie. Zwiększenie wenlafaksyny do 225 nie poskutkowało aby pozbyć się depresji, także będe musiała niebawem zmienić ten lek na inny. Ale Ty możesz spróbować zwiększyć do 225, bo być moze na Ciebie taka dawka podziała skutecznie. Na depresje ponadstandardową dawką jest 375mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84 jak jest z sedacją na 45mg? na 30mg byłem na drugi dzień mocno zamulony

ja po 10 mg ,z rana po pobudce nie wiedziałem jak się nazywam. A apetyt po wzięciu tabsa już po 20 minutach taki ,że senkju. Lek skreślony u mnie , nie lubię zamulaczy i tego typu zaciemniaczy , otumaniaczy ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w teorii im wyższa dawka mirty, tym mniejszy efekt zamulający i nasenny

W teorii?

No ja bym nie zaryzykował drugi raz nawet 1omg , a o wyższych dawkach to w ogóle mowy nawet nie ma .

A Ty jak ?Łykniesz na spróbunek 45mg. Mnie po takiej dawce to by chyba tylko pogotowie defibrylatorem musiało dobudzać . Wrazliwy jestem na proszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie 15mg nie zamula rano w ogóle, po 30 zamułka mija do pół godziny po przebudzeniu, po 45 się czuję jak po 30mg. No ale 100mg trazdonu to u mnie poranny kac, mega Sahara w ustach i nawet 3 kawy siekiery nic nie pomogą - pół dnia wyjęte z życiorysu. Jedyna zaleta, że mimo brania SNRI/SSRI czuję się jak facet ;)

Mirta przestała u mnie działać po 2 miesiącach, teraz ją odstawiłem i jadę na samej wenli (i kawie ;) ) Wielu osobom mirta pomaga na kastrację po SSRI, u mnie tych spraw w ogóle nie ruszyła - zerowe libido i żadnego zainteresowania kobietami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister najlepiej na tą sedację działa czas, zauważyłem, że im dłużej biorę tym jest lepiej. Aktywizacja załączy się po pewnym czasie. Niby lek który działa szybciej od SSRI ale i tak swoje 6-8 tyg. potrzebuje, szczególnie w cięższych przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, ja to nawet jak wezmę 3/4 tabletki to juz w ogole nie spie :/

a mimo brania ponad pol roku mirty zamulka rano po mircie jest, nie wiem jaki kac to bedzie jak znowu bede musiala wstawac rano

 

a mega kaca mialam po wzieciu 150 mg trazodonu, Boze, co to bylo, myslalam, ze mam jakas grype zoladkowa, bo takie mialam nudnosci i zawroty glowy i do tego zawieszenie, jednak na sen mirta i tak jest w miare, w wiekszych dawkach nie, bo za bardzo spowalnia mnie w dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirta a mianseryna brane same to prawie to samo, ale jeśli idzie o ich działanie augmentujące SSRI to miansa powinna być lepsza, bo to silniejszy antagonista 5-HT2c od mirtazapiny a to się liczy w augmentacji wzrostu serotoniny w połączeniu z SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×