Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Pridinol dostajesz bo dostajesz neuroleptyk i boją się efektów parkinsonowskich - napięcia mięśni i diskinez...

 

lubudubu skoro wylądował na oddziale leczenia nerwic tzn. że poprzednie leki niewiele dały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu miko84 z neuroleptyków biorę fluanxol jednak w dawkach które indukują wydzielanie dopaminy,ja jednak już na tak niską dawkę tego leku reagowałem akatyzją stąd zapewne zaordynowano mi pridinol. Zdiagnozowano u mnie nerwicę .Na oddziale jest super,fajni ludzie,psychoterapia grupowa i indywidualna.Prowadzący lekarz uznał że potrzebuje zarówno 5HT jak i DA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne skoro acetylocholina jest w kontrze do dopaminy. Leki antagonizujące receptory acetylocholiny mogą powodować uwalnianie dopaminy - stąd możliwa euforia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic to nie zmienia, jeśli już to na samym początku możesz czuć mega apetyt ale z czasem powinno wrócić do normy, tak było u mnie ale ja biorę poza sertra mirte która podnosi apetyt. Myślę że z czasem ten odmienny sposób działania sertraliny i mianseryny spowoduje że apetyt się unormuje chociaż dalej godzinę po mirtazapinie czuje mega cisnienie na jedzonko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina początkowo obniża u mnie apetyt, mianseryna zwiększa, więc działanie się wyrównuje. Z czasem działanie obniżające apetyt sertraliny mija i zostaje działanie podwyższające mianseryny, więc trzeba się kontrolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84 tak przeglądałem twoje wypowiedzi i powiem Ci że jestem na teraz bardziej pewny tego co ty piszesz niż to co mówiła mi Pani psychiatra, tzn śmiejąc mi się w twarz jak jej powiedziałem że po długotrwałym stosowaniu triticco mam ogromne problemy z koncentracją. Teraz zaczynam brać setralinę. Po mianserynie przytyłem rok temu 30 kg, generalnie po triticco problemy z koncetracją, brałem już fluoksytynę, konkretnie seronil, teraz staram się lecieć na hydroksyzynie, ale zaczynam się po niej czuć nie ciekawie, tzn ciężkość, ospałość, brak motywacji, co byście mogli polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nobody25 musisz albo przeczekać, przetrwać objawy uboczne sertraliny, które miną po czasie, albo na noc ratować się właśnie triticco/mianseryną albo benzo - ale tego nie polecam bo uzależniają. No i pozostaje jeszcze ta nieszczęsna hydrokryzyna, która właśnie otumiana i osłabia. Te leki na sen mają taki minus, że osłabiają, powodują ciężkość, więc musisz się zdecydować co ważniejsze - głęboki i długi sen czy osłabienie i ociężałość. Sertralina (i inne SSRI) po czasie zaczyna działać na sen, tylko początki są najtrudniejsze.

 

Co do lekarzy to niestety u większości uczucie empatii nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałem, brałem mitrazapine (miansegen) to przytyłem po niej 30kg, moje problemy właśnie natury psychicznej są związane właśnie z moim wyglądem(tzn jest to jeden z wielu powodów), więc takie leki odpadaają, po triticco które brałem ponad rok czasu spałem świetnie, tylko że doszło do tego że nie rozumiałem wogóle nic, tzn nie mogłem się skupić chociażby na czytaniu czego kolwiek, obejrzeniu filmu itp, więc odstawiłem. Miko84, a co polecasz jeszcze na głęboki sen, bo w zasadzie po hydro śpię, tylko że tak jak pisałem długotrwałe branie powoduje ociężały mózg... A pramolan w połączeniu z setraliną by się sprawdził ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem na stronie ministerstwa zdrowia, że jak połącze pramolan z setraliną to może wystąpić efekt serotoninowy, trochę się tego obawiam, dzisiaj zacząłem brać setralinę i nie ukrywam że jak pojechałem na basen to nie wiedziałem za bardzo czy to jest jezioro czy rzeka czy gdzie ja jestem haha, ale taka lekka rytka, też jest wskazana, przynajmniej coś się dzieje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nobody25, bez przesady. takie rzeczy piszą na wyrost, żeby się zabezpieczyć. A pramolan nie jest aż takim mocnym lekiem, miksuje się dużo gorsze rzeczy i nic się nie dzieje. np. ja biorę trzy leki, z czego niby mirta ma interakcje z wenlą a wenli z well to już w ogóle nie powinno się podawać. jakimś zespołem ser. straszą, drgawkami, krwawieniami, wzrostem stężenia leku, a ja biorę to i funkcjonuję normalnie, nic mi się nie dzieje. A wmawiać to można sobie dużo. Jak jeszcze zamiast wellbutrinu brałam chyba 5 leków, bo jeszcze fluanxol i coaxil i piracetam, to wkręcałam sobie, że coś mi się dzieje, bo jednego dnia kręciło mi się w głowie, miałam rozpalone policzki. Ale skupiłam się na jakimś zajęciu i zapomniałam o tym :P więc nie ma czego się brać, nie takie mixy się w psychiatrii stosuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póki co już dzisiaj czuję się lepiej po asentrze niż wczoraj, wczoraj to była masakra, dzisiaj jest lekkie pobudzenie i ciekawość wszystkiego. Mam nadzieję że najgorsze mam już za sobą. Na noc hydroksyzyna, Bezimienna123, a ty brałaś setralinę? i co do tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek1977, miko84, jeśli nawet przy niewielkim zwiększeniu SSRI, np. o ćwiartkę tabsy występuje u mnie z czasem (np po 2tygodniach) akatyzja to czy to może się wiązać z dopaminą - jej brakiem? Czy branie choliny w formie suplementu może pogorszyć u mnie sprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84 a ty podczas brania setraliny jak się czułeś? ja brałem seronil i zauważam że działanie jest bardzo podobne. Niestety gdy drugi raz zacząłem brać seronil nie działał na mnie zbyt dobrze. Po setralinie mam jadłowstręt, i trochę lęki i niepokój, no ale to dopiero 2 dzień, czy u siebie również zauważyłeś podobne symptomy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×