Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

depas

 

No otoz to. Inna sprawa oceniac dzialanie leku kiedy juz sie cos bierze a inna sprawa na "czysto". Temu wyraznie czuje dzialanie metylo. Przypuszczam ze na ssri niespecjalnie bym cos poczul..Jak dobrze zrozumialem metylo mialo na Ciebie wyrazny wplyw tak? Pobudzalo nienaturalnie tak i nic po za tym? Silna stymulacja bez wyraznego wplywu na nastroj?

 

Marek

 

No wlasnie na jaki efekt liczysz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, metylo brane z (chcąc nie chcąc) wenlafaksyną miało na mnie bardzo wyraźny wpływ, ogromne pobudzenie, przyśpieszone bicie serca, szczękościsk, napięcie mięśni, ogólne pobudzenie i lęk. Plus mega wzmożona potliwość. Czyli generalnie wszystkie (prawie) skutki zażycia amfetaminy, bez euforii i tego typu doznań. Jestem pewien że byłoby inaczej, to znaczy lepiej gdybym nie jadł wenli, no ale niestety, biorę i metylo strasznie wzmaga noradrenalinowe jej działanie. Ale jak pisałem, w takim zestawie, okazyjnie brane metylo sprawdza się całkiem nieźle jako używka, mimo że doznania są odrobinę zbyt intensywne. Reasumując, jak dla mnie, albo wenlafaksyna, albo metylo. Razem nie da rady. Podobnie miałem biorąc bupropion, sam jeszcze dawał radę, ale po włączeniu wenli było nie do wytrzymania.

 

-- 15 lip 2013, 19:55 --

 

THJ_nw, oba z tych leków to silne SSRI, zwłaszcza Zoloft. Bynajmniej nie są to "słabe" leki... I pamiętaj że ogromnie dużo zależy od dawki.

 

-- 15 lip 2013, 19:57 --

 

A jeśli chodzi o nastrój z metylo to początkowo wyraźna zwyżka, świetne samopoczucie, stopniowo ustępujące zbytniemu pobudzeniu i lękom - ewidentnie wina noradrenaliny, czyli wenla się kłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez w sumie mam podobne doswiadczenia z metylo. Taki amfetaminowy szal. Jak ktos nie moze wstac z lozka to metylo moze czlowieka z niego wyciagnac. Na pewno pobudzi i da sile do pracy ...ale sa oczywiscie tego minusy...

 

No i przy uprawianiu sportu metylo dziala cuda. Ale to raczej normalne na stymulantach ze czlowiek ma wiecej sily/werwy i ma lepsze osiagi...No ale zawodowi sportowcy tego brac by nie mogli bo wiadomo ze bo testy na amfetamine wyszlby pozytywne.

 

Z wenla sobie nie wyobrazam brania tego leku. Wykonczylbym sie albo serce by padlo . Tak mysle.

 

No ale po metylo nie ma jakos specjalnie poprawy nastroju..w stylu optumsityczne patrzenie na zycie, zmniejszenie anhedonii. Raczej taki zastrzyk energii tu i teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THJ_nw, oba z tych leków to silne SSRI, zwłaszcza Zoloft. Bynajmniej nie są to "słabe" leki... I pamiętaj że ogromnie dużo zależy od dawki.

 

No, tak faktycznie zależy od dawki, a napisałem nie za silne, bo Citabax mam tylko 10mg na dzień, a Zoloft 50mg/dzień. Nie wiem co brać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina i buspiron to zestaw zapisany mi przez lekarza,moja wariacja to dodanie doń amisulprydu i akamprozatu które to substancje nie wchodzą w interakcje z tymi pierwszymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam dotychczas jedną tabletkę (50mg) rano i było ok przez dłuższy czas,ale nadal występował smutek,więc z lekarzem ustaliliśmy,że będę brała 2 na wieczór.

I pojawiły się ataki paniki, nerwica po prostu taka jak dawniej.

Kilka dni temu zapomniałam wziąć tabletki i pod koniec dnia przypomniałam sobie o tym, czułam się lepiej.

Nie wiem czy to podświadomość czy nie,ale teraz biorę pół rano (jestem przeziębiona,a w takim czasie ograniczam leki,czyli parę razy w roku przez parę dni biorę mniejszą dawkę) i jest jakby lepiej..już sama nie wiem co o tym myśleć.

dodam,że odkąd zażywam Asentrę depresja zamieniła się na totalną obojętność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale zarezerwoany do leczenia adhd. Ciezka sprawa go dostac. Nawet bardzo

Skoro pomaga na inne zaburzenia to powinien być bardziej dostepny

 

-- 15 lip 2013, 21:49 --

 

No tak ale zarezerwoany do leczenia adhd. Ciezka sprawa go dostac. Nawet bardzo

Skoro pomaga na inne zaburzenia to powinien być bardziej dostepny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija miesiąc odkąd biorę ASERTIN w dawce 50 mg (rano).

Skutków ubocznych na dziś nie mam już w zasadzie żadnych choć początki były bardzo trudne.

Czuje że wracam do życia. Lęki znacznie ustąpiły. Jeszcze miesiąc temu nie widziałam dla siebie ratunku, bałam się że stan, który mi towarzyszył już nie minie - zwykłe sprawy jak: zadbanie o siebie, wyjście z domu, obiad, porządki - sprawiały mi ból. To było straszne uczucie. Z wesołej, cieszącej się z życia dziewczyny w szybki sposób stałam się zalęknioną osobą.

Dzięki Bogu to mija. Dziś wysprzątałam z chęcią mieszkanie, umyłam okna, zrobiłam obiad - tak zwyczajnie jak to było wcześniej.

Czuje ogromną ulgę. Od września zaczynam psychoterapię, ponieważ jestem świadoma tego że moje lęki mogą powrócić. A ja chce poznać ich podłoże i nauczyć się w miarę możliwości im przeciwdziałać. Nie chce tracić czasu, życia i zdrowia z powodu wymysłów mojej głowy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija miesiąc odkąd biorę ASERTIN w dawce 50 mg (rano).

Właśnie chciałem zapytać w jakiej dawce bierzecie Sertalinę. Jeden psychiatra też mi przepisał 50mg rano, ale postanowiłem leczyć się u innego i mam od jutra tylko 10mg rano.. Fajnie czytać, że tak Twój stan się poprawił, chciałbym to samo napisać za jakiś czas..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×